Copy
Ziņu Lapa - Aprīlis 2016

Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat!  (T.Rūzvelts)


PROJEKTU JAUNUMI
DIA+LOGS ar A/S „Latvijas Valsts meži” atbalstu ir uzsācis jaunu projektu. Projekta mērķis ir HIV inficēto cilvēku integrācija sabiedrībā, sarīkojot nometni/semināru ģimenēm, kur kāds ir HIV inficēts. Tā laikā notiks izglītojošas, attīstošas, relaksējošas nodarbības pieaugušajiem un bērniem, gan –kopā, gan atsevišķi, tā mazinot HIV inficēto izolēšanos un pašstigmatizāciju.
 
Pasākuma laikā tiks apkopota HIV inficēto pieredze dažādu problēmu risināšanā un izveidots virtuāls buklets „HIV inficētā padomu krājums”.
Ceram uz veiksmīgu sadarbību un izdošanos, lai palīdzētu mazām un lielām Latvijas ģimenēm!
Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāk dalību Eiropas Savienības projektā “Vienotās rīcības projekts par HIV un pavadošo infekciju profilaksi un kaitējuma mazināšanu”. (HA-REACT)
Projekta galvenie mērķi saistīti ar HIV un pavadošo infekciju (īpaši tuberkulozes un vīrushepatīta C) profilakses pasākumu uzlabošanu injicējamo narkotiku lietotāju vidū. Projekta galvenie uzdevumi ir būtiski samazināt HIV un  pavadošo infekciju (tuberkulozes, vīrushepatīta C) izplatību injicējamo narkotiku lietotāju vidū ES līdz 2020.gadam; pievērst uzmanību tām valstīm, kurās profilakses pasākumi ir nepietiekoši vai neefektīvi; veicināt plašu kaitējuma mazināšanas programmu kvalitāti ES dalībvalstīs, ar mērķi uzlabot HIV, tuberkulozes un vīrushepatītu profilaksi un ārstēšanu, testēšanas un aprūpes pieejamību injicējamo narkotiku lietotāju vidū; uzlabot kaitējuma mazināšanas pakalpojumu kvalitāti; uzlabot kaitējuma mazināšanas pakalpojumus un veselības aprūpi ieslodzījumu vietās; veicināt integrētu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību injicējamo narkotiku lietotājiem.

Esam pagodināti, ka DIA+LOGS ir uzaicināts 14. un 15. aprīlī notiekošajā seminārā sniegt prezentāciju par kaitējuma mazināšanas situāciju Latvijā, raugoties no nevalstisko organizāciju skatu punkta.

AKTUĀLI
Jau pavisam drīz – 23.aprīlī visi kopīgiem spēkiem centīsimies mūsu zemīti Latviju padarīt tīrāku, piedaloties Lielajā Talkā! Kā zināms, bieži vien talcinieki mežos atrod dažnedažādas brīnumu lietas – izmestus dīvānus, automašīnu motorus un pat starp īstajām eglītēm iefiltrējušās plastmasas dubultnieces. 
Variantu nav – cimdi rokās un tas viss tiek nests laukā no meža, šķirots un likts atkritumu maisos. Bet ko darīt, ja gadās atrast uz zemes gulošu šļirci? To noteikti NEDRĪKST mest kopējā atkritumu maisā. Lai zinātu, kā rīkoties šādās situācijās, ieskaties šeit.

ATSKATS UZ PAGĀJUŠĀ MĒNEŠA NOTIKUMIEM
Jau pagājušajā mēnesī ziņojām, ka 24.martā visā pasaulē jau 34. gadu tika atzīmēta Pasaules Tuberkulozes diena. Lai par šo infekcijas slimību veicinātu sabiedrības izpratni un zināšanas, Rīgas domes Labklājības departaments aicināja iedzīvotājus apmeklēt Pasaules tuberkulozes dienai veltītos pasākumus, kas norisinājās no 14. līdz 23.martam.
 
Arī DIA+LOGS centrā 23. martā bija iespējams veikt krēpu testu un saņemt speciālista konsultācijas. Esam ļoti priecīgi un gandarīti par atsaucību – daži interesenti gaidīja speciālista ierašanos pat pirms darba laika sākuma. Pavisam kopā šajā dienā mūsu centru, interesējoties par tuberkulozes problēmjautājumiem, apmeklēja 32 cilvēki, no kuriem 27 tika ievāktas krēpas analīzēm un 5 – sniegta padziļināta konsultācija.
Augstā apmeklētība mums kārtējo reizi pierāda, cik aktuāli ir TB jautājumi kopienās un cik nepieciešamas ir regulāras TB konsultācijas zema sliekšņa centros!
30.martā norisinājās ikgadējā DIA+LOGS biedru kopsapulce, kuras pirmsākumi rodami jau tālajā 2002.gadā. Ik reizi DIA+LOGS biedri (šobrīd tādu ir 32) pārrunā gada laikā paveikto, nosprauž mērķus, kā arī vienojas par redzējumu jaunam cēlienam. Esam priecīgi būt tik kuplā skaitā un pie kafijas tases ar līdzīgi domājošajiem pārrunāt gada laikā padarīto, izanalizēt gadījušās neveiksmes, kopīgi dalīties gandarījumā par attīstību un veiksmīgo darbību!
Ja arī tevi interesē jautājumi, ar ko nodarbojas DIA+LOGS – (ja esi mūsu ZL lasītājs, tad Tu to zini! :) ) – nāc mūsu pulkā, piesakies par biedrības biedru – un darbosimies kopā! Dod ziņu zvanot vai rakstot dialogs@diacentrs.lv
Vēlamies pateikt lielu paldies Latvijas Sarkanajam krustam!
 
Facebook
Twitter
Website
Email
Autortiesības © 2015  sabiedriskā labuma biedrība DIA+LOGS
Visas tiesības aizsargātas.


Mūsu kontakti:
dialogs@diacentrs.lv
+371 67243101
Dzirnavu iela 135, Rīga

unsubscribe from this list    update subscription preferences 


ziņu lapu sagatavoja: Kristīne Ozoliņa


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
DIA+LOGS · Dzirnavu 135 · Riga LV-1050 · Latvia

Email Marketing Powered by MailChimp