Copy

Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat!  (T.Rūzvelts)


SOCIĀLĀS SFĒRAS SPECIĀLISTIEM
Izmanto iespēju apmeklēt praktiski noderīgu un vērtīgu semināru „Robežu apzināšana un to profesionāla veidošana palīdzošo profesiju darbā” (organizē mācību centrs IZAUGSME). Palikušas vien dažas brīvas vietas!
Seminārs notiks: 20. maijā no plkst 12.00 – 18.00
Mērķauditorija: palīdzošo profesiju speciālisti - sociālie darbinieki, sociālie aprūpētāji, psihologi un citi.
Dalības maksa: 30 EUR.
Pieteikšanās rakstot uz e-pastu:
dialogs@diacentrs.lv
Vairāk info šeit
Jauniešu entuziasms, radošums un iniciatīva ir lielisks atbalsts jebkuros darbos. Arī šoreiz varam tik nopriecāties par lielisko jauniešu grupu, kas iesaistījusies DIA+LOGa, kā viena no projekta „Sociālais vilnis” sadarbības partnera, vasaras aktivitāšu izstrādē. Projekta mērķis: sniegt iespēju jauniešiem gūt praktisku pieredzi sociālās uzņēmējdarbības jomā, kā arī kampaņu organizēšanā un reklamēšanā. Drīzumā ziņosim, kādu veidolu ieguvis četru jaunu cilvēku domu lidojums. Vairāk par pašu projektu šeit  
DIA+LOGS INTERVIJA
Artūrs Pokšāns
(antropoloģijas students, kas centrā „DIA+LOGS” vāc materiālu savam maģistra pētījumam)

Izvilkums no sarunas
Mani interesē kāpēc cilvēki (dotajā gadījumā narkotisko vielu lietotāji) kaut ko dara vai nedara. Kas viņus motivē, kas iespaido, kas virza. Mūsu valstī eksistē gan cilvēku grupas, kas narkotikas uztver kā pašsaprotamu lietu, gan, kas uzskata, ka tās Latvijā nav. Un šis duālisms ir laba platforma izpētes veikšanai. Antropoloģijas lielākais spēks ir pastāstīt tos stāstus, kas bieži vien uz āru neiznāk. Mēs (antropologi) varam šiem cilvēkiem „dot balsi”, lai pastāstītu, kā viņi jūtas, ko domā. Par narkomāniem runā daudzi, bet ar viņiem negrib runāt neviens. Sabiedrības attieksme ir visnotaļ negatīva, mēs vēlamies šos cilvēkus ieslodzīt, izolēt, iznīdēt, aizdabūt prom. Vēlamies parādīt un pierādīt, ka viņi ir vainīgi. Ka viņi nemāk izvēlēties pareizu, pienācīgu dzīves modeli. Pilnu interviju lasīt šeit
 
AKTIVITĀTES CENTRĀ "DIA+LOGS"
Vēl tikai šomēnes notiek mūsu īpašā akcijaSakrāj DIA+LOGS naudiņas trīs, un gaidīs šeit Tevi silta tēja + biskvīts!”. Un, proti, jau otro gadu laika periodā no februāra līdz jūnijam apgrozībā tiek laista centra lokālā valūta „DIA”. Veicot HIV testu, nododot izlietotas šļirces un apmeklējot sociālā darbinieka konsultāciju, klientam tiek piešķirta viena „naudiņa”. Sakrājot trīs „DIA”, tās iespējams iemainīt pret tēju un cepumiem.

Klientu smaidi un nelielās piezīmes „Ak, cik labi. Sīkums bet patīkami.”, „Man ir trīs naudiņas! Vēlos gardumu.”, „Kas tas? Vai, cik feini.”, rada pārliecību, ka, aukstajiem ziemas mēnešiem atkal iestājoties, būs jāturpina šī tradīcija.


 
Katru gadu maija mēneša trešajā svētdienā visā pasaulē tiek veidoti dažādi atceres pasākumi, lai pieminētu no AIDS mirušos. Šogad esam sagatavojuši ko īpašu – pašsacerētu dziesmu. Tas kā tapa paša dzejoļa vārdi, mūsu centra atbalstītājiem kopdarbojoties,- katram sacerot pa vienai rindiņai, nezinot ko cits jau iepriekš uzrakstījis – ir atsevišķs un interesants stāsts, bet galarezultāts sanāca nenoliedzami aizkustinošs un skaists. 15.maija vakarā Latvijas Infektoloģijas Centra teritorijā būs iespēja noklausīties gan šo skaņdarbu, gan citus muzikālus veltījumus, kā arī, protams, aizdegt svecītes. Pievienojies.

 
DIA+LOGS CILVĒKS
Aleksandrs Samarins – ielu darbinieks

Esmu pats pirmais ielu darbinieks. Sāku strādāt jau 1998. gadā vēl Birznieka Upīša ielā. Toreiz dakteris Osis man teica, lai mēģinot, ka tā ir jauna lieta, ko grib uzsākt Latvijā, un es varu būt noderīgs.
Pats narkotikas nelietoju jau 17 gadus. Ja zinātu, ar ko viss beigsies, nekad nebūtu sācis lietot. To arī saku visiem jaunajiem. Man patīk mans darbs- nav jāsēž mājās, satiekos ar cilvēkiem, varu kaut ko labu izdarīt cilvēkiem.

Man patīk mūzika -  smagais roks- Deep Purple, Pink floid. Man patīk pavasara beigas un vasaras sākums, kad vēl nav tik karsti, bet jau ir silta saulīte un cilvēki priecīgi.
Gribu uzlabot veselību un vairāk pelnīt

 
CITUR
Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem" (AGIHAS), kā katru gadu, atzīmēs starptautisko no AIDS mirušo dienu, apliecinot cieņu no HIV/AIDS mirušajiem, kā arī atgādinot, ka šī infekcija ir mums līdzās un var skart ikvienu.
8. maijā, plkst. 13.00 Latvijas Infektoloģijas centrā (pie 2. nodaļas korpusa) notiks svinīga ziedu dobes izveide, kurā piedalīsies gan prof. Baiba Rozentāle, gan mācītājs Juris Cālītis. Savukārt 17.maijā no plkst. 14.00 - 17.00. pie stēlas (mirušo no AIDS piemiņas plāksnes, kas atrodas pašā centrā - Marijas un Satekles ielas stūrī) notiks informatīva akcija un svecīšu aizdegšana.

 
22.maijā no plkst. 10.00-16.30 Sabiedrības integrācijas fonda projekta „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem" noslēguma konference. Uzaicināto runātāju vidū gan Veselības ministrijas pārstāvji, gan ārzemju un pašmāju eksperti. Vairāk informācijas drīzumā biedrības „Baltijas HIV apvienība” mājas lapā
Facebook
Twitter
Website
Email
Autortiesības © 2015  sabiedriskā labuma biedrība DIA+LOGS
Visas tiesības aizsargātas.


Mūsu kontakti:
dialogs@diacentrs.lv
+371 67243101
Dzirnavu iela 135, Rīga

unsubscribe from this list    update subscription preferences 


ziņu lapu sagatavoja: Lelde Zēna