Copy
Ziņu Lapa - Marts 2016

Dariet, ko spējat, ar to, kas Jums ir, tur, kur Jūs esat!  (T.Rūzvelts)


NELIELS ATSKATS UZ NOZĪMĪGIEM, KĀ ARĪ VĒL GAIDĀMIEM NOTIKUMIEM ŠAJĀ MĒNESĪ
DIA+LOGS UZŅEM VIESI
  No 29.februāra līdz 2.martam DIA+LOGS savā pulkā uzņēma viesi no kaimiņzemes Krievijas. Mūsu ciemiņš Azamats Azubekovs ir no Kabardas-Balkārijas un  savā darbībā orientējas uz toleranci un HIV/AIDS, kā arī narkotiku lietošanas izplatības samazināšanu. Šī Krievijas Ziemeļkaukāza republiku nevalstisko organizāciju līderu vizīte bija turpinājums biedrības "Risinājumu darbnīca" sadarbības projektam ar Krasnodaras izglītības centru "Domāšanas ekoloģija". Projekta ietvaros pārstāvjiem no šī reģiona organizējam mācību vizītes un stažēšanos Baltijas valstīs. Šajā reizē Latvijā un Igaunijā viesojās pārstāvji no Krasnodaras, Osetijas, Ingušijas un Kabardas-Balkārijas. Tā kā attiecības starp republikām vēsturiski nav draudzīgas, šīs mācību vizītes kalpo gan attiecību uzlabošanai starp Ziemeļkaukāza republikām, gan arī mazina informācijas barjeras starp Krieviju un ES valstīm. Viesi dalījās profesionālajā pieredzē sociālo jautājumu risināšanā katrs savā nozarē un apguva arī Baltijas valstu organizāciju pieredzi.

Kādi iespaidi Azamatam šo triju dienu laikā radās par Latviju, lasi šeit.
APMĀCĪBAS

  Paldies Liepājas Sociālā dienesta struktūrvienību vadītājiem par patieso interesi, aktivitāti diskusijās un uzticēšanos m/c "Izaugsme" apmācību vadītājiem, aicinot viņus vadīt „Cilvēkresursu vadība sociālā darba iestādēs” programmu Liepājā.
  Mēs priecātos saukt liepājniekus par pirmajiem vēstnešiem sociālo iestāžu vadības darba nozīmīguma izpratnē, jo šobrīd Latvijā jūtams uzsvars tieši uz sociālā darbinieka prasmēm, vadītāju apmācību atstājot mazliet paēnā.
  Liepājnieki par darbam nozīmīgākajām tēmām nosauca: Darbinieku lomas komandas darbā un Vadības stilus, un jūsu aplausi noslēgumā deva mums tik laimīgu gandarījuma izjūtu sirsniņās – ir liels prieks, ka mūsu zināšanas noder! Lai izdodas jaunapgūto vadības darba metožu pielietojums praksē, un no sirds vēlam veiksmi!
  Ceram, ka jūsu piemēram būs sekotāji un Vadības darba kursu mūs aicinās vadīt arī citās pašvaldībās!

Ja domā, ka arī Tavā mācību iestādē, organizācijā vai darba vietā būtu vērtīgi noorganizēt šādu lekciju, sazinies ar mums: dialogs@diacentrs.lv. Vairāk info šeit

 
PASAULĒ
2016.gada aprīlī Ņujorkā, ASV, notiks Apvienoto Nāciju organizācijas Ģenerālā asambleja par narkotiku politiku (UNGASS on World Drugs Problem).
http://www.unodc.org/ungass2016/index.html
 
 
  Biedrība DIA+LOGS sadarbībā ar Eirāzijas Kaitējuma mazināšanas tīkla pārstāvjiem (Eurasian Harm Reduction network EHRN)**, kam piešķirta pilsoniskās sabiedrības uzdevumu grupas loma UNGASS 2016, aktīvi piedalās UNGASS sagatavošanas procesā. Pilsoniskā sabiedrība iesaistās kopīga viedokļa ziņojuma izveidē UNGASS 2016.
  29. februārī notika ar narkotiku jomu saistītās sabiedrības veselības, valsts un pilsoniskās sabiedrības organizāciju tikšanās uz kopīgu diskusiju, viedokļu apmaiņu un vienotas nostājas formulēšanu. Esam gandarīti par atsaucību – pasākumā piedalījās gan Veselības ministrijas, Iekšlietu ministrijas un citu valsts institūciju pārstāvji, gan pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, kas kopīgā diskusijā vienojās par papildinājumiem Latvijas nostājas veidošanā.
TUBERKULOZES NEDĒĻA
Šomēnes, 2016. gada 24.martā, visā pasaulē jau 34. gadu tiks atzīmēta pasaules Tuberkulozes diena. Lai par šo infekcijas slimību veicinātu sabiedrības izpratni un zināšanas, Rīgas domes Labklājības departaments aicina apmeklēt Pasaules tuberkulozes dienai veltītos pasākumus no 14. līdz 23.martam. Vēl divas dienas iespējams saņemt konsultācijas un veikt testus. Akcijas laikā darbojas informatīvais tālrunis - 22014539, uz kuru zvanot darba dienās no plkst. 9:00 līdz plkst.17:00, ir iespēja saņemt konsultācijas par Pasaules tuberkulozes dienas pasākumiem Rīgā precīzu norises laiku un vietu.

Piedalāmies arī mēs!
Pasākumu kalendāru skaties šeit!
DIA+LOGS JAUTĀ
“Jābūt tolerantiem, jāciena citam citu, jāintegrē atstumtības riska grupas, jābūt IECIETĪGIEM!” Šie visi saukļi (un ne tikai) regulāri tiek skandināti gan interneta vidē, gan ikdienā sabiedrībā. Bet, vai mēs vispār zinām un izprotam, ko tie nozīmē? To mēģinājām noskaidrot, iztaujājot jauniešus – ko tad viņi domā par iecietību – kā to izprot, vērtē un rīkojas paši.
 
Ko jaunieši atbildēja uz jautājumiem par to, kas ir iecietība, vai Latvijas sabiedrība, viņuprāt, ir iecietīga un,
kā situāciju uzlabot, lasi šeit- 1.daļa, 2.daļa, 3.daļa 
 
Facebook
Twitter
Website
Email
Autortiesības © 2015  sabiedriskā labuma biedrība DIA+LOGS
Visas tiesības aizsargātas.


Mūsu kontakti:
dialogs@diacentrs.lv
+371 67243101
Dzirnavu iela 135, Rīga

unsubscribe from this list    update subscription preferences 


ziņu lapu sagatavoja: Kristīne Ozoliņa