Copy
Ar rašėte laišką Kalėdų seneliui?
View this email in your browser

Sveiki,
 

Mes viena iš nedaugelio krikščioniško pasaulio šalių švenčiančių Kūčias.
Remiantis Kūčių tradicijomis ant stalo turi būti 12 patiekalų, nes jie simbolizuoja dvylika metų mėnesių. Arba pagal krikščionišką aiškinimą – dvylika Jėzaus mokinių. Ant stalo negali būti patiekalų iš mėsos ar pieno, nes tai paskutinė advento diena. Taip pat porcijos turi būti mažos ir kuklios, nes persivalgymas – nuodėmė. Šventinė vakarienė prasideda tik tuomet kai danguje pateka Vakarinė žvaigždė (~18 - 19 val.). Jeigu praėjusiais metais kas nors giminėje mirė, tai ant stalo padedama tuščia lėkštė (arba pastatomas kryžiukas), tikima, jog per Kūčias vėlės ateina vakarieniauti kartu su šeima.
Daugiau galite rasti: http://www.nepo.lt/kucios-ir-ju-patiekalai/

Nesenai vienas aukštas bažnyčios tarnas paskelbė, jog yra gėjus ir iš karto buvo atleistas. Bažnyčia pasielgė gerai ar blogai?

Pirma. Tu nesi programuotojas tol kol nesukūrei interneto svetainės ar programos. Tu nesi dailininkas kol nenupiešei paveikslo. Tu nesi gėjus, kol nepermiegojai su kitu vyru. O jeigu kunigas permiegojo su kitu vyrų jis pažeidė – celibatą. Lygiai taip pat reiktų atleisti, jei kas nors iš sakyklos pasiskelbtų, jog yra donžunalas ar deklaruotų meilę vaikams. Tokie dalykai yra bažnyčios taisyklių pažeidimas. Yra tam tikros gatvės, kur draudžiama važiuoti greičiau nei penkiasdešimt ir jeigu koks nors erelis tą greitį viršija, mes nesakome: kaip šauniai tu pavarei, ar gali pakartoti? Mes juos baudžiame. Tas pats yra bet kur: prasižengei – gausi bausmę. Ar celibatas tikrai yra reikalingas čia jau visai kita tema. Protestantai kažkaip sugeba rasti balansą tarp šeimos ir darbo.

Antra. Bažnyčia yra tokia pati organizacija kaip krepšinio klubas. Jeigu mes norime, kad Žalgiris pasamdytų jaunąjį Sabonį, bet jį pasamdo Lietuvos rytas, ar mes dėl to smerkiame Žalgirį? Ne. Klubo vadovybė renkasi žaidėjus, kuriuos norėtų matyti atstovaujant klubo garbę. Bažnyčia taip pat renkasi žaidėjus, kurie atstovaus jos garbę.
Jeigu mums nepatinka žalia ir balta, ar mes sakome: davai pakeisk savo spalvas į raudonai juodą? Ne. Mes einame sirgti už Lietuvos rytą. Mes neprimetame savo vertybių krepšinio klubui, tai kodėl turėtume primesti savo vertybes bažnyčiai?

Trečia. Bažnyčia niekada nebuvo nei teisybės, nei moralės švyturys. Trys magiškos frazės: kryžiaus žygiai, indulgencija, inkvizicija. Mes juk visi suprantama, jog Darbo partija niekada neatneš klestėjimo Lietuvai. Geriausias dalykas, ką mes galime padaryti, tai nebalsuoti už juos. Sekantis geriausias dalykas – įtikinti savo gimines nebalsuoti už juos. Tas pats ir su bažnyčia: jeigu nepatinka kaip elgiasi su gėjais, tai nebalsuoji už juos, neini į mišias, neaukoji pinigų. Galbūt Lietuvoje nėra toks didelis alternatyvų pasirinkimas kaip Amerikoje, tačiau negalite sakyti, jog jo visai nėra.

 

Turi klausimų, pasiūlymų, kritikos? Spausk 'reply' ir parašyk man.

 

Tarp mūsų

 

Aplink mus yra daugybė paprastų žmonių, tokių kaip mes patys, kurie kažką daro. Jie greičiausiai niekada nesulauks didžiosios lietuviškos žiniasklaidos dėmesio, tačiau sužinoti apie juos daug įdomiau ir naudingiau, nei galvoti kokią dar nesąmonę pasakė Šalčiūtė.

 

Susipažinkite – Vita - Twitter Kalėdos
Esu paprasčiausia eilinė Lietuvos gyventoja, kuri vis dar gyvena Lietuvoje ir nuo 8 val. iki 17 val. dirba teisinį darbą, o visu likusiu laiku užsiima tuo, kas šauna į galvą, pavyzdžiui, rašo kulinarinį tinklaraštį (http://vorastinkle.blogspot.com). Mane taip pat rasite Twitter (@E_latte), Instagram (@e_latte), Goodreads (Elata) ir galybėje kitų socialinių tinklų.

 

Kas yra twitter?
Twitter yra Lietuvoje kiek mažiau žinomas ir naudojamas socialinis tinklas, pasižymintis savo trumpais (vos 140 simbolių) pranešimais. Jei Facebook iš savo naudotojų reikalauja atskleisti tapatybę ir vadintis savo vardu, tai Twitter pasižymi didesniu anonimiškumu bei pranešimų srautu, kurį pats pasirenki pagal savo interesų ratą. Twitter'yje visai nebūtina peržiūrėti klasiokės, kurios nematei nuo ketvirtos klasės išleistuvių, kažkuo rudu išsiterliojusio vaiko nuotraukų ("Dieve, prašau, padaryk, kad tai būtų šokoladas") ar susigėsti, perskaičius tolimo giminačio žinutę "Ieškau šilumos vienai nakčiai" grupėje, kad galėtum pagaliau pasiekti informaciją, kuri tave domina. Trumpai pasakius, mano didžiai subjektyvia nuomone, Twitter yra geriausias socialinis tinklas.

 

Kas yra twitter Kalėdos?
Twitter Kalėdos - tai lietuvių Twitter naudotojų apsikeitimas kalėdinėmis dovanėlėmis. Užsiregistravęs twitter'ietis gauna el. laišką su jam atsitiktinai parinkto kito užsiregistravusio twitter naudotojo vardu ir iki nustatyto termino turi šiam žmogui išsiųsti kalėdinę dovaną už 5 EUR. Šiuo atveju svarbiausia yra ne dovanos vertė ar jos dydis, tačiau žmogui skiriamas dėmesys. Kiek teko matyti savo Twitter sraute po el. laiškų su parinktais vardais išsiuntimo, visi twitter'iečiai itin aktyviai ėmėsi stalkinimo (persekiojimo) meno - slapta nuodugniai skaitydavo jiems paskirto žmogaus Twitter srautą, ieškodami ten minčių ir idėjų, kaip tą asmenį pradžiuginti. Ir galiu pasakyti, kad jiems tikrai pavyko, tad, manau, Twitter Kalėdos tikslas pasiektas.

 

Kaip kilo idėja twitter Kalėdoms?
Jau ketvirti metai dalyvauju apsikeitime kalėdinėmis dovanomis tarp kulinarinius tinklaraščius rašančių žmonių. Pernai Twitter'yje pasidžiaugiau minėtame projekte gauta dovanėle ir iš kelių Twitter naudotojų sulaukiau atsakymo, jog reiktų ir mums kažką panašaus suorganizuoti. Taigi, pati idėja nėra nei nauja, nei mano, tačiau šiemet ją prisiminusi atsiklausiau lietuviškos Twitter bendruomenės nuomonės, ar mums to reikėtų. Bendruomenės entuziastinga reakcija į mintį ir buvo tas impulsas, nuo kurio prasidėjo Twitter Kalėdos. Juolab, kad dovanų niekada nebūna per daug.

 

Kaip žmonės gavo savo Kalėdų senelį ? Pvz, iš to paties miesto, kad galėtų apsikeisti gyvai?
Kai kurie twitter'iečiai, sulaukę el. laiško su jam paskirto žmogaus vardu, juokavo, kad man patinka manipuliuoti žmonių gyvenimais. Deja, turėjau juos nuvilti - Kalėdų seneliai ir jų Twitter Kalėdos vaikai buvo suporuoti atsitiktinai - Secret Santa generatoriumi, kurių pilnas internetas ir kurie padeda sklandžiai ir be pasikartojimų suporuoti žmones. Man atrodo, suporavimai buvo tokie pavykę, kad vieniši twitter'iečiai dabar pasiryžę atsiduoti likimui (aka man) ir leisti juos poruoti pasimatymams.
Nei į gyvenamąsias vietas, nei į pareikštus pageidavimus dovanoms poruojant nebuvo atsižvelgta. Kaip ir minėjau, Twitter pasižymi tam tikru anonimiškumo lygiu, tad paskirstymas pagal miestus, tikintis, jog suporuotieji norės susitikti, nelabai turi prasmės. O norintieji susitikti visada tai gali padaryti ir be Twitter Kalėdų (ir, beje, daro).

 

Ar buvo kokių nors nesusipratimų, nepasitenkinimų, nesklandumų?
Kol kas nelabai noriu sakyti "op", nes šiuo metu kaip tik skrendam virš to metaforinio griovio - iš 32 užsiregistravusiųjų dovanėles yra gavę 12 žmonių, tačiau didelių nesklandumų nebuvo. Kažkas norėjo pasikeisti savo dovanėlės gavimo adresą, kažkas pamiršo, kur tos dovanėlės turi laukti, kažkas nebegalėjo dalyvauti dar iki suskirstymo - visa tai labai paprastai išsprendžiama. Viliuosi, kad kitokių nesklandumų neiškils.
Na, o nepasitenkinimo būta minimalaus. Mes, lietuviai, esam linkę pirmiausia kritikuoti ir viską vertinti perdėtai skeptiškai, tad, suprantama, buvo teigiančių, jog dalyvių skaičius per mažas (nors patys neketino dalyvauti), jog 5 EUR suma yra per maža/per didelė, jog Twitter Kalėdas organizuojam tik pirmą kartą ir pirmas blynas bus prisvilęs ir pan. Tačiau patys dalyviai viską vertino ir vertina itin geranoriškai, tad tuo ir džiaugiuosi.

 

Ką galima padovanoti už 5 eurus? Ar tikrai visi dalyviai apsiribojo tokia suma?
Už 5 eurus išeina maišas bulvių. O jei rimtai (ir geriau šnekėkim rimtai, nes neturiu supratimo, kiek tos bulvės dabar kainuoja), žvilgtelėkit į jau gautų dovanų nuotraukas http://twitterkaledos.tumblr.com/ ir pamatysite, ką galima dovanoti: pradedant rankų darbo kalendoriais, baigiant per kelias minutes išparduotais kompiuteriais. Tiesa, kad didžioji dalis dalyvių dovanai skyrė kiek didesnę pinigų sumą, tačiau ne dėl to, kad to iš jų buvo reikalaujama, o dėl to, kad to norėjo patys. Mes Twitter'yje bendraujam ir skaitom vieni kitų tweet'us beveik kasdien, tad gavę progą pradžiuginti mėgiamą asmenį, į šią pareigą žiūrime labai rimtai.

 

Ar gali palyginti Twitter Kalėdas su kulinarinių tinklaraščių Kalėdomis?
Manau, kad Twitter Kalėdos dovanėlės asmeniškesnės. Kulinarinių tinklaraščių autoriai savo tinklaraščiuose per daug neatvirauja apie save, tad, jei dovaną turi dovanoti kažkam, ką galbūt esi tik kartą prabėgom sutikęs kokiame renginyje, neturi jokio supratimo, kas šį žmogų pradžiugintų. Tuo tarpu Twitter naudotojai kiek daugiau atsiskleidžia savo kasdieninėse žinutėse: čia matai jų antipatijas bei simpatijas ir žinai, kad vienam jų geriau nedovanoti razinų (ir viso kito, kur jos figūruoja), kitas įsimylėjęs varškės sūrelius ar guminukus, o trečias būtų laimingas iki gyvenimo galo valgydamas tik Snickers'us. Hm, miniu vien maistą, bet prisiekiu, twitter'iečiai turi ir kitų pomėgių, aš tiesiog jų neužfiksuoju :D

 

Ar dėl to kad organizavai Twitter Kalėdas sulaukei naujų sekėjų?
Taip. Twitter Analytics duomenimis nuo organizavimo pradžios sulaukiau 38 naujų sekėjų, t. y. mano sekėjų skaičius paaugo 7,5 proc., kai iki tol per panašų laikotarpį paaugdavo ~3,9 proc. Aišku, sunku įvertinti, kiek jų mane pradėjo sekti dėl Twitter Kalėdų, o kiek - dėl to, kad šį mėnesį buvau tiesiog nepakartojamai charizmatiška.

 

Ar bus twitter Kalėdos kitais metais?
Na, Nostradamas išpranašavo, kad tikrai bus, tačiau priklausys nuo Twitter naudotojų norų ir pasiryžimo dalyvauti. Viliuosi, kad jei kitąmet vėl organizuosim apsikeitimą dovanomis, prie dalyvių prisijungs ir skeptikai bei save grinčais laikantys twitter'iečiai.

 

Ar jau galvojai, kaip pagerinsi, ką keisi per kitas Twitter Kalėdas?
Atsižvelgiant į tai, kad šiemet didžiosios dalies dovanėlių vertė buvo didesnė nei 5 eurai, manau, kad kitąmet dar kartą atsiklausiu visų, ar nereikėtų sumos padidinti. Taip pat svarstau galimybes, kaip būtų galima įtraukti dalyvauti tuos, kurie to nori, bet nepageidauja atskleisti savo vardų ir/ar telefono numerio (kuris būtinas dovaną siunčiant paštomatu). Kol kas sugalvojau tik dovanėlių palikimą po miesto egle (kas, įvertinus šiųmetinę Vilniaus eglę, yra neįmanoma) ir galimybę pasinaudoti pašto balandžių paslaugomis (nors verčiau jau tai būtų pašto erelis, nes abejoju, ar balandis paneš tą kilogramą Snickers'ų).

 

Pažįsti įdomių žmonių iš kurių turėčiau paimti intervių? Turi gerų klausimų, kuriuos turėčiau užduoti pašnekovui? Spausk 'reply' ir parašyk man!


 

Filmai

Independence Day: Resurgence | Official Trailer [HD] | 20th Century FOX
Amerikiečiai pristato naują Nepriklausomybės dieną. Kažkodėl jie mano, kad jų nepriklausomybę privalo švęsti visas pasaulis.
Naujas Star Trek traileris. Atrodo įspūdingai.
Naujas filmas pagal J.K Rolling kūrybą.
 

Animacija

Kaip medžioti armadilus
Traileris animacinio filmo apie tai iš kur atsiranda vaikai.
 

Internetas

 

Jeigu kada nors reikės dovanos dizaineriui.
http://www.areaware.com/collections/all/products/gradient-puzzle?variant=1298923924

 

Miestai, kuriuos vertėtų aplankyti.
http://uk.businessinsider.com/charming-small-towns-around-the-world-2015-12

 

Technologijos, kurios atsidaro dėka noro užkariauti kosmosą.
http://www.top10zen.com/10-nasa-spin-off-technologies-resulting-from-the-space-race-747

 

Mokinkite vaikus matematikos pasiremdami LEGO. O aš galvojau, kad LEGO negali būti neįdomu.
http://designyoutrust.com/2015/12/an-incredibly-effective-way-to-develop-your-childs-math-skills-with-lego-blocks/

 

Kažkas sukūrė tokį appsą, kaip aš galvojau, kad reiktų sukurti.
http://www.7dailymoves.com/

 

Superinės plakatų idėjos.
http://theultralinx.com/2015/12/i-love-doodle-prints-by-lim-heng-swee/

 

Pasirodė proginė dviejų eurų moneta.
http://kaunas.kasvyksta.lt/2015/12/14/lietuvoje/lietuvos-bankas-isleido-progine-2-euru-moneta/

 

Lietuvos regionų verslumo žemėlapis.
http://vz.lt/smulkusis-verslas/2015/12/15/lietuvos-regionu-verslumo-zemelapisatotrukis---akivaizdus

 

Valdykite visus debesų sprendimus iš vienos vietos, turėtų tokių paslaugų būti ir daugiau.
https://www.multcloud.com/home

 

Iliustracijos apie šiuolaikinę visuomenę.
http://theultralinx.com/2015/12/20-illustrations-that-prove-our-dependence-on-technology/

 

Pirštų antspaudų piešiniai, super idėja.
http://theultralinx.com/2015/12/intricate-fingerprint-coffee-paintings-by-ghidaq-al-nizar/

 

Žvakės su staigmena.
http://geekologie.com/2015/12/dinosaur-egg-candle-melts-to-reveal-litt.php

 

Ką reikia žinoti apie verslo liudijimus ir individualią veiklą.
http://vz.lt/vadyba/finansai-apskaita/2015/12/17/verslo-liudijimas-ar-individuali-veikla-kur-luzio-taskas-2016-m

 

Ar nurengtumėte nepažįstamą žmogų vardan mokslo? Ačiū už nuorodą Indrei.
http://aplus.com/a/ask-a-pair-of-strangers-to-undress-each-other-and-watch-what-happens

 

Labai senos Londono viešojo transporto nuotraukos.
http://www.vintag.es/2015/12/38-breathtaking-pictures-from-early.html

 

Nesusikalbate su šiuolaikiniu jaunimu? Šitas servisas jums padės.
https://www.speakemoji.co.uk/

 

Naujas Marko tekstas apie pokyčius gyvenime. Rekomenduoju.
http://markmanson.net/be-patient

Kinija geimifikavo buvimą paklusniu piliečiu. MIND=BLOW.
Istorija iš bulvių perspektyvos. Dėl visko kaltos bulvės.

Radai įdomių nuorodų? Spausk 'reply' ir jos bus įtrauktos į sekantį naujienlaiškį.

Naujienlaiškis. Praėjusios savaitės naujienlaiškis buvo išsiųstas 43 žmonėms. Atidarė 58%, paspaudė 42 nuorodas.
Jei naujienlaiškis patiko, persiųskite savo draugams, jie irgi turėtų sužinoti apie šiuos gerus ir įdomius dalykus.
Šią savaitę skirtukams naudojamos nemokamos nuotraukos iš https://pixabay.com/ svetainės.
Šios savaitės naujienlaiškis išsiųstas 44 žmonėms.
Ar žinojote, kad „update subscription preferences“ galite nurodyti savo vardą, miestą ir kitas smulkmenas? Penki žmonės paspaudė tą mygtuką ir atsinaujino profilį.

Copyright © 2015 NePo.lt, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp