Copy
V septembrovom vydaní uverejňujeme výzvu na prevádzkové granty programu Európa pre občanov spolu s pozvánkou na seminár a webinár k nej a pozvánky na zaujímavé podujatia. 

EKB newsletter september 2017

5. septembra 2017

Výzva na prevádzkové granty je otvorená

Od 17.8.2017 je otvorená výzva na predkladanie žiadostí o prevádzkové granty na podporu:
  1. organizácií venujúcim sa európskej pamäti (musia mať partnerov/aktivity minimálne v 12 programových krajinách)
  2. organizácií venujúcim sa občianskej participácii (musia mať partnerov/aktivity minimálne v 12 programových krajinách)
  3. think-thankom (organizácie na výskum verejnej politiky) 
  4. celoeurópskych platforiem (musia mať členov, aktivity vo všetkých štátoch EÚ).
Uzávierka výzvy je 18.10.2017 do 12h SEČ.

Žiadateľ musí mať samostatnú právnu subjektivitu a to min. 4 roky pred podaním žiadosti. Stanovy žiadatelia musia korešpondovať s cieľmi a prioritami programu Európa pre občanov. 

Prevádzkový grant je úspešnému žiadateľovi poskytnutý na obdobie 3 rokov, od 1.1.2018 do 31.12.2020, a je vyplácaný postupne formou ročných dotácií. Max. výška grantu je až 600 tis. Eur na jeden kalendárny rok. Príručku pre žiadateľa v slovenskom jazyku ako i viac informácií nájdete na www.europapreobcanov.sk
 

Save the Dates: 3.10.

Ak máte záujem o prevádzkový grant z programu EpO, určite odporúčame zúčastniť sa Semináru k prevádzkovým grantom programu Európa pre občanov. Prejdeme si na ňom Príručku pre žiadateľa o grant a poskytneme praktické tipy.

Seminár sa uskutoční v zasadačke Národného osvetového centra (miestnosť č. 302), Námestie SNP 12 v Bratislave a to v utorok, 3.10. od 9:30 do 14h.

Pre mimo-bratislavských máme v ponuke WEBINÁR a to 5.10. od 10 do 13h. Registrácia na seminár a webinár bude možná od 11.9.2017. 
 

Neformálne stretnutie kontaktných bodov pre program EpO v Záhrebe

Koncom septembra 2017 sa plánujeme zúčastniť Neformálneho stretnutia kontaktných bodov pre program Európa pre občanov v Záhrebe (Chorvátsko). A to v dňoch 27.-28.9.2017. Stretnutie bude zároveň príležitosťou stretnutia s EK a agentúrou EACEA.

Svoje otázky, na tvorcov a manažérov programu, prípadne relevantné návrhy/pripomienky na jeho zlepšenie, píšte na europapreobcanov@nocka.sk. Po stretnutí zabezpečíme odpoveď/spätnú väzbu. 
 

22. a 26.9.: Dni európskeho kultúrneho dedičstva v Sládkovičove a Seredi

Ak hľadáte ukážku dobrej praxe na tému Európsky rok kultúrneho dedičstva 2018 (programová priorita budúcoročných výziev), v dňoch 22. a 26.9. vám budú k dispozícii podujatia Dni európskeho kultúrneho dedičstva. Konkrétne: Návšteva k diószegským Kuffnerovcom (22.9. od 17:30h, zraz pred pred Kuffnerovským kaštieľom v Sládkovičove) a seminár Sladké dedičstvo trnavského kraja (26.9. od 9.00h v Mestskom múzeu v Seredi, M. R. Štefánika 8). 

Program podujatí nájdete po kliknutí na hyperlinky v texte. Podujatie organizuje Občianske združenie PONVAGLI zo Sládkovičova. 
 

10.10.: Kultúrne dedičstvo v kontexte vzdelávania (odborná konferencia) 

Národné osvetové centrum pozýva na odbornú konferenciu Kultúrne dedičstvo v kontexte vzdelávania, ktorá bude pojednávať o význame a súčasnej role kultúrneho dedičstva v spoločnosti, kreatívnom priemysle, kultúrno-osvetovej činnosti a EÚ. Súčasťou konferencie bude i prezentácia dobrej praxe a záujmovo-umeleckej činnosti. Viac sa dozviete postupne na www.nocka.sk

Konferencia sa bude konať v utorok, 10.10. od 9 do 17h. a miestom podujatia je V-Club (Národné osvetové centrum, Námestie SNP 12, Bratislava).  
 
Copyright ©2017 Európsky kontaktný bod Slovensko. Všetky práva sú vyhradené. 
Európsky kontaktný bod Slovensko, Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava
www.europapreobcanov.sk, www.facebook.com/europapreobcanov

Naša emailová adresa je:
office@europapreobcanov.sk

Chcete zmeniť príjem tohto emailu? 
Môžte upraviť nastavenia odberu alebo sa odhlásiť z odberu.
This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp