Copy
Pozrite si tento newsletter v prehliadači.
Dobrý deň,
 
posielame vám náš mesačný newsletter o aktivitách kancelárie Európskeho kontaktného bodu a o novinkách programu Európa pre občanov. Prajeme vám príjemné čítanie. 

Kancelária Európskeho kontaktného bodu pre program Európa pre občanov
 
EKB Newsletter Jún 2020

Septembrová uzávierka na podávanie projektov ostáva rovnaká


Aj napriek aktuálnej situácii súvisiacej s pandémiou koronavírusu uzávierka na podávanie projektov ostáva rovnaká, t.j. 1. septembra 2020. 
Aktuálne je otvorená výzva na podávanie projektov občianskej spoločnosti
Všetky informácie k tejto výzve v slovenskom jazyku nájdete aj na našom webe

Výzvy na podávanie projektov družobných miest a sietí medzi mestami v druhom kole budú otvorené v priebehu tohto mesiaca. Všetky výzvy budú uverejnené na webovej stránke agentúry EACEA.
Žiadosti o grant musia byť podané najneskôr do 17.00 hod. v deň uzávierky. Neváhajte si u nás rezervovať termín individuálnej konzultácie na: linda.vavricova@nocka.sk, +421 2 2047 1291, alebo sa zúčastniť na jednom z našich pripravovaných infoseminárov. 


Všetky aktuálne informácie súvisiace s implementáciou projektov počas pandémie koronavírusu pre vás priebežne aktualizujeme na našom webe

V júni sme pre vás pripravili dva online infosemináre k septembrovej uzávierke 

Vzhľadom na to, že sme v marci nemohli uskutočniť plánovaný infoseminár v Komárne v maďarskom jazyku, rozhodli sme sa ho pre vás pripraviť online. Seminár organizujeme spoločne s EKB Maďarsko, informačnou kanceláriou Europe Direct Komárno a budeme mať aj hostí, ktorí nám v rámci seminára predstavia úspešnú realizáciu projektov družobných miest a sietí medzi mestami.

Na seminár je nutné sa zaregistrovať. Informácie o tom, ako sa pripojiť na infoseminár, vám pošleme na vašu e-mailovú adresu. 
Pripravili sme pre vás aj online infoseminár v slovenskom jazyku za rovnakých podmienok (nutnosť registrácie, zaslanie informácií e-mailom).  

Výsledky programu Európa pre občanov za rok 2019


Zaujíma vás, koľko projektových žiadostí bolo zaslaných v minulom roku v rámci jednotlivých výziev, koľko projektov bolo podporených a koľko podporených projektov bolo zo Slovenska? 

Prečítajte si zhrnutie Správy Európskej komisie k výsledkom programu Európa pre občanov za rok 2019 v slovenskom jazyku na našej webovej stránke

Originál správy za rok 2019 nájdete tu

Aj na vašom svedectve záleží! 

Divadlo NoMantinels začína v týchto mesiacoch realizovať projekt pod názvom Queer curtain - 30 Years of democracy for LGBTI people. Projekt, ktorý sa uskutočňuje s podporou programu Európa pre občanov, sa zaoberá výskumom toho, ako sa žilo ľuďom patriacim do LGBTI komunity počas socializmu v Československu, ale aj v iných krajinách bývalého východného bloku. Výskum sa bude realizovať prostredníctvom zaznamenávania výpovedí a svedectiev o tom, ako sa tejto komunite žilo počas socializmu a ako sa jej žilo a žije po revolúcii v roku 1989. Ak by ste mali záujem poskytnúť svedectvo, prípadne poznáte niekoho, kto by bol ochotný podeliť sa o svoje skúsenosti v rámci tohto projektu, zanechajte, prosím, svoj kontakt tu
Copyright © 2020 Národné osvetové centrum.Všetky práva vyhradené.

Naša emailová adresa:
europapreobcanov@nocka.sk 

 
V prípade, že si už neprajete, aby Vám boli zasielané novinky a informácie týkajúce sa programu Európa pre občanov alebo s ním súvisiace podujatia, môžete sa odhlásiť z odberu kliknutím na "odhlásiť sa z odberu". 

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp