Copy

Prečítajte si o tom, čo sa už udialo
a čo pripravujeme:

 
Moderátori Rána na eFeMku sa rozhodli, že tento rok zviditeľnia 12 projektov, ktoré chcú pomáhať zlepšovať priestor, v ktorom žijeme.
     V januári hneď ako prví sme boli vo vysielaní Rádia FM s programom Buddy. O tom, ako prepájame deti z detských domovov s dobrovoľníkmi, hovorili riaditeľ Andrej Vršanský, bývalé dieťa z domova Ľubka Stanická, koordinátorka dobrovoľníkov Katka Porubská a dobrovoľník Milan Zábrodský. Sme vďační za túto príležitosť, priblížiť program Buddy širšej verejnosti. Ak viete o niekom zo svojho okolia, koho by to mohlo zaujímať, tu je priamy link na záznam z vysielania.


8.2.2017 
Supervízia pre BUDDY dobrovoľníkov  

17:00-20:00; Provida, Štúrova 3, Bratislava


9.2.2017
Školenie v DeD: Výchovné ciele

dobrovoľníci + vychovávatelia; 
DeD Nitra, Kolárovo 


10.2.2017
Školenie v DeD: Výchovné ciele

dobrovoľníci + vychovávatelia; DeD Studienka, Bratislava

11.2.2017
Úvodné školenie pre nových Buddy dobrovoľníkov 

8:30-19:00; Provida, Štúrova 3, Bratislava

11.-12.2.2017
Tretia zoznamovacia víkendovka

Saleziáni Mamateyova, Bratislava
27.2.2017
Školenie v DeD: Výchovné ciele

dobrovoľníci + vychovávatelia; DeD na Učiteľskej, Bratislava
 
28.2.2017
Školenie v DeD: Výchovné ciele

dobrovoľníci + vychovávatelia; DeD Pečeňady (vrátane Piešťan a Trnavy)

28.2.2017 
Supervízia pre BUDDY dobrovoľníkov 

17:00-20:00; Provida, Štúrova 3, Bratislava

8.3.2017
O násilí na deťoch

17:00-20:00; Provida, Štúrova 3, Bratislava

10.3.2017
Filmový klub - Je lepšia knižka alebo film?

17:00-20:00; Provida, Štúrova 3, Bratislava
BUDDY má mobilnú aplikáciu!
Máme aplikáciu, ktorú si dobrovoľníci môžu jednoducho nainštalovať do svojho smartphonu a používať na nasledovné veci:
  1. Záznamy zo stretnutí s Buddym.
  2. Zadávanie a sledovanie výchovných cieľov
  3. Informácie pre nás, aby sme vedeli, ako čo najlepšie dobrovoľníkom pomôcť.
DÔLEŽITÉ: všetky dáta sú osobné údaje a sú zašifrované.  Prístup k nim má iba naša organizácia, každý dobrovoľník vidí iba svoje údaje.  

Aplikáciou a systematickým zbieraním posúvame monitorovanie kvality nášho programu na novú úroveň a zároveň robíme pilotný prieskum potrieb detí z detských domovov od ľudí, ktorí ich majú radi. Každým záznamom do BUDDY aplikácie neprispeješ len k tomu, že budeme vedieť, čo sa deje, čo potrebuješ Ty a Tvoj BUDDY, ale aj k tomu, aby sme vedeli skvalitňovať a zefektívňovať našu spoločnú prácu.
  1. Z google play alebo apple storu si treba stiahnuť aplikáciu Microsoft PowerApps - je zadarmo.
  2. Po jej otvorení musíš zadať meno a heslo, ktoré dobrovoľníkom pošleme.  
  3. V aplikácii Microsoft zroluj úplne na spodok - tam nájdeš našu aplikáciu Tvoj BUDDY a klikni na ňu.
Si tam a môžeš ju používať. Meno a heslo už nemusíš znova zadávať.
A aby si si to mohol/la hneď aj odskúšať, napíš hneď do appky svoj príbeh, čo teraz tvoj Buddy potrebuje a čomu sa teraz venujete. Aspoň budeme hneď vidieť, ako to funguje.
Na našej stránke pribudlo nové videjko. Pošlite svojim kamošom a známym pre inšpiráciu. Postnite na svoj Facebook.
Rozpaky, očakávania, chvíľka napätia, prichádzajú prví účastníci, dobrovoľníci aj ich priatelia z detských domovov, už sme všetci...3,2,1.. môžeme začať. 
Celý deň nabitý energiou, smiechom, hrami, rozhovormi, prežili sme úplne inú sobotu, spoznali sme nových ľudí, našli možno aj kamarátov, ale čo je najhlavnejšie, stávame sa Buddym. Presúvame sa do mestskej knižnice v Bratislave, kde nás čaká posledná čerešnička na torte. 
Predstavte si ten pocit, že prídete do miestnosti, kde sa Vám otvorí nový iný svet mimo tej všednej reality, atmosféra dýcha na každom kroku a kam sa len pozriete sú knihy. Presne tam sme sa ocitli a tu dnes budeme spať. Na spánok si ešte trošku musíme počkať, pretože sa z nás pod vedením Tibora Hujdiča (Mrkvičku) stávajú pátrači. Hľadáme príbehy v knihách, ktoré nepoznáme. Je to výzva, niečo iné, takto sme ešte príbehy čítať nepočuli. Prelúskali sme sa poslednými úlohami, ešte posledné slová na záver a deň sa schyľuje ku koncu. Nastáva ten moment, na ktorý sme čakali, vytiahneme spacáky, karimatky, rozložíme sa uprostred políc s knihami. Príbehy, ktoré sme počuli a tie, ktoré sú skryté v knihách na nás rozprávajú a my padáme do zaslúženého spánku. Ráno vstávame s pocitom, že sme zažili dobrodružstvo, spali sme v knižnici, unavení, dolámaní, ale plní dojmov a spomienok. Pre našich malých kamarátov máme darček v podobe knihy, ktorú si môžu zobrať so sebou. A toto ešte stále nie je všetko, my ešte nekončíme, ešte je len nedeľné ráno, ešte nás toho veľa čaká.. o tom, možno nabudúce :)
Trúfli by ste si hľadať príbehy s nami?

V decembri sme pre našich mladých dostali viaceré veci od Združenia Exallievov Don Bosca (združenie ľudí, ktorí si zažili saleziánsku výchovu – ľudovo tzv. „saleziánski odchovanci“).
Vďaka ich zbierke "Darujme úsmev" sa podarilo vyzbierať konkrétne veci, ktoré naši mladí po odchode z domova potrebovali. 
Ďakujeme všetkým, ktorí sa na zbierke podieľali.
Buddy je pre mňa niečo nové, je to iné od vecí ako som zatiaľ zažil. Málokto si uvedomí ako nám naše okolie, rodičia, kamaráti, známi pomohli na našej ceste životom zaradiť sa do spoločnosti. Musím povedať že moje prvotné očakávania boli iné ako prvé reálne zážitky s mojim kamošom Marcelom. Očakával som, že mojou úlohou bude pomôcť dieťaťu z detského domova zaradiť do spoločnosti, že ho vezmem do divadla, na zaujímavú výstavu, zoznámim s mojimi priateľmi, pomôžem nájsť prácu. Moje prvé zážitky sú skôr o presvedčení, aby neutekal oknom z detského domova keď si chce zapáliť cigaretu alebo aby sa učil aspoň tak, aby neprepadol. Teším sa už na ďalšie zážitky a odporúčam každému ako prospešný únik mimo komfortnej zóny. Buddy beriem ako šancu niekomu pomôcť (v dlhodobom horizonte možno až zmeniť život), vstúpiť do dospelého života a taktiež ako možnosť pre seba sa veľa naučiť.
Paťo S., 24 rokov, risk manager
Každý rok môžu organizácie a zárobkovo činné osoby na Slovensku venovať 2% (3% pre dobrovoľníkov) zo svojich daní neziskovým organizáciám a priamo sa podieľať na rozvoji projektov, ktoré považujú za hodné svojej podpory. Nejde o žiadnu daň naviac. Časť už vami zaplatenej dane tým pádom neskončí v štátnom rozpočte.
Využite túto možnosť aj vy a dajte o tom vedieť aj svojim kamošom.
Chcete si zmeniť nastavenia pri dostávaní týchto správ
Môžete aktualizovať svoje nastavenia alebo odhlásiť sa zo zoznamu príjemcov


This email was sent to gabika.kovacic@gmail.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
o.z. Provida · Strážna 11, 831 01 Bratislava (SK) · Bratislava 831 01 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp