Copy
View this email in your browser

Merhaba, 
Umarım herşey yolundadır. Bu hafta size sitemizdeki yeni makaleyi haber vermek ve belki de izin günlerinizde size eşlik edebileceğini düşündüğüm 5 kitap önerisiyle geldim.

Sitemizdeki yeni makalemizle başlayalım: 

Blok Zincir: Söylenemeyen Gerçekler

2015 yılından beri, blok zincire yatırım yapanların “köşeyi döneceğini” müjdeleyen binlerce makaleye maruz kaldık, kalıyoruz...Ancak, gerçekleşene baktığımızda karşımıza çıkan, sadece binlerce batık şirket.


Bu haftaki yazımızda, 

  • İnsanların neden dürüstçe “Kral Çıplak!” diyemediğini
  • Blok zincir teknolojisindeki başarısızlığa neden olan kördüğüm noktaları  
  • Gelecekte hangi alanlarda konumlanabileceğini yazdık. 


Elbette tüm bunları, her zamanki gibi anlaşılabilir bir şekilde ifade ettik. Zira konuyla ilgili anlaşılabilir makale sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor...:) 

Gelelim kitap listesine:

Gartner’ın 2020 yılında mutlaka okunması için önerdiği kitaplar arasından 5 kitaplık bir seçki hazırladık. Bir göz atmanızda fayda olduğunu düşünüyorum. 

1.Radikal Samimiyet: İnsanlığınızı Kaybetmeden İyi Lider Olun
Yazar:  Kim Scott

Başlık her şeyi söylüyor aslında. Yöneticilerin radikal bir şekilde samimi olmaları gerekiyor! Yazar Kim Scott, liderlerin bir yandan gelişimi teşvik ederken, bir yandan nasıl özenli ve şefkatli bir geri bildirim kültürü ve uyumlu ekipler oluşturacaklarını açıklıyor. 
 Amazon'dan satın alınabilir.

2.The ONE Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results Yazar:  Gary Keller and Jay Papasan
Hem işte hem de evde en önemli olana nasıl odaklanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, o zaman bu kitap sizin için. Yazarlar Keller ve Papasan en önemli olanı nasıl yöneteceğinizi öğretiyor. 
 Amazon’dan satın alınabilir.

3.Business Data Science: Combining Machine Learning and Economics to Optimize, Automate, and Accelerate Business Decisions
Yazar: Matt Taddy

Yazar Matt Taddy, önde gelen Business Data Science’yi uygularken, makine öğrenmesinin nasıl kullanılacağını açıklıyor.. Verilere derinlemesine dalmak isteyen iş liderleri için oldukça bilgilendirici.
 Amazon’dan satın alınabilir.

4.Range: Why Generalists Triumph in a Specialized World 
By David Epstein

Bu kitap, dünyanın en başarılı insanlarının seçtikleri mesleklerde (spor, iş dünyası, teknoloji, bilim, sanat) uzman oldukları inancına meydan okuyor. Yazar David Epstein, geç başlangıç ​​yapanların bile mükemmel başarıyı yakalayabileceğini söylüyor. Ayrıca bir çok başarı hikayesi paylaşıyor.
 Amazon’dan  satın alınabilir.

5.Payoff: The Hidden Logic That Shapes Our Motivations 
Yazar: Dan Ariely 

Çalışanlara ikramiye vermek üretkenliğe zarar verebilir mi? Başarılı motivasyon için güven neden bu kadar önemlidir? Çalışmamıza nasıl değer vereceğimizle ilgili yanlış algılar nelerdir? Bu kitap, hem profesyonel hem de kişisel yaşamımızda bizi neyin motive ettiğini anlamak için bu soruları ve daha fazlasını araştırıyor. 
Amazon 'dan satın alınabilir.

Şimdilik bu kadar…


Gelecek hafta Perşembe görüşmek üzere


Şenol

 This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Açık Kaynak Fikirler · Greifswalder Str. 209 · Berlin 10405 · Germany

Email Marketing Powered by Mailchimp