Copy
V júnovom newsletter-i Vás pozývame na živý prenos na 6. sympózium o európskej pamäti, na tlačovú konferenciu k programu EpO, ale aj na iné zaujímavé podujatia v mesiaci jún. 

EKB newsletter jún 2017

6. jún 2017

Živý prenos: 6. sympózium o európskej pamäti 

Európska sieť pre pamäť a solidaritu Vás aktuálne pozýva prostredníctvom internetu pozerať sa na 6. sympózium o európskej pamäti, ktoré trvá od dnes, 6.6. do 8. 6. 2017. Je určené všetkým inštitúciám venujúcim sa histórii 20. storočia. Hlavnou témou je násilie v histórii 20. storočia. Živý prenos prebieha na www.youtube.com.     

Výzva na septembrové uzávierky otvorená 

30. mája agentúra EACEA otvorila výzvy na opatrenia Družobné mestá a Siete medzi mestami. Uzávierka oboch výziev je 1. september 2017, 12 hodina SEČ. Viac nájdete na našej webstránke
Informačné semináre k ním sa budú konať v mesiaci august 2017. O ich časoch a miestach vás budeme včas informovať na www.europapreobcanov.sk.  

Prezentácia a fotografie z májových INFO DNÍ k prevádzkovým grantom

Na našej webovej stránke nájdete zverejnenú prezentáciu a fotografie z INFO DNÍ k prevádzkovým grantom programu EpO, ktoré sme zrealizovali v Banskej Bystrici (18.5:), Košiciach (24.5.), Žiline (30.5.) a v Bratislave (31.5.). 
Na INFO DŃOCH sme účastníkov oboznamovali s pripravovanou tohtoročnou uzávierkou na prevádzkové granty programu EpO a ako sa na ne pripraviť. Fotky nájdete aj na našom FB
V Banskej Bystrici a Košiciach sme podujatie organizovali v spolupráci s Creative Europe Desk Slovensko

Partnerská databáza programu EpO

Taliansky kontaktný bod pre program Európa pre občanov umožnil celej Európe využívať ich partnerskú databázu, ktorý vie pomôcť nájsť vhodného partnera pre Váš projekt a to podľa voliteľných kritérií ako projektová téma, krajina, programové opatrenie alebo meno konkrétnej organizácie. Databáza možných partnerov pre program EpO je v anglickom jazyku. 

Save the date: 27. 6., 10h 
Tlačová konferencia k výsledkom programu EpO

27.6.2017 o 10h Vás pozývame do priestorov Európskeho informačného centra v Bratislave (Palisády 29) na tlačovú konferenciu k výsledkom marcovej uzávierky programu Európa pre občanov. Na tlačovej konferencii predstavíme výsledky opatrení Európska pamäť, Družobné mestá, Siete medzi mestami a Projekty občianskej spoločnosti a úspešné slovenské projekty. 

13. 6. o 9h - Verejne o verejných zdrojoch pre kultúru 

 

Creative Europe Desk Slovakia Vás už budúci týždeň v utorok (13.6.2017) o 9h pozýva do Dvorany VŠMU v Bratislave (Zochova 1) na podujatie Verejne o verejných zdrojoch pre kultúru. Program, speakrov ako i časový harmonogram podujatia sa dozviete z FB

Európsky zbor solidarity má vlastný rozpočet

Od 30.5.2017 má Európsky zbor solidarity pevne stanovený právny rámec a trojročný rozpočet (2018 - 2020) vo výške 340 mil. Eur. Prostredníctvom nich plánuje do roku 2020 poskytnúť dobrovoľnícku alebo pracovnú skúsenosť až 100 tisíc mladým ľuďom z celej EÚ vo veku od 18 až 30 rokov. Takto akákoľvek verejná alebo nezisková ale aj zisková (firma) inštitúcia môže podávať projekty zapájajúcich mladých ľudí do praxe. Viac sa dozviete na webovej stránke EK. Európsky zbor solidarity je implementovaný aj prostredníctvom programu EpO.     

Newsletter Európskeho roku kultúrneho dedičstva 2018

 

Už odteraz je možnosť prihlásiť sa na odber informácií o novinkách a aktivitách Európskeho roku kultúrneho dedičstva 2018 (#ERKD2018) a to na webstránke k #ERKD2018
Copyright ©2017 Európsky kontaktný bod Slovensko. Všetky práva sú vyhradené. 
Európsky kontaktný bod Slovensko, Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava
www.europapreobcanov.sk, www.facebook.com/europapreobcanov

Naša emailová adresa je:
office@europapreobcanov.sk

Chcete zmeniť príjem tohto emailu? 
Môžte upraviť nastavenia odberu alebo sa odhlásiť z odberu.
This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp