Copy
Ziņu Lapa - Augusts 2016

Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat!  (T.Rūzvelts)


JAUNO PROJEKTU ZIŅAS
Izbraukuma semināra dalībnieki

Tiek uzsākts Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) no Latvijas Valsts budžeta līdzekļiem atbalstīts projekts "Mācību centra „Izaugsme” attīstība", kura laikā tiks mērķtiecīgi attīstīta biedrības DIA+LOGS mācību centra „Izaugsme” darbība gan izstrādājot attīstības stratēģiju, gan stiprinot iekšējo kapacitāti un ilglaicību, gan iedibinot sadarbību ar citām HIV saistītām NVO, lai veicinātu arī šo NVO izaugsmi, HIV/AIDS lauka aktīvistu sadarbību un kopienu iesaisti. 

  Projekta vispārīgais mērķis ir sekmēt HIV infekcijas apdraudēto kopienu un saistīto jomu speciālistu mērķtiecīgu informēšanu, izglītošanu un iesaisti, lai mazinātu dramatisko HIV izplatību un ietekmi uz HIV inficēto dzīves kvalitāti Latvijā. 
   27.-28. jūlijā jau norisinājās pirmais izbraukuma seminārs viesu namā “Lauvaskalns” stratēģijas izstrādei un pasniedzēju komandas saliedēšanai. Mums visiem patika, bija gan prieks, gan rezultāts, ko izdevās panākt, pateicoties mūsu lieliskajai semināra procesu virzītājai Liesmai Osei.
Paldies SIF par atbalstu, lai „Izaugsme” varētu pieaugt un iziet uz Lielā Ceļa – kļūtu aktīva un atpazīstama kā profesionāls izglītības centrs.

Ja gribi mums piebiedroties, iekļaujoties pasniedzēju komandā, vai gribi mācīties pie mums, lai  kļūtu par izglītotāju un treneri, raksti dialogs@diacentrs.lv vai zvani 29412855 (Ruta)
 
Skaties, kā mums gāja šeit
 

Vasara mums atnesusi ne tikai vienu, bet gan veselus divus jaunus projektus!  Uzsākam arī jaunu Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstītu projektu “Dziedam kopā”, kura laikā tiks ierakstīts kopīgs skaņdarbs un tā videoklips, piedaloties sabiedrībā populāriem mūziķiem, HIV inficētajiem, kā arī biedrības brīvprātīgajiem.
  Projekta “Dziedam kopā” mērķis ir veicināt sabiedrības iecietību pret HIV inficētajiem, iesaistot sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, brīvprātīgos, HIV inficētos radošās izpausmēs – dziesmas ierakstīšanā, un videoklipa izveidē, tā parādot to, ka cilvēki ar HIV diagnozi ir līdzvērtīgi sabiedrības locekļi, tādējādi mazinot HIV inficēto stigmatizāciju, veicinot sabiedrības iecietību, kā arī pievēršot līdzcilvēku uzmanību šai problēmai kopumā.

ATSKATS UZ PADARĪTO

No 3. līdz 5.jūnijam norisinājās seminārs/nometne "Izzini nezināmo" ģimenēm, kurās kāds ir HIV inficēts. Tā laikā dalībnieki iesaistījās izglītojošās, attīstošās, relaksējošās nodarbībās pieaugušajiem un bērniem gan kopā, gan atsevišķi, tā mazinot HIV inficēto izolēšanos un pašstigmatizāciju.

 

Pasākuma laikā tika apkopota arī HIV inficēto pieredze dažādu problēmu risināšanā un izveidots virtuāls buklets „HIV inficētā padomu krājums”. Bukletu vari apskatīt šeit - http://eepurl.com/b7MOrf un tas ir papildināms.

Ģimeņu vasaras seminārs vecākiem ar bērniem „Izzini nezināmo” tapis pateicoties Latvijas Valsts Meži atbalstam.

 1.jūlijā, biedrību DIA+LOGS varēja satikt Sarunu festivālā LAMPA. Vienā no festivāla teltīm – “Spuldze” gan festivāla apmeklētāji, gan mūsu komanda klausījās, dalījās pieredzē un diskutēja par dažādiem ar HIV/AIDS saistītiem aizspriedumiem. Tēmas bija kutelīgas, un jautājumi provokatīvi, tomēr festivāla mierpilnajā atmosfērā netrūka ne iecietības motīva cilvēku atbildēs, ne prieks par iespēju atklāti parunāt par šādu tematiku. Kopīgi arī uzrakstījām vēstuli HIV inficētajam, kas drīzumā tiks apkopota un publicēta mūsu mājaslapā, kā arī pašiem mazākajiem apmeklētājiem bija iespēja izpausties radoši – krāsot attēlus par tēmu “dažādība”.
 
Skaties, kā mums gāja šeit 

BADIJU ZIŅAS
Jau iepriekš esam ziņojuši par projektu Latvijas Badiju kustība, ko DIA+LOGS īsteno pateicoties ViiV HealthCare Positive Action atbalstam. Programmas dalībnieki trīs mēnešus apņēmības pilni mācījās dažādas prasmes un iemaņas darbā ar HIV pozitīviem cilvēkiem, lai jau šī gada februārī varētu uzsākt savu darbošanos.
Šobrīd apmācītie Badiji jau aktīvi pierāda apmācībās iegūtās zināšanas un saviem līdzbiedriem sniedz atbalstu, turklāt daži no viņiem arī piekrita padalīties ar to, kādēļ pieteikušies šim projektam un vēruši vaļā savas sirdis, lai atbalstītu, palīdzētu un iedvesmoti HIV inficētos cilvēkus Latvijā.

"Esmu sapratusi, ka tas, ko patiešām HIV inficētajiem vajag, ir kāds cilvēks blakus, kas uzklausa, nemoralizē, nemāca „pareizi” dzīvot, bet vienkārši dod to, ko šajā brīdī vajag - aizbrauc līdzi pie ārsta, piereģistrē iepazīšanās portālā, izvāra zupu, sameklē drēbes priekš jaundzimušā bērniņa, piezvana un pajautā - kā tev klājas? Badiju projektā ir tāda iespēja, un tas ir tas, kas man šajā projektā patīk. Kad piedāvājam HIV inficētajam Badiju, nereti nākas dzirdēt „Un, kas man būs jādod/jādara ?” Un, kad es atbildu ”Nekas”, ir izbrīns. Cilvēki ir atraduši, ka viņiem palīdz „vienkārši tāpat”.
Kā Badijam man ir gandarījums par to, ka man ir iespēja kādam palīdzēt. Paldies DIA+LOGAM un ViiV Health Care Positive Action atbalstītajam projektam." 

 
Ja Tev vai Tavam ģimenes loceklim, draugam, līdzgaitniekam ir nepieciešama palīdzība un atbalsts, jo dzīves prieku, labsajūtu un sadzīvisko komfortu apdraud lietas, kas saistītas ar HIV diagnozi, tad piesakies šī atbalsta pakalpojuma saņemšanai, sūtot e-pastu uz: dialogs@diacentrs.lv vai zvanot pa telefoniem 67243101 (centrs); 29412855 (Ruta)
Uz tikšanos septembrī!
 
Facebook
Twitter
Website
Email
Autortiesības © 2016 sabiedriskā labuma biedrība DIA+LOGS
Visas tiesības aizsargātas.


Mūsu kontakti:
dialogs@diacentrs.lv
+371 67243101
Dzirnavu iela 135, Rīga

unsubscribe from this list    update subscription preferences 


ziņu lapu sagatavoja: Kristīne Ozoliņa


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
DIA+LOGS · Dzirnavu 135 · Riga LV-1050 · Latvia

Email Marketing Powered by MailChimp