Copy
Pozrite si tento newsletter v prehliadači.
Dobrý deň,
 
posielame vám prvý tohtoročný newsletter o aktivitách kancelárie Európskeho kontaktného bodu a o novinkách programu Európa pre občanov. Prajeme vám príjemné čítanie. 

Kancelária Európskeho kontaktného bodu pre program Európa pre občanov

Februárový Newsletter EKB

Čo všetko nás čaká v roku 2020

Začal sa posledný rok programového obdobia 2014-2020. Aj v tomto roku nás čakajú uzávierky výziev, a to: 
4. február: Európska pamäť a Družobné mestá, 
3. marec: Siete medzi mestami, 
1. september: Družobné mestá, Siete medzi mestami, Projekty občianskej spoločnosti.

Žiadosti o grant musia byť podané najneskôr do 17:hod. (SEČ) v deň uzávierky. 
Neváhajte si u nás rezervovať termín individuálnej konzultácie. Sme tu každý pracovný deň od 8:30 do 16:30 hod., alebo nás kontaktujte emailom alebo telefonicky na: linda.vavricova@nocka.sk, +421 2 2047 1291. 


V roku 2020 pre vás plánujeme pripraviť 12 infoseminárov k programu po celom Slovensku. Najbližšie sa na našich infoseminároch môžete zúčastniť 19. februára v Lučenci a 20. februára v Banskej Bystrici. 

Programová príručka 2020

Programová príručka k programu Európa pre občanov na rok 2020 je už dostupná na našom webe. Nájdete v nej komplexné a detailné informácie o grantovom programe Európa pre občanov a tiež postup podávania projektových žiadostí. Kompletná verzia s prioritami na rok 2020 bude prístupná na našom webe v priebehu tohto mesiaca. Priority v anlickom jazyku na rok 2020 nájdete tu

Prvý tohtoročný infoseminár máme už za sebou

Prvý tohtoročný infoseminár sa uskutočnil 28. januára v priestoroch Národného osvetového centra. Na seminári sme tento raz privítali aj zástupcov z Národnej agentúry programu Erasmus +. Táto časť infoseminára bola primárne určená žiadateľom, ktorí plánujú do svojich projektov zapojiť dobrovoľníkov z Európskeho zboru solidarity (len pre projekty európskej pamäti a pre projekty občianskej spoločnosti).

Prezentácie a fotky z podujatia si môžete pozrieť tu

Výsledky septembrovej uzávierky 2019

Agentúra EACEA zverejnila výsledky septembrovej uzávierky. Celkovo bolo do septembrovej výzvy 2019 Siete medzi mestami podaných 128 žiadostí z celej Európy. Spolufinancovanie na projekt vo forme grantu z programu Európa pre občanov získalo 18 projektov. Zo Slovenska nebol podporený žiaden projekt, avšak v úlohe partnerov úspešných projektov sa ocitli dva slovenské subjety – mesto Medzev a mesto Tornaľa.

Do septembrovej výzvy 2019 Družobné mestá bolo podaných 287 žiadostí z celej Európy. Grant z Európy pre občanov získalo 127 projektov. Slovensko sa v rámci tejto výzvy umiestnilo na prvom mieste v počte podaných žiadostí (56), rovnako tak v počte podporených projektov (21). 

Kompletné výsledky nájdete na našom webe. Celkovo bolo v roku 2019 zatiaľ podporených 40 slovenských projektov. Na výsledky výzvy Projekty občianskej spoločnosti 2019 očakávame v priebehu tohto mesiaca. 

Februárové infosemináre

Copyright © 2018 Národné osvetové centrum.Všetky práva vyhradené.
www.europapreobcanov.sk

Naša emailová adresa:
europapreobcanov@nocka.sk 

V prípade, že si už neprajete, aby Vám boli zasielané novinky a informácie týkajúce sa programu Európa pre občanov alebo s ním súvisiace podujatia, môžete sa odhlásiť z odberu kliknutím na "
odhlásiť sa z odberu". 

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete
TU


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp