Copy
View this email in your browser

NEWSLETTER EKB
APRÍL 2016

 

logo slovenského predsedníctva v Rade EÚ, zdroj: https://www.facebook.com/eu2016sk/ 

 

O PROGRAME"Library" nová sekcia na stránkach programu


Na web stránkach k programu; na DG Migration and Home AffairsEK a EACEA nájdete novú sekciu podporených projektov s ich krátkym zhrnutím, údajmi o prijímateľovi grantu, partneroch projektu a odkaz na relevantnú webovú stránku organizácie alebo projektu.  Viac  k programu nájdete tu.


Španielsko, Barcelona: Konferencia "European Citizenship in Challenging Times"
 

V slnečnej Barcelone sa v dňoch 31. 5. až 1. 6. 2016 máte možnosť zúčastniť konferencie "European Citizenship in Challenging Times." Program sa bude venovať najmä európskej pamäti a občianskemu dialógu a bude sa snažiť hľadať spôsoby, ako do programu obsiahnuť aj aktuálne európske témy; migrácia, utečenecká kríza, hrozba terorizmu. 


Macedónsky ORTET hľadá partnerov do septembrovej uzávierky

Pokiaľ ste organizácia/inštitúcia so skúsenosťami v oblasti integrácie do EÚ, môžete sa uchádzať o partnerstvo, prípadne líderstvo v projekte s macedónskou ORTET - asociáciou pre turizmus, životné prostredie a tradície. Kontakt a viac informácií nájdete na www.europapreobcanov.sk.
 
 

Septembrové výzvy a výsledky marcovej uzávierky

Ďalšia tohtoročná uzávierka programu Európa pre občanov je 1. 9. 2016 o 12 hodine rannej bruselského času. Uzávierka sa bude týkať opatrení 2.1 a 2.2 (Town Twinning a Networks of Towns). Viac na www.europapreobcanov.sk

Výsledky marcovej uzávierky očakávame v priebehu mesiaca jún 2016. 

EURÓPSKE

 

Deň Európy

9. 5. 2017 pri príležitosti založenia EÚ Zastúpenie EK na Slovensku organizuje na Hlavnom námestí v Bratislave Deň Európy, kde bude mať už tradične svoj stánok aj kancelária Európskeho kontaktného bodu spoločne s Creative Europe Desk. Viac sa dozviete na webe ZEK alebo facebooku.  


 
Predsedníctvo SR v Rade EÚ


Slovensko bude v druhom polroku 2016 predsedať Rade EÚ, kde sú zastúpené členské štáty. Ako predsednícky štát bude Slovensko viesť rokovania o novej európskej legislatíve či aktuálnych politických otázkach. Pôjde o historicky prvé slovenské predsedníctvo. Jeho príprava sa začala v roku 2012. Viac informácií nájdete tu.Pozitívny príklad verejnej architektonickej súťaže v Bratislave je už v prevádzke!

V súvislosti s predsedníctvom SR v Rade EÚ ale i potrebou rozšíriť kapacity ministerstva postavilo MZV dostavbu svojho areálu na Hlbokej ulici a Pražskej ulici. Dostavba bola výsledkom verejnej architektonickej súťaže vypísanej súčasným ministrom ešte v roku 2009 a s jej výstavbou sa začalo kvôli ekonomickej kríze až v roku 2012. Dokončená bola vo februári 2016. 

Je lokalizovaná na Pražskej ulici a stavba bola architektonickou obcou podľa www.archinfo.sk označená za jeden z mála pozitívnych príkladov verejnej architektonickej súťaže. 


Zuzana Čaputová z pezinskej VIA IURIS dostala Goldmanovú cenu

V pondelok, 18.4., bola právničke a občianskej aktivistke Zuzane Čaputovej v americkom San Franciscu odovzdaná tzv. Goldman Environmental Prize za svoje dlhoročné komunitné a právne líderstvo v kauze Pezinská skládka. Goldmanova environmentálna cena sa prirovnáva k Nobelovej cene v oblasti ochrany životného prostredia, Zuzana Čaputová ju získa za európsky kontinent. Viac na web stránke VIA IURIS
 


KONTAKTYŽelmíra Gerová
Zuzana Ivašková

Európsky kontaktný bod / ECP Slovakia
Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava
(+421) 903 450 401, (+421) 2 2047 1290,-291
office@europapreobcanov.sk
www.facebook.com/europapreobcanov
www.europapreobcanov.sk

Copyright © 2016 Európsky kontaktný bod, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by MailChimp