Copy

Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat!  (T.Rūzvelts)


SOCIĀLĀS SFĒRAS SPECIĀLISTIEM
Kā jau tik unikālai iniciatīvai piedienas, pirmās Badiju (jeb "līdzbiedru-draugu") apmācības sākas īpašā laikā - 10.10. plkst.10.00. Tajās plānojam vispirms jau sapazīties viens ar otru, pastāstīt plašāk un smalkāk par pašu projektu, kā arī nedaudz sniegt ieskatu praktiskajā darbā ar HIV inficētām personām.

Ja neesi paspējis vēl pieteikties, bet ļoti vēlies iesaistīties, tad steidzami sazinies ar mums pa tālruni 29412855 (Ruta).

Vairāk info šeit
AKTIVITĀTES CENTRĀ "DIA+LOGS"
Necerētu ažiotāžu izraisījusī - sabiedrības, valsts pārvaldes orgānu un mediju uzmanību piesaistījusī kampaņa „Mana Rīga – no ienaida brīva!” tuvojas izskaņai. Vēl tik atlicis visa projekta noslēguma pasākums, kurš notiks 29.oktobrī plkst.18.00 biedrībā “DIA+LOGS” (Dzirnavu iela 135, Rīga).
Atskatīsimies uz visas kampaņas gaitu un peripetijām, dalīsimies iespaidos, kā arī ieskatos - cik tad mūsu galvaspilsēta ir gatava pieņemt un atbalstīt.
Esi laipni aicināts arī Tu. 

Vairāk info par kampaņu mūsu mājas lapā un FB profilā.
CITUR
No šī gada 16.–20. septembrim “DIA+LOGS” speciālistes Ruta Kaupe un Agita Sēja, žurnāliste Inga Paparde, kā arī ārsts un politiķis Hosams Abu Meri projekta “Attīstības sadarbība – sabiedrības veselībai: Latvija - Baltkrievija” ietvaros apmeklēja Minsku.  
Projekta mērķis - veicināt attīstības sadarbības aktualitātes izpratni, veidojot dzīvu sasaisti ar šodienas realitāti, praktiski iepazīstoties  ar Baltkrievijas vajadzībām.


Vizītes laikā iepazināmies  ar Baltkrievijas pilsonisko sabiedrību - apmeklējām 8 organizācijas: “Positive Movment”, kas veic kaitējuma mazināšanas darbu Minskā; “AKT” - konsultēšana un treniņi, lai celtu NVO kapacitāti; “Helsinku komiteja”, kas nodarbojas ar cilvēktiesību jautājumiem; “Social assistance” - apmācības un treniņi speciālistiem; “UNAIDS” - veic HIV profilkasi KSR vidū un citām,” ar piedzīvoto dalās “DIA+LOGS” sociālo un HIV profilakses programmu vadītāja Agita.
Interesanti, ka Baltkrievijā maz ir  heroīns un amfetamīns, bet liela problēma ir jaunās psihoaktīvās vielas, ko lieto intravenozi. Izzinājām  aktualitātes un pastāvošos izaicinājumus. Nenoliedzami, ka galvenā problēma Baltkrievijā ir demokrātijas jautājumi un cilvēktiesības. Savukārt kaitējuma mazināšanas joma ir labi attīstīta, jo tur ir ieguldīti Globālā Fonda līdzekļi.
Prieks, ka sanāca arī relaksēties un nedaudz iepazīt  Baltkrievijas tradīcijas  un kultūru.


 
Savukārt par pieredzēto Gruzijā šī gada septembra beigās (iepriekšējā ZL rakstījām par iekšējās kapacitātes celšanas pasākumu NVO sektorā„Ceļš uz panākumiem”.   ) biedrības “DIA+LOGS” delegātes saka tā:
Gruzija mūs sagaidīja ar siltu un saulainu laiku- +28 grādi. Vecpilsētas šaurās ielas ar suvenīru veikaliņiem un vīnu degustācijām tā vien vilināja pastaigāties un nedomāt par darbu. Tomēr pasākuma nozīmīgums un iespēja tikties
ar tik daudziem savas jomas pārstāvjiem, bija vilinošāka.
Pirmās divas dienas notika kopienas pārstāvju, speciālistu, ekspertu  savstarpēji dialogi ar mērķi- saskaņot  kopīgus advokācijas uzdevumus un vēstījumu Reģionālajam dialogam. Varēja dalīties ar sasniegumiem un izaicinājumiem. Diena bija veltīta tieši kopienas stiprināšanai, tās lomai advokācijā.
Otrā diena uzsvars tika likts uz tematiskajām konsultācijām kaitējuma mazināšanas jomā- resursu dalījumam, narkopolitikas ietekmei uz sabiedrības veselību, kopienas iesaistei lēmumu pieņemšanā.
Trešā diena bija pati nozīmīgākā, jo tad notika kopienas tikšanās ar augsta līmeņa vadītājiem un speciālistiem. Fascinējoši bija redzēt, kā narkotiku lietotāju pārstāvji sēdēja vienā prezidijā ar valstu ministriem un meklēja kopīgas atbildes un risinājumus. 
Iespēja pateikt savu viedokli tik augstām amatpersonām un saņemt atgriezenisko saiti, kaut vispārīgu, ir novērtējama ļoti augstu.
Pietrūka dažas dienas, lai izbaudītu silto laiku, gruzīnu viesmīlību un fantastiskos ēdienus, bet tas jau jāplāno kā cits pasākums ar citu mērķi."
 
Facebook
Twitter
Website
Email
Autortiesības © 2015  sabiedriskā labuma biedrība DIA+LOGS
Visas tiesības aizsargātas.


Mūsu kontakti:
dialogs@diacentrs.lv
+371 67243101
Dzirnavu iela 135, Rīga

unsubscribe from this list    update subscription preferences 


ziņu lapu sagatavoja: Lelde Zēna