Copy
Pozrite si tento newsletter v prehliadači.
Dobrý deň,
 
posielame vám nový newsletter o aktivitách kancelárie Európskeho kontaktného bodu a o novinkách programu Európa pre občanov. Prajeme vám príjemné čítanie. 

Kancelária Európskeho kontaktného bodu pre program Európa pre občanov

EKB NEWSLETTER MÁJ 2019 

Európa pre občanov na podujatí Granty pre samosprávu 

Dňa 15. apríla sme v hoteli Bôrik v Bratislave prezentovali program Európa pre občanov na podujatí Granty pre samosprávu, ktoré organizoval Úrad vlády SR a Združenie miest a obcí Slovenska. 

Podujatie v Bratislave bolo v poradí druhé zo série podujatí s názvom Granty pre samosprávu. Tieto podujatia sa realizujú s cieľom zvýšiť informovanosť o grantových schémach na Slovensku. Na podujatí v Bratislave sa zúčastnilo až 15 grantových schém a prezentovali sa na ňom nielen programy financované z EÚ, ale aj Granty EHP a Nórska či Medzinárodný vyšehradský fond. Podujatie bolo primárne určené pre zástupcov samospráv. Zúčastnilo sa na ňom 125 účastníkov. 

Viac informácií nájdete na našej webovej stránke

Európa pre občanov na podujatí Tour de Era 

V dňoch 25. a 29. apríla sme sa prezentovali aj na podujatí Tour de Era v Nitre a v Bratislave. Podujatie Tour de Era organizovalo Centrum vedecko-technických informácií SR a bolo určené nielen žiadateľom z výskumnej, resp. akademickej sféry, ale aj žiadateľom z verejného sektora, neziskového sektora, samosprávam a podnikateľom. 

Počas doobedňajšieho programu sa na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a na pôde Centra vedecko-technických informácií SR v Bratislave okrem programu Európa pre občanov prezentovali programy ako Erasmus +, Kreatívna Európa či programy cezhraničnej spolupráce INTERREG. Poobedňajší program bol venovaný programu Horizont 2020. 

Viac informácií nájdete na našom webe

Májové infosemináre k programu Európa pre občanov

Mesto Fiľakovo úspešne ukončilo realizáciu projektu podporeného programom Európa pre občanov

Mesto Fiľakovo získalo podporu vo výške 150 000 eur z programu Európa pre občanov ešte v roku 2017. Žiadosť o grant na projekt o sociálnom podnikaní si mesto Fiľakovo podalo do výzvy Siete medzi mestami, ktorú program Európa pre občanov otvára každoročne až dvakrát.

Výzva Siete medzi mestami je určená pre mestá, obce a kraje, ale aj pre neziskové organizácie či občianske združenia zastupujúce miestne orgány, pričom žiadateľ o grant musí mať minimálne troch zahraničných partnerov. V rámci tejto výzvy program podporuje také projekty, ktoré umožňujú stretnutia občanov viacerých samospráv a riešia nejaký konkrétny problém. 

Mesto Fiľakovo získalo grant na projekt, ktorého cieľom bolo vytvorenie medzinárodnej siete pre zdieľanie dobrých skúseností v oblasti sociálneho podnikania. Mesto Fiľakovo do tohto projektu zapojilo až 11 partnerov z 10 rôznych európskych krajín. Partnermi projektu neboli len mestá a obce, ale aj neziskové organizácie či vzdelávacie a výskumné inštitúcie. V rámci projektu sa zrealizovalo 6 podujatí v 6 krajinách. 

Výstupom projektu je príručka o podmienkach v oblasti sociálneho podnikania vo vybraných 6 krajinách, ktorá obsahuje aj príklady dobre fungujúcich sociálnych podnikov. 

Viac informácií o projekte spolu s príručkou nájdete
TU

Roadshow "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ" mieri do regiónov 

Voľby do Európskeho parlamentu sú odporúčanou projektovou témou pre projekty podávané v tomto roku. Európska komisia vyzýva žiadateľov o grant venovať sa vo svojich projektoch tejto téme nielen preto, že 25. mája už štvrtýkrát budeme voliť poslancov do Európskeho parlamentu, ale taktiež si v tomto roku budeme pripomínať 40 rokov od prvých priamych volieb do EP, ktoré sa konali v roku 1979. Slovensko si svojich zástupcov v Európskom parlamente volí od roku 2004, odkedy je súčasťou Európskej únie. 

V tomto kontexte by sme vás radi upozornili na sériu podujatí pod názvom Roadshow Tentoraz idem voliť – Doma v EÚ, ktoré v 17 okresných a krajských mestách organizuje Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Zástupcovia EÚ inštitúcií budú na týchto podujatiach s občanmi diskutovať o tom, aká je úloha europoslanca a čo znamená členstvo v EÚ. Na jednotlivých podujatiach budú predstavené aj úspešné projekty, ktoré sa v daných regiónoch podarilo zrealizovať vďaka eurofondom. 

Viac info nájdete na
webovej stránke Zastúpenia EK na Slovensku, podrobný program nadchádzajúcich podujatí v jednotlivých mestách nájdete v sekcii „pripravujeme“ na webovej stránke Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku alebo na Facebooku

Radi by sme vás tiež upozornili na webovú stránku www.dobrefondy.eu, kde si môžete pozrieť projekty, ktoré boli realizované z eurofondov aj vo vašom meste. Videá si môžete pozrieť aj TU

Všetko potrebné o nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu nájdete aj v tomto
článku.  

Nezabudnite, vo voľbách do Európskeho parlamentu môžete hlasovať za kandidátov z jednej kandidátnej listiny. V tomto roku si kandidátku podalo 31 politických strán a koalícií. Kompletný zoznam všetkých kandidátnych listín s kandidátmi na poslancov Európskeho parlamentu nájdete
TU
Copyright © 2018 Národné osvetové centrum.Všetky práva vyhradené.
www.europapreobcanov.sk

Naša emailová adresa:
europapreobcanov@nocka.sk 

V prípade, že si už neprajete, aby Vám boli zasielané novinky a informácie týkajúce sa programu Európa pre občanov alebo s ním súvisiace podujatia, môžete sa odhlásiť z odberu kliknutím na "
odhlásiť sa z odberu". 

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete
TU


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp