Copy
Zelený newsletter 03/2015 (květen)

Milí příznivci Strany zelených,


po třech měsících Vám opět nabízíme souhrn toho nejzajímavějšího, co se událo v Novém Jičíně a ve Straně zelených. Oproti původnímu plánu jsme se kvůli pracovnímu vytížení o něco opozdili, za což se Vám omlouvám. Snad Vám dlouhé čekání vynahradí tento text plný zajímavostí z první ruky. Můžete si přečíst o projektu Zdravé město Nový Jičín a aktivitách s ním souvisejících, o akci Ukliďme Česko, na které se Strana zelených v Novém Jičíně organizačně podílela, o nadcházejícím happeningu Limity jsme my! a také o tom, že Petr Orel byl nominován na Cenu Josefa Vavrouška. Úplně na úvod bych Vás však rád požádal, abyste se zapojili do hlasování o nové logo Zdravého města Nový Jičín. Anketu najdete na stránkách města.

Pokud se Vám tento email nezobrazuje správně, tj. v grafické úpravě s obrázky, zobrazte si jej ve svém webovém prohlížeči. Pokud tento newsletter již nechcete nadále dostávat, klikněte na tento odkaz.
Facebook
Facebook
zeleninj.cz
zeleninj.cz
Napište nám
Napište nám
YouTube
YouTube
Odebírat newsletter
Odebírat newsletter

 

Zdravé město Nový Jičín


Zastupitelé Nového Jičína na svém zasedání 5.3. podali přihlášku do Národní sítě zdravých měst (NSZM) a poté, co valná hromada NSZM schválila Nový Jičín jako svého nového člena, se stal po boku Opavy, Vsetína nebo například blízké Kopřivnice Zdravým městem. To jej zavazuje k tomu, aby více dbal na ekologii a zdravý život, dával přednost trvale udržitelným projektům a také více komunikoval se svými občany a konzultoval s nimi další plány rozvoje města. Politickým koordinátorem Zdravého města byl zvolen zelený zastupitel Ondřej Syrovátka a koordinátorkou na městském úřadě Ivana Petruchová. Momentálně probíhá veřejné hlasování o logo Zdravého města. Pokud jste tak ještě neučinili, můžete hlasovat zde. V rámci projektu se již uskutečnilo několik akcí, jako například Férová snídaně, maškarní cyklojízda nebo akce Do práce na kole. O všech si můžete přečíst v odkazech níže.

Související odkazy:

 

Ukliďme Nový Jičín


Strana zelených i letos zorganizovala spolu s Čajovnou Archa úklid malebného zákoutí v okolí Nového Jičína. Akce se tentokrát uskutečnila v rámci celostátního projektu Ukliďme Česko a za pomoci asi 30-ti dobrovolníků se nám v okolí Palackého potoka podařilo nasbírat bezmála stejný počet pytlů odpadu. Budete-li mít nápady, kterou oblast uklidit příští rok, podělte se s námi. vybíráme vždy taková místa, kde je co uklízet a jejichž návštěva je zároveň i pěknou vycházkou.

Související odkazy:

Limity jsme my! ve čtvrtek 11.6. na náměstí v Novém Jičíně


Stále častěji se mluví o tom, že budou prolomeny limity těžby uhlí v Severních Čechách. V případě, že by se tak stalo, hrozilo by obcím jako například Hornímu Jiřetínu poblíž Litvínova srovnání se zemí. Letos se k podobným úvahám "severočeských uhelných baronů" přidal i ministr průmysl Jan Mládek a hrozí tak, že limity těžby uhlí, které byly stanoveny po celospolečenském konsenzu v 90. letech, přestanou platit.
Chcete-li i Vy přispět k ochraně již tak dost zdevastované krajiny v Severních Čechách, připojte svůj podpis k petici a přijďte nás podpořit k našemu podpisovému stánku a happeningu ve čtvrtek 11.6. na novojičínské Masarykovo náměstí. Aktuality k akci sledujte na našich stránkách a na našem Facebookovém profilu.

Související odkazy:

Petr Orel nominován na Cenu Josefa Vavrouška


Vedoucí bartošovické stanice na záchranu živočichů a také člen a někdejší dlouholetý předseda novojičínské Základní organizace Strany zelených Petr Orel byl nominován na Cenu Josefa Vavrouška. Toto ocenění každoročně od roku 1996 uděluje Nadace Partnerství lidem, jež se zasloužili o zlepšení životního prostředí. Pro Petra Orla je to jistě zasloužená pocta a my mu přejeme, ať uspěje i při samotném udělování ceny, které se uskuteční ve čtvrtek 4.6.2015 v Praze.

Související odkazy:

Na závěr bych Vás rád pozval na 3. zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční ve čtvrtek 11.6.2015 a je tak, jako všechna ostatní zasedání, veřejné.

Další zelený newsletter vydáme ještě před letními prázdninami. Kromě aktualit ze zasedání zastupitelstva bude obsahovat také informace o nadcházejících senátních a krajských volbách. Jen připomínám, že tento i všechny starší Zelené newslettery najdete také archivovány na našich stránkách.

Za novojičínské zelené Vám přeji pěkné jarní vycházky v okolí Nového Jičína,

Ondřej Syrovátka, předseda ZO SZ Nový Jičín, ondrej.syrovatka@zeleni.cz.
Share
Forward
+1
Copyright © 2015 Strana zelených Nový Jičín, All rights reserved.


zrušit odběr    upravit své údaje 

Email Marketing Powered by Mailchimp