Copy

Eerlijk gezegd heb ik altijd een gezonde weerzin gehad tegen U2. Tuurlijk, ‘Gloria’ is een goed nummer - zo hebben ze d’r wel meer trouwens - maar het vlagvertoon en het geloei werkten me op de zenuwen. En los daarvan waren The Sound en The Undertones veel beter en zaten Bono cs die bands in de weg. En nu zitten ze ook nog ‘s ‘onze’ Vreemde Kostgangers dwars met een opgewarmde hap-plaat, daar waar Vrienten, Kooymans en De Groot natuurlijk op 1 hadden moeten binnenkomen in de Album Top 100. Gelukkig hebben we de Vinyl Top 33 en de Concerto Top 20 nog. Los daarvan zijn er nog veel belangrijkere zaken in het leven, zoals een nieuw album van Meindert Talma en nieuwe tracks van Parker Fans (onthoudt die naam), Brian Dunne en Sofie Winterson. Prettig weekend, zondag begint de Zomertijd. Cheers/frrr

Vandaag verschijnt, het eerste album van De Jonge Boschfazant & Meindert Talma, opgenomen door Arjan Spies in Studio Teepdek te Rotterdam. Met muzikale medewerking van Das Audio Combo en met weer prachtig artwork van Edd Simons. 

Het is een heuse protestplaat.

De eerste persartikelen over Schandalig zijn reeds verschenen: "Liedjes die een glimlach op je gezicht toveren of liedjes om over na te denken", schreef Willem Jongeneelen in OOR:
https://meinderttalma.nl/pers/2023/2023-03-15-oor/

In het Dagblad van het Noorden en de Leeuwarder Courant verscheen afgelopen zaterdag een groot interview van Jacob Haagsma over Schandalig met DJB & MT getiteld Nieuw leven voor het protestlied: https://meinderttalma.nl/pers/2023/2023-03-18-dvhn-lc/

Schrijver en dichter Vrouwkje Tuinman sprak op NPO Radio 1 in een ‘Uur Cultuur’ mooie woorden over Schandalig; te horen vanaf 30:00: https://www.nporadio1.nl/uitzendingen/een-uur-cultuur/9cb4a2b1-d863-4164-b8ae-a60d8cfc13ed/2023-03-12-een-uur-cultuur
 
Al met al is het nu al een enorm succesverhaal.
“The song Jump is about wanting to make a big change in life, but not knowing where that change will take you. It’s meant to comfort you in this state of insecurity. It can encourage you not to overthink where that change will lead you, since you will be a different person by the time you’ll get there.” Sofie Winterson over haar single Jump.

Wat is precies de essentie van een liedje? Dat is een zoektocht waarin je met gemak kunt verdwijnen: je offert controle op en laat de muziek leiden in zijn meest eenvoudige, pure vorm. Voor Sofie Winterson bleek die zoektocht cruciaal op haar nieuwe album Southern Skies. Een album dat ze samen met Benny Sings maakte.

“We werken beiden met veel mensen samen: je weet nooit hoe de energie tussen twee personen precies uitpakt,” reflecteert Sofie over de samenwerking met Benny Sings. “Voor ons allebei was het heel verfrissend, omdat het zo natuurlijk verliep.”

Voor de pandemie werkten Benny Sings en Sofie Winterson al samen aan een EP en toen de wereld weer tot leven kwam zochten de twee elkaar andermaal op. Dit keer was een EP niet genoeg. Het project groeide uit tot een volwaardige full-length plaat waarvan de single Jump vandaag verschijnt. Southern Skies verschijnt op 9 juni. Je kunt het album hier alvast bestellen: http://xlcr.nl/sofiewinterson-southernskies
Maandag speelde Brian Dunne nog in de Kleine Zaal van Paradiso met zijn gelegenheidsformatie Fantastic Cat en donderdag bracht hij alweer een single van zichzelf uit. Hij is on fire. Stand Clear of the Closing Doors is de derde single van zijn nieuwe album Loser On The Ropes. Een nieuwe plaat een nieuw geluid, maar hetzelfde label. Excelsior Recordings en Danny Vera slaan wederom de handen ineen en brengen op 14 april via PMD Records het album Loser On The Ropes uit.
Bricks zo heet de eerste single van Parker Fans. Parker Fans bestaat uit Kick en Sem. De een is bekend van Teddy’s Hit en Personal Trainer en de ander staat als beatmaker/bassist op de loonlijst bij Bob uit Zuid. 

“De MPC is onze life hack, de gitaar onze vijand en de heupjes van links naar rechts het allesbepalende doel.” - aldus het duo

Het nummer is een voorbode op een gelijknamige ep. Deze verschijnt op 7 april via Tim Knol’s I Love My Label en werd opgenomen door Sam Verbeek. De dag erna speelt Parker Fans in de Amsterdamse Cinetol. Hier zijn nog kaarten voor beschikbaar. https://cinetol.nl/podium/
Het album Mist van Vreemde Kostgangers staat niet alleen bij Concerto op 1, maar ook in de Vinyl Top 33. 

“Het derde en laatste album van Vreemde Kostgangers is niet alleen vanwege de omstandigheden memorabel. Henny Vrienten, George Kooymans en Boudewijn de Groot hadden het niet beter kunnen doen." ★★★★★ AD
 
Adriaan Bosch is beter bekend als De Jonge Boschfazant. En omdat hij onder deze naam een bejubelde protestplaat heeft gemaakt met Meindert Talma is hij vandaag onze Selector van Dienst.

“Luister maar even gezellig mee.” - Adriaan Bosch
VanWyck speelde live met band in de radiouitzending bij Leo Blokhuis. Zie hier:

VanWyck - Maybe, Maybe Not live @ Blokhuis

VanWyck - I Was Innocent live @ Blokhuis

Facebook
Twitter
Website






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Excelsior Recordings · Buiksloterweg 5a · Amsterdam, 1031 CC · Netherlands