Copy
Ziņu Lapa - Novembris 2016
Pasaules AIDS dienai veltīts speciālizlaidums

Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat!  (T.Rūzvelts)

1.decembrī visā pasaulē jau 27. reizi tiks atzīmēta Pasaules AIDS diena. Pirmsākumi šādai piemiņas dienai radās 1988.gadā ar mērķi mazināt sabiedrības aizspriedumus un naidu pret HIV inficētiem cilvēkiem un AIDS pacientiem. Arī Latvijā dažādas HIV/AIDS jomā strādājošas organizācijas, sagaidot Pasaules AIDS dienu, rīko vairākas aktivitātes, lai izrādītu atbalstu HIV/AIDS slimniekiem, aicinātu sabiedrību uzzināt vairāk par šo infekciju un tās izplatību, kā arī mudinātu katru iedzīvotāju noskaidrot savu HIV statusu! 
 

ŠAJĀ ZIŅU LAPAS SPECIĀLIZLAIDUMĀ APKOPOTI AIDS DIENU IETVAROS RĪKOTI PASĀKUMI NO DAŽĀDĀM ORGANIZĀCIJĀM


 Biedrība "Apvienība HIV.LV"
Apvienība HIV.LV 22.novembrī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā atklāj izstādi “PRET HIV – KOPĀ!” Ar šo izstādi četras HIV/AIDS jomā strādājošās biedrības - «Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)», «DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS», «Baltijas HIV asociācija», «Apvienība HIV.LV» - pirmo reizi kopīgi izliek apskatei vairāku gadu garumā izdotos plakātus, bukletus, brošūras, kartiņas, skrejlapas, prezentācijas un reklāmas materiālus.
Ekspozīcija uzskatāmi demonstrēs biedrību ieguldījumu: HIV-pozitīvo cilvēku izglītošanā par dzīves kvalitāti, sabiedrības izglītošanā par HIV-testa nozīmi, iecietības veicināšanā, ārstēšanas pieejamības uzlabošanā, veselības aprūpes darbinieku informēšanā.  Tāpat izstāde sniegs unikālu ieskatu biedrību sociālās reklāmas projektos, publiskās akcijās un starptautiski atzīmējamo dienu aktivitātēs.
 
Vairāk informācijas šeit 
Vēl biedrība "Apvienība HIV.LV" 30. novembrī ar priekšlasījumu piedalīsies Latvijas Māsu asociācijas Internās aprūpes māsu organizētajā konferencē "HIV/AIDS aktualitātes Latvijā". Konferencē varēs dzirdēt arī tādu biedrību kā DIA+LOGS un Papardes zieds priekšlasījumus. 
 Biedrība "DIA+LOGS"
29.novembrī plkst. 10.00 – 17.00 Medicīnas Vēstures muzejā norisināsies DIA+LOGS rīkotā un “Johnson&Johnson” atbasltītā AIDS dienu konference
„Līdzestība Latvijā – Vai varam savādāk?Vai varam labāk?”  Meklējot kopīgu viedokli HIV jomā.
Konferencē piedalīsies pārstāvji no Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra, Ieslodzījuma Vietu pārvaldes, dažādām nevalstiskajām organizācijām (Apvienība HIV.LV, AGIHAS) un citām institūcijām. 
Konferencē būs dzirdams apkopojums par esošo situāciju Latvijā, vajadzības un ieteikumi, kas jādara, lai uzlabotos līdzestība HIV jomā.
Arī biedrība DIA+LOGS aktīvi iesaistās Eiropas HIV un hepatītu testēšanas nedēļā 18.-25.novembrī un aicina DIA+LOGS centrā Rīgā, Dzirnavu ielā 135 bez maksas un anonīmi veikt HIV, hepatītu B un C, un sifilisa eksprestestu, kā arī saņemt pirms un pēc testa konsultācijas! Uzzini savu HIV statusu un esi drošs par savu veselību!

Darba laiks: 
P: 14.00-18.00
O: 10.00-14.00
Tr: 14.00-18.00
C: 14.00-18.00
Pk: 16.00-20.00
1.decembrī notiks Biedrības “DIA+LOGS" īstenotā un Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstītā projekta “Dziedam kopā” singla un videoklipa prezentācija. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iecietību pret HIV inficētajiem, iesaistot unikālu cilvēku apvienību – sabiedrībā pazīstamus mūziķus, biedrības 
DIA+LOGS brīvprātīgos un HIV inficētus cilvēkus radošās izpausmēs – dziesmas ierakstīšanā, un videoklipa izveidē. 
 Ar šo projektu vēlamies gan izrādīt atbalstu HIV inficētajiem, gan veicināt sabiedrības izpratni par to, ka HIV inficētie ir līdzvērtīgi sabiedrības locekļi, gan mazināt HIV inficēto  stigmatizāciju, veicinot sabiedrības iecietību, kā arī 
pievērst uzmanību un aktualizēt augsto HIV izplatību Latvijā kopumā. Biedrība DIA+LOGS cer, ka ikviens spēs noticēt, ka mūsu sabiedrība prot būt iecietīga, nevēlas šķirot cilvēkus un priecājas uzsmaidīt ik katram! Jo mēs visi varam dziedāt kopā!
Biedrība "AGIHAS"
23.novembrī plkst. 13.00 Latvijas Infektoloģijas centra konferenču zālē notiks biedrības "AGIHAS" projekta "Mazulītis nav vainīgs..." noslēguma diskusija.

Šī projekta ietvaros AGIHAS jau otro gadu sniedz palīdzību jaundzimušajiem bērniem, kuru mātes ir HIV / AIDS slimnieces, kas ir nozīmīgi tādēļ, ka Latvijā HIV pozitīvām mātēm un AIDS slimniecēm dzimušus bērnus vēl joprojām nenodrošina ar mātes piena aizstājējproduktiem, kas ir būtisks priekšnosacījums, lai mazinātu mazuļu inficēšanās risku. Projekts tiek realizēts pateicoties A/S “Latvijas valsts meži” atbalstam un veiksmīgai sadarbībai ar nodibinājumu Ziedot.lv. 
Medijos līdz 15. decembrim norit reklāmas kampaņa "Es zinu! Vai Tu zini?", kurā sabiedrībā zināmas personības aicina noskaidrot savu HIV statusu.
Reklāma redzama TV24, facebook.com/agihas un citos sociālajos tīklos.
1.decembrī Rīgā, Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā  plkst. 18.00 notiks Pasaules AIDS dienai veltīts labdarības koncerts "Latvijas HIV/AIDS stāsts 30 gadu garumā" un biedrības "AGIHAS" un "Mēness aptieka" jaundibinātās gadskārtējās balvas "Glāsts" (par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas mazināšanu Latvijā) pasniegšana. Balvas autore - Olga Šilova.

Koncertā piedalās:
 • Ieva Kerēvica,
 • Ieva Sutugova,
 • Aija Vītoliņa,
 • Inga Šļubovska,
 • Daumants Kalniņš,
 • Ralfs Eilands,
 • Ingus Ulmanis,
 • Juris Vizbulis,
 • "Raxtu Raxti"- Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš un Edgars Kārklis,
 • Kristīne Adamaite- ērģeles,
 • Kaspars Zemītis- ģitāra,
 • Grupa "Framest".
Sirsnīgi aicināti visi klausīties gribētāji, kam rūp!

Biedrība ,,Baltijas HIV asociācija"
Kampaņas "#Reizigadā" ietvaros: 16.novembrī plkst.11.50 Ventspils augstskolā B1 auditorijā norisināsies interaktīva lekcija ,,Kā HIV attiecas uz mani?".  Lekciju vada - Dr.I.Januškeviča un aktieris R.Kugrēns.
Baltijas HIV asociācija plāno nodrošināt šādas lekcijas novembrī un decembrī vēl vismaz divās pilsētās. Precīza informācija sekos mājaslapā www.balthiv.com.
22.-30.novembrī HIV testēšanas nedēļas ietvaros Baltijas HIV asociācija aicina ikvienu interesentu bez maksas veikt HIV testu  un saņemt  ar to saistītu konsultāciju.
Šajā nedēļā Testpunkts Stabu ielā 19/k2 strādās katru darba dienu no plkst. 18.00 - 20.30.
Vairāk informācijas šeit.  Iesakām iepriekš pierakstīties, zvanot pa tālr. 28441324.
Atkarību profilakses centrs Liepājā
Liepājā Pasaules AIDS dienu šogad atzīmēs jau 14.reizi!
Gatavojoties pasaules AIDS dienas veltītajām aktivitātēm, laika posmā no 21. līdz 25. novembrim ikvienam būs iespēja veikt HIV eksprestestu un noskaidrot sev interesējošus jautājumus par HIV/AIDS.
Lai veiktu eksprestestu, nepieciešama iepriekšēja pierakstīšanās pa tālruni: 63456120!
Atkarību profilakses centrā Liepājā 1.decembrī no plkst. 8.00 līdz 14.00 būs atvērto durvju diena Flotes ielā 7., savukārt plkst. 17.00 notiks Dievkalpojums un aizlūgums par tiem, kuri cieš no AIDS, Krusta baznīcā Kr.Valdemāra ielā 7.


 
Dienas noslēgumā, plkst. 18.00 būs iespēja iepazīties ar Atkarību profilakses centra paveiktajiem darbiem, atzīmējot 15 darbības gadus.

LAI MUMS VISIEM KOPĪGI IZDODAS UZRUNĀT SABIEDRĪBU!
 
Facebook
Twitter
Website
Email
Autortiesības © 2016  sabiedriskā labuma biedrība DIA+LOGS
Visas tiesības aizsargātas.


Mūsu kontakti:
dialogs@diacentrs.lv
+371 67243101
Dzirnavu iela 135, Rīga

unsubscribe from this list    update subscription preferences 


ziņu lapu sagatavoja: Kristīne Ozoliņa


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
DIA+LOGS · Dzirnavu 135 · Riga LV-1050 · Latvia

Email Marketing Powered by Mailchimp