Copy
Zelený newsletter 07/2016 (prosinec)

Milí příznivci Strany zelených,


máme za sebou bohatý rok 2016, ve kterém jsme pro Vás pracovali na radnici v Novém Jičíně a ucházeli se o Vaše hlasy v senátních a krajských volbách. V našem posledním letošním newsletteru Vám přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co se událo ke konci roku včetně informací o schváleném rozpočtu města na rok 2017 a novinek ohledně působení Petra Orla v Senátu.

Jménem celé Základní organizace Strany zelených v Novém Jičíně Vám přeji vše nejlepší do Nového roku 2017!

Ondřej Syrovátka, předseda ZO SZ Nový Jičín
Facebook
Facebook
zeleninj.cz
zeleninj.cz
Napište nám
Napište nám
YouTube
YouTube
Odebírat
Odebírat

Rozpočet města na rok 2017


Novojičínští zastupitelé na svém posledním letošním zasedání hladce schválili rozpočet pro rok 2017. Pro hlasovalo 27 zastupitelů, 2 se zdrželi a nikdo nebyl proti. V rozpočtu je také několik "zelených položek", např. bezbariérová mapa, revitalizace nádrže Čerťák nebo projekt Chytré město v mobilu. Kromě toho se během příštího měsíce chystá spuštění námi iniciovaného a dlouho očekávaného klikacího rozpočtu. Více podrobností najdete v naší tiskové zprávě a dalších odkazech níže.

Související odkazy:

Petr Orel zahájil svou práci v Senátu


Nový senátor za obvod Nový Jičín Petr Orel (SZ) již zahájil svou práci v Senátu. Na ustavující schůzi 16.11. byl zvolen členem Výboru pro záležitosti Evropské unie. Následně na druhém jednání výboru 23.11. mu byla přidělena agenda týkající se životního prostředí a zemědělství. V lednu se chystá na Hoblíkově ulici 500/20 v Novém Jičíně otevřít svou kancelář pro kontakt s občany Novojičínska. Vystoupil už také v televizi v pořadu Politické spektrum na téma "Klimatické změny". O další činnosti pana senátora Vás budeme pravidelně informovat. Aktuální informace můžete získat také na jeho webových stránkách nebo facebookovém profilu.

Související odkazy:

Nový Jičín má své workoutové hřiště


Ve spolupráci s webem napadypronovyjicin.cz jsme prosadili vybudování workoutového hřiště. Bylo dokončeno v polovině prosince tohoto roku a jeho hlavní představení s ukázkou aktivit, které na něm lze provozovat, proběhne počátkem jara. Na workoutovém hřišti je hlavní důraz kladen na cvičení s vlastní váhou, na rozvoj síly a vytrvalosti. Podobná hřiště jsou již v okolních městech a obcích, např. v Mořkově nebo Příboře. Dalšími investicemi, které město přejalo z tohoto webu, jsou např. nový přechod na ulici Anenská nebo chystaný přechod u MŠ Smetanovy sady. Přidat své nápady nebo se podívat na přehled těch stávajících můžete přímo na webu.

Související odkazy:

Nová mapa kontejnerů na tříděný odpad


Město Nový Jičín vytvořilo novou interaktivní mapu kontejnerů na tříděný odpad. Najdete ji na stránkách města v sekci Odbor životního prostředí/Odpadové hospodářství a dočasně také na našich stránkách www.zeleninj.cz.

Související odkazy:

 

Strana zelených v Novém Jičíně mírně obměnila vedení


Protože bývalému vedení ZO SZ Nový Jičín vypršel dvouletý mandát, volila si základní organizace ve čtvrtek 3.11. vedení nové. Došlo jen k jedné změně, Jana Macháče nahradil v radě Richard Pešat.

Související odkazy:
Share
Forward
+1
Copyright © 2016 Strana zelených Nový Jičín, All rights reserved.