Copy
Share
Forward
Share
BULETIN INFORMATIV PROIECTE COFINANȚATE DE AFCN
9-14 SEPTEMBRIE 2021
STARS HIGH IN AMNESIA'S SKY
Când: 9, 10 septembrie
Unde: Centrul Naţional al Dansului Bucureşti
Cine: Asociația culturală Solitude Project
HEALING PORTRAITS - ITINERARIU PERFORMATIV
Când: 12 septembrie
Unde: Reactor de creație și experiment, Casa Tranzit, ZIZ
Cine: Asociația Reciproca 
PARTICULE AFECTIVE
Când: 11 și 12 septembrie
Unde: MultipleXity, Timişoara
Cine: Asociația Qolony
PARTICULE AFECTIVE (INSTALAȚIE MULTIMEDIA)
Când: 11-19 septembrie
Unde: MultipleXity, Timişoara
Cine: Asociația Qolony
CĂLĂTORIILE LUI GULLIVER
Când: septembrie
Cine: Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu
LOST INTERFERENCES
Când: până pe 25 septembrie
Unde: Bucharest Garden, Rezidența BRD Scena9
Cine: Proiect 2
ȘCOALA DE VARĂ TRIUNGHI: ARHITECTURĂ. SCULPTURĂ. AGRICULTURĂ
Când: până pe 19 septembrie
Unde: Ferma de Artă, Liteni, Moara, Suceava
Cine: Ferma de Artă
CLASSIC UNLIMITED
Când: 10, 11 septembrie
Unde: Brașov, Zărnești
Cine: Asociația Fapte
DAR DE CE SĂ TAC?
Când:
9, 11, 12 septembrie
Unde: Sibiu, București
Cine: Asociația Delazero
LERA KELEMEN: PIELEA VEGETALĂ / CREVASĂ
Când:
până pe 1 octombrie
Unde: Borderline Art Space
Cine: Asociația Culturală AltIași
ALEXANDRU ANTIK: BEYOND EXPERIMENTAL
Când:
până pe 31 octombrie
Unde: Centrul Cultural „Palatele Brâncovenești de la Porțile Bucureștiului”, Mogoșoaia
Cine: Asociația ARTEWISER
SONIC FUTURE RESIDENCIES
Când:
până pe 11 septembrie
Unde: Tescani
Cine: Asociaţia Jumătatea Plină
EVA FILMMAKERS FEST
Când: până pe 10 septembrie
Unde: Sfântu Gheorghe
Cine: Teatrul „Andrei Mureșanu”
TRANSLATING AMERICA
Când: 12 septembrie
Unde: Rezidența BRD Scena9
Cine: Centrul Cultural Pentru Imagine și Sunet
TABĂRA INTERNAȚIONALĂ DE SCULPTURĂ ÎN PIATRĂ MĂCIUCA
Când: până pe 25 septembrie
Unde: Măciuca, județul Vâlcea
Cine: Fundația „Dumitru Drăghicescu”
ÎNSCRIERI: TRAINING SPECIALIST ÎN ACTIVITATEA DE LOBBY
Data limită: 10 septembrie
Cine: Platforma Formare Culturală
ÎNSCRIERI: BIENALA INTERNAȚIONALĂ DE GRAVURĂ CONTEMPORANĂ N-E
Data limită: 25 septembrie
Cine: Complexul Muzeal Național „Moldova” Iași
SCHOOL RURAL
Când: până pe 10 septembrie
Cine: Biblioteca Judeţeană „V.A. Urechia”
MARINART. PLATFORMĂ RURALĂ DE EDUCAȚIE PRIN ARTĂ
Când: până în septembrie
Unde: Marin, Sălaj
Cine: Centrul pentru Studierea Modernității și a Lumii Rurale
ATELIERELE CONSTRUCȚIA DE LA INEU
Când: până pe 11 septembrie
Unde: Parcul Dendrologic din Ineu
Cine: Asociaţia Underground Festival
2030.RO
Când: până pe 1 octombrie
Cine: Asociația Art No More
SHOW-OFF 4
Unde: MATCA artspace 
Cine: Asociația Silver Screen
MARAMUREȘ - GASTROETNOART
Unde: Muzeul Maramureşean din Sighetu Marmaţiei
Cine: Muzeul Maramureșean
1984 VS ACUM
Cine: Lumina pe cale
MUZEU-ATELIER ȘCOALA DE LA PISCU
Unde: sat Piscu, județul Ilfov
Cine: Asociația GASPAR, BALTHASAR & MELCHIOR
IMPRESSIONS DE VOYAGE EN JAZZ: ENESCU, ELLINGTON, RAVEL
Când: 14-22 septembrie
Unde: Cluj-Napoca, Brașov, Focșani, București
Cine: Asociația pentru Muzică, Artă și Cultură
CONCURSUL INTERNAȚIONAL „GHEORGHE DIMA”
Când: 13-17 septembrie
Cine: Academia Națională de Muzică „Gheorghe Dima”
FOCUS CĂZĂNEȘTI @ EFORIE COLORAT
Când: 11 septembrie
Unde: Eforie Sud
Cine: PATRUPETREI
TRANZIT VISUAL LAB
Când: 9 septembrie
Unde: Casa Tranzit
Cine: Fundația Tranzit 
ATELIER VIRTUAL (I) PENTRU DEZVOLTAREA COMPETENȚELOR DIGITALE
Cine: Save or Cancel
ICOANE DIN ȘCHEII BRAȘOVULUI
Când: până pe 30 octombrie
Unde: Muzeul Județean de Etnografie și Artă Populară Maramureș
Cine: Muzeul de Etnografie Brașov
RESTAURAREA MITROPOLIEI TÂRGOVIȘTEI - ARHITECTUL ANDRÉ LECOMTE DU NOÜY - MĂRTURII
Când: 10-25 septembrie
Unde: Muzeul de Istorie Dâmbovița
Cine: Asociația DAR Development
ÎNSCRIERI: FRAMEWORK / POSTUMAN
Data limită: 14 septembrie
Cine: REACTOR de creație și experiment
WONDERPUCK
Când: 9-12 septembrie
Unde: Cluj-Napoca și Bonțida
Cine: Asociația ESUA
SHORT SOUNDS
Când: până pe 30 septembrie
Unde: Rezidența BRD Scena9
Cine: Centrul Cultural Pentru Imagine și Sunet
APEL DESCHIS: YOUNG ARTISTS CONNECTIONS '21
Data limită: 12 septembrie
Cine: SwitchLab
WHERE THE SPIRIT MEETS THE BONE
Când: până pe 29 octombrie
Unde: Rubik
Cine: Federația Fabrica de Pensule
READING TOGETHER (II)
Când: până pe 7 octombrie
Unde: Spațiul tranzit.ro/ Iași
Cine: Asociația 1+1
FUTURE PERFECT #3
Când: până pe 3 octombrie
Unde: MAGMA Contemporary Medium
Cine: Federația Fabrica de Pensule
LABOUR IN A SINGLE SHOT
Când: până pe 15 septembrie
Unde: Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică „I.L. Caragiale"
Cine: Asociația Ephemair
ATELIER COLLEGIUM MARTIN NACHBAR - DANCING ARCHIVES
Când: până 11 pe septembrie
Cine: Institutul Prezentului
GALERIA ARHITECȚILOR PELEȘULUI
Când: până pe 25 octombrie
Unde: Vila Șipot (Casa Arhitecților)
Cine: Asociația pentru Patrimoniul Regal Peleș
CONCURS DE SCRIERE CREATIVĂ PENTRU COPIII DIN SATE
Data limită: 20 septembrie
Cine: Asociația Eu, tu și ei
CELULA CREATIVĂ
Când: până pe 14 octombrie
Cine: Asociația S.E.M.N.
ÎNSCRIERI: CONCURS DE DRAMATURGIE. CUM VEZI VIITORUL?
Data limită: 15 septembrie
Cine: Asociația Țais
NUNTĂ, BAL, SPITAL. GIULIANO NARDIN.
Cine: Asociația pentru Cultură şi Arte ARBOR
CETĂȚI DIN DOBROGEA
Cine: Rusu I. Georgiana PFA
ON THE NATURALNESS OF THINGS. MAIA ȘTEFANA OPREA
Cine: Asociația pentru Cultură şi Arte ARBOR
PURSUIT OF BEAUTY. ELENA BRIA
Cine: Asociația pentru Cultură şi Arte ARBOR
SPEAK /SPI:K/ IMPROVIZAȚIE LA ȘCOALA DE PANIFICAȚIE
Când: până în luna noiembrie 
Cine: Asociația Littleimpro
Copyright © Administrația Fondului Cultural Național






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
AFCN · Str. Barbu Delavrancea nr. 57 · Sector 1 · Bucharest 011354 · Romania

Email Marketing Powered by Mailchimp