Copy
V novembrovom newsletri Vám prinášame tri pozvánky a reportáže z dvoch podujatí.  
Pozri si v prehliadači.

EKB Newsletter november 2016

23. november 2016

Kontaktné body z celej Európy sa stretli v Bratislave

EKB Slovensko v dňoch 9. - 11. novembra (2016) hosťovalo medzinárodné stretnutie kontaktných bodov pre program Európa pre občanov. Miesta stretnutia boli Bratislava (Zastúpenie EK a Primaciálny palác) a Sereď (Múzeum holokaustu v Seredi). Stretnutia sa zúčastnilo 33 účastníkov z 21 krajín, vrátane zástupcov Európskej komisie (EK) a agentúry EACEA. Viac na našom FB.

Pozývame na RANNÚ KÁVU s Európa pre občanov, Erasmus+ a Kreatívnou Európou

Nová publikácia EKB

V novembri 2016 EKB Slovensko pre Vás pripravilo publikáciu s názvom Európska pamäť, v ktorej nájdete 10 príkladov úspešne zrealizovaných projektov z rovnomenného opatrenia programu. Ak sa chcete inšpirovať pri tvorbe svojich projektov tými najúspešnejšími, smelo do toho! Publikáciu online stiahnete na www.europapreobcanov.sk alebo ju dostanete v tlačenej forme na jednom z budúcoročných seminárov. 

Nové kontaktné body v Portugalsku a Luxembursku

V druhej polovici tohto roku vznikli v rámci programu Európa pre občanov dva nové kontaktné body a to v Portugalsku a Luxembursku. Webový portál portugalského kontaktného bodu je www.eurocid.pt. Luxemburský web sa pripravuje. 

Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) pozýva na konferenciu o tom, ako rozprávať osobné príbehy a vzdelávať verejnosť, žiakov, študentov v oblasti ľudských práv tak, aby to zaujalo.
Ak ste učiteľ základnej/strednej školy alebo pracujete v oblasti ľudských práv, vrelo odporúčame! Program ako i ďalšie info nájdete na web stránke OSF. Miesto konania je Bratislava (Impact Hub a Pálffy-ho Paláce). 

Café Európa na tému Smart Cities: Mestá s vlastným rozumom?

Zastúpenie Európskej komisie pozýva širokú verejnosť dňa 1. decembra 2016 o 17h na verejnú diskusiu o Smart cities: Mestá s vlastným rozumom? a to do bratislavského KC Dunaj. Diskutovať a na otázky prítomných odpovedať budú: Maroš Šefčovič (podpredseda EK a Ivo Nesrovnal (primátor Bratislavy). Moderátorom podujatia je Vladimír Biľčík. Viac na FB. Vstupné a občerstvenie je zdarma!  

Biele vrany 2016


Biela vrana je ocenením spoločensky prínosného a odvážneho občianskeho činu. 17. novembra ju Aliancia Fair-playVia Iuris už po deviaty raz slávnostne odovzdali učiteľke rómskych detí Monike Podolinskej, blogerovi rozkrývajúcemu aktivity extrémistov Jánovi Benčíkovi, somálskej utečenkyni Khadre Abdile a pracovníčke charity Emílii Trepáčovej. Viac na www.bielavrana.sk.

Copyright © 2016 Európsky kontaktný bod Slovensko, Všetky práva sú vyhradené. 
Európsky kontaktný bod Slovensko, Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava
www.europapreobcanov.sk, www.facebook.com/europapreobcanov

Naša emailová adresa je:
office@europapreobcanov.sk

Chcete zmeniť príjem tohto emailu? 
Môžte upraviť nastavenia odberu alebo sa odhlásiť z odberu.

 


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp