Copy
Zelený newsletter 04/2015 (září)

Milí příznivci Strany zelených,


věřím, že máte za sebou pěkně prožité léto a že v nadcházejícím sychravém podzimním počasí budete mít opět chuť si přečíst několik novinek z dění v Novém Jičíně a ve Straně zelených. Hned první zpráva by vydala za celý newsletter: Strana zelených bude mít v Novém Jičíně opět po 20 letech svého senátorského kandidáta! Nezůstaneme však jen u této novinky: dáme Vám možnost hlasovat v soutěži o nejhezčí náměstí, v níž se Nový Jičín dostal mezi pět republikových finalistů, nabídneme aktuality z 5. zasedání zastupitelstva města a pozveme k účasti na týdnu mobility a dnu bez aut od 16. do 22.září 2015. Rád bych Vás také pozval na Zelený akumulátor, soustředění zelených a jejich příznivců, které se uskuteční o víkendu 9.-11.10. na chatě Svinec. Více informací o něm najdete téměř na konci newsletteru.
Facebook
Facebook
zeleninj.cz
zeleninj.cz
Napište nám
Napište nám
YouTube
YouTube
Odebírat newsletter
Odebírat newsletter

Kandidátem do senátu v obvodě 67 (Nový Jičín) za Stranu zelených bude Petr Orel


Naposledy měla Strana zelených v Novém Jičíně svého senátorského kandidáta hned v prvních senátních volbách v roce 1996; tehdy jím byl Ing. Vladimír Klečka z Bartošovic, který je i nadále členem ZO Nový Jičín. Nyní, po 20 letech, se jím rozhodl stát Petr Orel, do loňska dlouholetý předseda ZO SZ v Novém Jičíně a vedoucí Záchranné stanice v Bartošovicích. Přejeme mu hodně štěstí, podrobnosti k jeho kandidatuře spolu s programem přineseme v některém z dalších vydání našeho zeleného newsletteru.

 

Evropský týden mobility 16. - 22. září


Evropský týden mobility (což je v podstatě rozšířený dřívější Den bez aut 22. září) má za cíl připomenout všem, kteří dojíždí do práce či za zábavou osobním autem, že to často jde i jinak. Je-li to možné, měli bychom alespoň na týden nechat své auto v garáži a vyrazit na cesty veřejnou dopravou, na kole, pěšky nebo třeba na koloběžce a alespoň trochu tak ulevit našemu životnímu prostředí. Třeba v tom najdete zalíbení a z týdne mobility se stane měsíc nebo rok! Strana zelených také prosadila návrh, aby na Den bez aut 22. září vozila v Novém Jičíně MHD všechny cestující zdarma.

Související odkazy:

Aktuality z 5. zasedání zastupitelstva města 10. 9. 2015


Poslední zasedání zastupitelstva města bylo poměrně obsáhlé, sestávalo z 38 bodů a jednání trvalo od 15:00 do 19:15. Zastupitelé zde schválili mimořádnou podporu města plaveckým klubům a basketbalovému klubu, protože jejich domovský stánek se, jak jistě víte, opravuje, a tak musejí dojíždět na tréninky do okolních měst. Až na výjimky panovala také shoda na nutnosti alespoň provizorně rekonstruovat místní komunikaci od Hřbitovní ul. směrem na Rybí, která je již v havarijním stavu. Problém této komunikace je v tom, že u ní není znám vlastník, nicméně obce Rybí a Šenov, na jejichž katastru silnice převážně leží, se s Novým Jičínem dohodly, že se na opravu složí částkami 100 000 Kč, 50 000 Kč a 19 400 Kč.

Na mimořádném 4. zasedání ZM 27.8. schválili zastupitelé novou směrnici pro poskytování dotací, která celý systém zprůhledňuje a zjednodušuje jednak nastavenými kritérii a jednak propojením financí města a financí získaných z loterií a výherních automatů.

Podrobný zápis i videozáznam ze zasedání zastupitelstva města najdete v odkazech níže.

Související odkazy:

Nový pracovní a kulturní kalendář města


S pomocí našich členů komisí a výborů jsme sestavili pracovní kalendář města, v němž uvidíte, kdy a kde se konají schůze komisí a výborů, rady města, zastupitelstva města apod. Jsou v něm přidány také kulturní akce pořádané městem nebo na jeho území. Kalendář naleznete buď na našich stránkách nebo na samostatném webu. Děkujeme všem, kteří na tvorbě kalendáře spolupracovali s spolupracují!

Související odkazy:

 

Hlasujte v soutěži pro novojičínské náměstí


V soutěži o nejkrásnější náměstí, kterou vyhlásilo Moravské hospodářství ve spolupráci s Nadací Partnerství, se v konkurenci 71 měst a obcí z celé České republiky mezi pět nekrásnějších náměstí probojovalo i novojičínské Masarykovo náměstí. O vítězi můžete rozhodnout svými hlasy i Vy. Hlasovat můžete každý den až do 15. října 2015 na tomto webu. Pod medailony finalistů najdete kolonku, kde stačí označit svého favorita, vyplnit bezpečnostní kód a kliknout na tlačítko „Hlasujte“. Hlasovat je možné opakovaně, co 24 hodin. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na konferenci Moravské obce a města letos v listopadu.

Související odkazy: Foto: Oto Nepilý

 

Zdravé město Nový Jičín - novinky


Na semináři pro veřejnost 15. června 2015 bylo odhaleno nové logo Zdravého města, které vzešlo ze soutěže pro studenty středních škol a ZUŠ v Novém Jičíně. Vítězný návrh předložil Boris Milníček a na jeho podobu se můžete podívat níže pod tímto textem. Toto logo bude nadále zdobit veškeré plakáty a akce, na kterých se Zdravé město podílí.

Na podzim chystáme například týden kávy, který bude zahájen "kávovým happeningem" a výstavou ve Smetanových sadech v sobotu 3. října a veřejné projednání k záměru revitalizace areálu letního kina ve čtvrtek 15. října, na které Vás již teď srdečně zveme.

Související odkazy:

 

Novinky ze Strany zelených


Novojičínští zastupitelé zvolení za Stranu zelených zatím jako jediní zveřejnili své majetkové přiznání. Najdete ho na našich stránkách i s vysvětlením, proč je přiznání majetku i v komunální politice tak důležité.

V pořadí již druhá krajská konference Strany zelených Moravskoslezského kraje v tomto roce se opět uskuteční v Novém Jičíně, tentokrát na chatě Svinec v neděli 11. října.

Konferenci bude také na Svinci předcházet takzvaný Zelený akumulátor, což je soustředění zelených a jejich příznivců v našem a přilehlých krajích. Během víkendu budeme diskutovat o tématech do programu pro krajské volby, učit se od svých zkušenějších kolegů a hlavně: budeme mít šanci se více poznat. Zváni jsou všichni, i nečlenové, kteří mají chuť se podílet na formování zelené politiky v kraji a akce je pro Vás vhodná i v případě, že zvažujete vstup do Strany zelených, ale nejste si jisti, zda je to pro Vás to pravé. Zde budete mít jedinečnou šanci to zjistit! Budete-li mít zájem, hlaste se na odkazech níže nebo pište na náš email.


Související odkazy:

 

Vzhledem k tomu, že i tento newsletter vyšel se zpožděním oproti původnímu plánu, už raději nebudu slibovat, kdy bude další. Vězte ale, že určitě bude ;-).Tento i všechny starší Zelené newslettery najdete také archivovány na našich stránkách.

Za novojičínské zelené Vám přeji příjemně melancholický podzim, který Vám přinese spoustu skvělých nápadů.

Ondřej Syrovátka, předseda ZO SZ Nový Jičín, ondrej.syrovatka@zeleni.cz
Share
Forward
+1
Copyright © 2015 Strana zelených Nový Jičín, All rights reserved.


zrušit odběr    upravit své údaje 

Email Marketing Powered by Mailchimp