Copy
Ziņu Lapa - Maijs-Jūnijs 2016

Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat!  (T.Rūzvelts)


NELIELS ATSKATS UZ NOZĪMĪGIEM NOTIKUMIEM MAIJĀ

Ik gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial" jeb no AIDS mirušo piemiņas diena, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie.
Starptautiskā no AIDS mirušo piemiņas diena tiecas nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, veicināt toleranci un sociālo integrāciju, kā arī radīt gaišāku nākotnes perspektīvu šodienas pacientiem. Šī diena tiek arī izmantota kā iespēja veidot dialogu ar valdību, parlamentu un vietējās kopienas pārstāvjiem par dažādiem ar HIV infekcijas izplatību konkrētajā valstī saistītiem jautājumiem un tās ierobežošanas iespējām.

Šogad par godu šai dienai norisinājās divi pasākumi – 12.maijā AIDS mirušo piemiņas dienas pasākums ar preses konferenci, ziedu dobes izveidi un nozares profesionāļu uzrunām notika Latvijas Infektoloģijas centra teritorijā, bet 15.maijā pie Stēlas (Satekles un Marijas ielas krustojumā) tika rīkota zibakcija, kuras laikā sanākušie biedrību un sabiedrības pārstāvji aizdedza svecītes, nolika ziedus un ar klusuma brīdi pieminēja no HIV/AIDS mirušos.

Paldies biedrībai AGIHAS par šo pasākumu organizēšanu!
Kā mums gāja – skaties šeit 
Vasara – krāsainu, skaistu un aizraujošu piedzīvojumu laiks, kad ļauties visam, ko sirds kāro. Tomēr, nododoties vasaras trakulībām, vienmēr jāatceras arī par drošību.

Jau no 30.maija ielās var meklēt informatīvos plakātus un rādīt arī draugiem – Ar “saulaino” droši. No rieta līdz lēktam!

Sadarbības partneris – prezervatīvu zīmols “One touch”.

Vai ievēroji šos vasarīgos plakātus? Sūti atsauksmi uz dialogs.zinu.lapa@gmail.com!

BADIJU ZIŅAS
Jau iepriekš esam ziņojuši par projektu Latvijas Badiju kustība, ko DIA+LOGS īsteno pateicoties ViiV HealthCare Positive Action atbalstam. Programmas dalībnieki trīs mēnešus apņēmības pilni mācījās dažādas prasmes un iemaņas darbā ar HIV pozitīviem cilvēkiem, lai jau šī gada februārī varētu uzsākt savu darbošanos.
Šobrīd apmācītie Badiji jau aktīvi pierāda apmācībās iegūtās zināšanas un saviem līdzbiedriem sniedz atbalstu, turklāt daži no viņiem arī piekrita padalīties ar to, kādēļ pieteikušies šim projektam un vēruši vaļā savas sirdis, lai atbalstītu, palīdzētu un iedvesmoti HIV inficētos cilvēkus Latvijā.

"Es gribu palīdzēt cilvēkiem kaut nedaudz vieglāk tikt pāri tam, kam es esmu ticis pāri. Katrs cilvēks ir unikāls. Ar savu viedokli mēs varam iedvesmot vai tieši otrādi – nogriezt skābekli. Ar šādām domām es iesaistījos Latvijas Badiju kustībā. Apmācībās es guvu zināšanas, kā var palīdzēt cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV, uzlabot dzīves kvalitāti. 
Ikdienā sanāk daudz strādāt, mūsu šodienas dzīves ritms nepieļauj ilgas pieturas, tāpēc katru dienu var izdarīt dažādas labas izvēles: palīdzēt sev pašam, palīdzēt citiem, rīkoties labi, gūt skaidrību par to, ko darīt tālāk. Lai arī problēma liekas liela kā zilonis, bet maziem gabaliem arī ziloni var apēst.

 
Ja Tev vai Tavam ģimenes loceklim, draugam, līdzgaitniekam ir nepieciešama palīdzība un atbalsts, jo dzīves prieku, labsajūtu un sadzīvisko komfortu apdraud lietas, kas saistītas ar HIV diagnozi, tad piesakies šī atbalsta pakalpojuma saņemšanai, sūtot e-pastu uz: dialogs@diacentrs.lv vai zvanot pa telefoniem 67243101 (centrs); 29412855 (Ruta)
 

TUVĀKIE NOTIKUMI
Līgo svētkos DIA+LOGS novēl lustīgi pavadīt nakti un sagaidīt saulītes rotāšanos, tai uzlecot, tomēr reizē arī atcerēties par drošību – alu krūzēs liet ar mēru, reibumā auto stūri rokām neaiztikt un papardes ziedu meklēt ar prezervatīvu paciņu kabatā!
Jau tūlīt pēc svētkiem klāt būs arī, mūsuprāt, vasaras skaistākais mēnesis jūlijs. Un pašā mēneša sākumā – 1.jūlijā DIA+LOGS piedalīsies Sarunu festivālā LAMPA! Organizēsim publisku diskusiju par aizspriedumiem, kas valda Latvijas sabiedrībā saistībā ar HIV inficētiem cilvēkiem, kā arī rakstīsim kopīgu vēstuli HIV inficētam cilvēkam, savukārt paši mazākie apmeklētāji varēs radoši izpausties – zīmēt, krāsot un līmēt par tēmu “dažādība”.

Pats festivāls LAMPA norisināsies 1. un 2.jūlijā Cēsu pils parkā, bet mūs meklē 1.jūlijā plkst. 12:30 – 13:50 teltī “Spuldze”!

Vairāk informācijas šeit 
Uz tikšanos jūlijā!
 
Facebook
Twitter
Website
Email
Autortiesības © 2016  sabiedriskā labuma biedrība DIA+LOGS
Visas tiesības aizsargātas.


Mūsu kontakti:
dialogs@diacentrs.lv
+371 67243101
Dzirnavu iela 135, Rīga

unsubscribe from this list    update subscription preferences 


ziņu lapu sagatavoja: Kristīne Ozoliņa


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
DIA+LOGS · Dzirnavu 135 · Riga LV-1050 · Latvia

Email Marketing Powered by MailChimp