Copy
TORE uudiskiri AUGUST 2016
Vaata uudiskirja 
online versiooni SIIT.
JUHATUSE JUHTKIRI
Marju Jaanimäe
Ah, et imestad!? August läbi, juba algas september ja kool, aga meie saadame välja augusti uudiskirja?! Jah, näed õigesti! August oli lihtsalt nii asjalik kuu, et oleks patt kogu seda ilu septembrisse veeretada. Asungi kohe asja juurde – nimelt, kui meil on midagi aktuaalset hetkel ja mingeid algusi, siis just augustis me avasime need teemad samm-sammult ja rõõmuga kõikidele, siin need ALGUSED on:
 • Augustikuu TORE inimene on Merit Eskel, kes jutustab pildikaartide abil oma muutuste algustest tugiõpilastegevuse elluviimisel!
 • Tegevjuhi asetäitja Kristel Päll alustab teed teistel jahimaadel.
 • Karmen Aasma alustab tegevjuhina seilamist TOREduse meres!
 • Juhatuse kolm liiget alustasid suvel elu kolme uue beebiga.
 • Algas poolaastat kestev värvipiltide joonistamise üleskutse „MIS VÄRVI ON TORE ELU?"
Üks asi siiski lõppes ka: TORE KÜMNES SUVEKOOL. Meil on valminud nii tagasivaade kümnele aastale (videona) kui ka äsja lõppenud suvekooli kokkuvõte.
 
Alusta Sinagi midagi! Näiteks, alusta kooliaastat koolirahu teemadega. Vabariiklik koolirahu kuulutati küll välja Kärdlas ning koolides avaaktustel, kuid TOREkad saadav olla just need, kes oma tegutsemisega hoiavad koolirõõmu teemat keskpunktis igapäevases koolielus ja seda aastaringselt.
 
Esmalt aga, alusta uudiskirja lugemist, sest iga ülalnimetatud teema peidab endas rohkelt TOREdust ja viib huvilisi veel täpsema infoni meie kodulehel. Ilmselt inspireerib Sindki midagi TOREdat alustama...

Ja veel, äkki võib veidi kujutleda: "Kui ma loen septembris augustikuu kirja, siis kas ka suvi on grammike pikendust saanud!"

Kohtume peagi uuesti - septembri uudiskirjas! 

 
RUBRIIK "TORE INIMENE"
Igal kuul avaldame kodulehel ja uudiskirjas ühe TOREda inimese kohta loo...
AUGUSTIKUU TORE INIMENE ON MERIT ESKEL
ABITUST KASSIPOJAST SIRGUS KASS,
KES TEAB OMA VÄÄRTUST!
Meriti lugu koosneb kolmest osast:
 1. Merit avab TORE pildikaartide abil, millised on tema muutuste algused TOREs. "2002.a. olin ma nagu kassipoeg, avanemata silmadega, tudisevate jalgadega. 2006.a. Viimsi koolis tormasin  teele nagu uljas rallisõitja - meil oli lõbus, huvitav, püüdsime eristuda, eesmärk täitus. 2014.a. algas selguse periood, lõpetasin koolitajate koolituse. Mulle avanes lõpmatu tee, millel püsides jääd ise terveks, see on hea tunne! 2016.a. on kassipojast sirgunud kass, kes teab oma kohta ja väärtust. On aeg ühingule tagasi anda: tänu!” LOE EDASI.
 2. Oleme Meritit tabanud erinevate TORE tegemise raames, pildid aastatest 2010-2016: siin on sisu, sära ja stiili! VAATA KA.
 3. Meritist kirjutavad teised väga TOREdad inimesed. LOE SIIT.
!!! Ja kirss on ka tordil! Ei, see on hoopis paprika... VAATA ISE.

AITÄH, ET OLID MINUGA KOOS!

Minu jaoks on kätte jõudnud aeg sulgeda üks uks ja vaadata välja järgmistest akendest. Kirjutan kodulehel sellest, mida TORE organisatsioonis olemine on mulle andnud ning mida mina olen suutnud panustada. Lähen mälestustes tagasi põhikooli, kus läbisin TORE põhikoolituse. Avan, kuidas tee mind juhatusse viis ja sealt edasi juba tegevjuhi asetäitja kohale. Tänu viimasele kogemusele oli mul võimalik vahetult kohtuda ja aega veeta TORE noorte ja juhendajatega, sisse tuua veidi enda moodi nüansse TORE suvekooli ja aastakonverentsidele, olla osake TORE kogukonnast. Kogutud kogemus on andnud mulle selgust selles, mida ma tahan, kuidas ma tahan ja milleks ma olen võimeline.

Suur aitäh Sulle TORE ja need toredad inimesed, et olite minuga koos!
LOE TERVIKTEKSTI JA VAATA PILTE TORE KODULEHELT!

TERE! TORE! SIIT MA TULEN!
Olen tagasi kodusadamas... TOREkate juures!
Kuigi minu ametlik tööaeg algas septembris, siis terve augusti kuu jooksul on mul olnud aega mitmeid teemasid enda joaks veidi tuttavamaks teha ning end mõttes juba ka esimeseks väga aktiivseks tööpäevaks ettevalmistada. Nimelt, minu esimene tööpäev viis mind kodusaarele (Hiiumaale), kus toimus koolirahu väljakuulutamine ning allkirjastasin seal uhkelt Eesti tugiõpilaste nimel koolirahu lepingu.
Ka minu esimene tervitus TOREkatele toimus juba augustis - video vormis - TORE suvekoolis. 
SIIN ON MUL SULLEGI VIDEOTERVITUS!
MIS VÄRVI ON TORE ELU?
TORE üleskutse loovülesandeks: TORE tegevustest värvi-ise-piltide joonistamine.
Siin on Sulle kuulutus ja siin ka video

 
10 AASTAT TORE SUVEKOOLE
VIDEO TAGASIVAADE
"10 TOREDAT SUVE"!
Esimene TORE suvekool toimus aastal 2007 Kloogaranna Noortelaagris. Tugiõpilased koos oma juhendajatega panustavad koolikeskkonna parendamisse, ühendamisse ja tugevdamisse juba 20 aastat ning teevad seda süsteemselt ja teadlikult. Üks koht enesetäienduseks, suhtlemisjulguse-ja oskuste kujundamiseks ning ideede kogumiseks on kolmepäevane suvekool, mis toimub igal aastal augustis.  
Esimesel korral ei teadnud keegi täpselt, mida see peaks sisaldama, kuidas ülesehitatud olema ning kas see jääb kestma. Täna on selge - me vajame suvekooli ja soovime tugiõpilaste ja juhendajate kokkusaamisi jätkata.  
VIDOEKOKKUVÕTE 10-ST SUVEKOOLIST toob välja suvekooli kujunemise ja arengud läbi aastate. 
TORE TEKID JA TITED

Kes mäletab? TORE 20-aastapäeva konverentsil (veebruaris) sai uue juhatuse koosseisu puhul nalja visatud, et koosseis on 7-liikmeline (kolm juhatuse liiget neljast olid beebiootel). See, kel beebit kõhus polnud (Kelly), asus omaalgatuslikult beebitekke heegeldama. Augustiks on kõik TORE-beebid teada, nimealguse lemmiktäheks "M": 
 • 11. juulil sündis Marie  
 • 24. juulil sündis Mikk Marten
 • 19. augustil sündis Mattias 
LOE TÄPSEMALT SIIT
Palju õnne kõikidele peredele!
Uute ilmakodanike emadeks saanud juhatuse liikmed on õnnelikud ja tegusad edasi ning kinnitavad, et TORE tited lisavad vaid sügavamat elutunnetust ning toredust igasse tegemisse juurde - ka ühingu juhtimisse!
Ootame UUDISEID ja PILTE
Sinu koolis toimuvatest
TORE tegemistest,
et kajastada neid

KODULEHEL ja FACEBOOKIS

tore@tore.ee

KOKKUVÕTE MERETEEMALISEST 
SUVEKOOLIST!

Juubeliaasta juubelihõnguline suvekool toimus 23. - 25. augustini juba armsaks saanud Remniku õppe- ja puhkekeskuses, kus oli kohal 105 osalejat 17 erinevast koolist üle Eesti ning ka üle lahe Soomest, mis andis taas TORE SUVEKOOLILE rahvusvahelised mõõtmed.
Järjekorras juba KÜMNES kolmepäevane suvekool, mis tõi taas tugiõpilased ja juhendajad üle Eesti kokku, et oma tegevusega kinnitada: koolipered vajavad rohkem koolirõõmu, õppimist-õpetamist soodustavat ning (inim)sõbralikku suhtumist ja koostööl põhinevat tegutsemist.

Loe tänavuse suvekooli kajastus.


TORE KOOLIRAHU
Noorteühing TORE liimed on olnud Koolirahu Programmis selle loomise hetkest ja on oma tegutsemisega väga tugevalt koolirahu mõtte aastaringse sisu kandjateks ja levitajateks igapäevases koolikeskkonnas.
Kuidas seda siis teha?
TOREkad on leidlikud! Levita koolirahu mõtet TOREkate poolt korraldatud kogu kooli haaravatel infotundidel, teemapäevadel jne. Võib peatuda lepingu punktide regulaarsel esiletõstmisel igapäevaelus kui ka võtta fookusesse mõni punkt eraldi. Võib teha häid suhteid soodustavaid koolitusi, mängudepäevi, sõbra-, kallistamis- ja muid toredaid päevi. TORE kodulehelt leiab rohkem infot koolirahu programmi kohta, saab lugeda lepingu punkte ning seda alla laadida. 
Tänavune Koolirahu kuulututati välja Kärdlas. Tugiõpilaste nimel allkirjastas koolirahulepingu tegevjuht Karmen Aasma. LOE VEEL
Milline on Sinu TORE LUGU?
Ootame TORE KOGUMIKRAAMATU jaoks Sinu OMA TORE LUGU.  
Raamat on valmimas tugiõpilastegevuse 20. tegevusaasta täitumise puhul. 
Rohkem infot: aili@tore.ee 
Copyright © 2016 MTÜ NÜ TORE, Kõik õigused kaitstud.

LISAINFO: tore@tore.ee
www.tore.ee
www.facebook.com/TOREkad


This email was sent to gdpr-db9de3d4e4d69e06f05c81f94296a90c@forgotten.mailchimp.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
MTÜ NÜ TORE · kristel@tore.ee · tore@tore.ee · Tallinn 10119 · Estonia

Email Marketing Powered by MailChimp