Copy
Share
Forward

#COFINANŢATDEAFCN

AGENDA 2 - 8 OCTOMBRIE

 

Nicio săptămână fără o porție de cultură!

Art Encounters
Când:  30 septembrie - 5 noiembrie
Unde: Timișoara
Organizator: Fundația Art Encounters
Scurtmetrajul „O noaptea în atelierul părinților mei”
Când:  3 octombrie, ora 20.00
Unde: MNAC, București
Organizator: Fundația Culturală META
Caravana Teatrului în Constanța
Când:  2 - 25 octombrie
Unde: Constanța
Organizator: Muzeul „Casa Mureșenilor” Brașov
Noaptea albă a galeriilor
Când:  6 octombrie, ora 19.00
Unde: București, Arad, Baia Mare, Brașov, Cluj Napoca, Craiova, Iași, Petrila, Reșița, Sibiu, Târgu Mureș și Timișoara
Organizator: Asociația Ephemair
Amintiri de carton. Harta orală a deportării romilor în Transnistria 
Când:  din 15 septembrie
Unde: Centrul Independent Coregrafic Linotip, București
Organizator: Centrul de Cercetări Culturale şi Sociale „Romane Rodimata” 
Dance Yourself 
Când: 9 - 15 octombrie
Unde: Centrul Independent Coregrafic Linotip, București
Organizator: Asociația Culturală Control N 
Târgul Internațional de Carte pentru Copii Bookerini 
Când: 6 - 8 octombrie
Unde: Cărturești Verona, București
Organizator: Asociația Cîte-n Lună și-n Mansardă
Ateliere susținute de Cosmin Manolescu 
Când și unde: 4-7 noiembrie - LINOTIP, București
Organizator: Fundația „Gabriela Tudor”
„Istoria citită” - ateliere
Când: din 11 septembrie
Unde: Biblioteca Județeană „George Baritiu” Brașov
Organizator: Biblioteca Județeană „George Baritiu” Brașov
Expoziție „Uriași de Pantelimon”
Când: 13 - 15 octombrie
Unde: Turnul de Apă Pantelimon (Morarilor nr. 1)
OrganizatorMake a Point 
Spectacolul „EmojiPlay”
Întâlniri: 30 septembrie - 27 octombrie   
Unde: București, Bacău, Alba Iulia, Târgu Mureș, Cluj Napoca
Organizator: Fundația Art Production
Turneul Imago Mundi
Întâlniri: 14 octombrie, ora 19.00   
Unde: Studioul de operă și multimedia UNMB, București
Organizator: Asociația Culturală Isvor
Dorian - spectacol de dans contemporan
Întâlniri:  22, 23 octombrie   
Unde: Teatrul Odeon, București
Organizator: Asociația Culturală Control N
Bienala Internațională de Gravură Contemporană II
Întâlniri:  26 septembrie - 22 octombrie   
Unde: Palatul Culturii, Iași
Organizator: Muzeul de Artă din cadrul Complexului Muzeal Național „Moldova”
Festivalul de lectură pentru copii NARATIV
Întâlniri:  7-8, 14-15 octombrie  
Unde: Colegiul Național „Cantemir Vodă”, București
Organizator: Asociația Curtea Veche
Platforma internațională de teatru București #4
Întâlniri:  12-15 octombrie  
Unde: ARCUB-Gabroveni și Point Art Hub, București
Organizator: ARPAS
dans#wanderer#3 - licitație pentru spectatori
Întâlniri:  21-22 octombrie, 19:00  
Unde: București
Organizator: Fundația „Gabriela Tudor”
Festivalul Internațional de Film de Animație Anim'est
Când: 29 septembrie - 8 octombrie
Unde: Cinemateca Eforie, Cinema Elvire Popesco, Centrul CINETic, Expirat Halele Carol și Apollo111
Organizator: Asociaţia Este’n'est
#dansliteratura - poezie și dans
Când și unde: 19 octombrie, 19.00: Centrul Național al Dansului București - blvd. Mărășești 80-82
Organizator: Fundația „Gabriela Tudor”
Hikikomori
Când și Unde: 4 octombrie, Centrul Multicultural al Universității Transilvania din Brașov
Organizator:  Asociația Culturală ISVOR
Teendays
Când: 7 - 22 octombrie
Unde: Reactor de creaţie şi experiment, Cluj-Napoca
Organizator:  Reactor de creaţie şi experiment
Les films de Cannes
Când: 13 - 22 octombrie
Unde: Timișoara, Iași, Cluj, Brașov, Sibiu, Arad și Suceava, București
Organizator:  Asociația Cinemascop și Voodoo Films
Festivalul Simultan
Când: 3 - 7 octombrie
Unde: Timișoara
Organizator:  Asociația Simultan 
Tabăra de sculptură în piatră Măciuca
Când: 2 - 21 octombrie
Unde: comuna Măciuca
Organizator:  Fundația Dumitru Drăghicescu
Suedia creativă #4
Când: 12 septembrie - 15 octombrie
Unde: București
Organizator:  Zeppelin și Ambasada Suediei
Spațiu Expandat - Cool Monuments - Hot Heads
Când: 11 octombrie - 15 noiembrie
Unde: București
Organizator: Asociaţia Volum Art
Expoziție „Elefanți, cuci, cai și EU”
Când: 26 septembrie - 26 noiembrie
Unde: Casa Ștefan Baciu, Brașov
Organizator: Asociația Da'DeCe
iZilit - Întâlnire zilnică cu literatura
Când: 22 septembrie - 11 noiembrie
Unde: București, Iași, Cluj-Napoca
OrganizatorBiblioteca Județeană „George Barițiu” Brașov
Expoziție „Gastronomia istorică”
Când: septembrie - noiembrie
Unde: Muzeul Municipal Ioan Raica din Sebeş 
OrganizatorMuzeului Municipal Ioan Raica din Sebeş
Atelierele de lectură SmARTkid cu scriitori contemporani
Când: din 9 septembrie
Unde: KALEIDOSCOPE.BOOK.AREST, București
Organizator: Asociaţia 7 ARTE
INTRĂ PE SITE
©Administrația Fondului Cultural Național
 
Nu mai doriți să primiți acest newsletter?
unsubscribe from this list






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
AFCN · Str. Barbu Delavrancea nr. 57 · Sector 1 · Bucharest 011354 · Romania

Email Marketing Powered by Mailchimp