Copy
Pozrite si tento newsletter v prehliadači.
Dobrý deň,
 
posielame vám náš mesačný newsletter o aktivitách kancelárie Európskeho kontaktného bodu a o novinkách programu Európa pre občanov. Prajeme vám príjemné čítanie. 

Kancelária Európskeho kontaktného bodu pre program Európa pre občanov
 
EKB Newsletter September 2020

Počas leta sme pre vás pripravili viacero infoseminárov po celom Slovensku

Po poslednom júnovom online infoseminári sme znovu vyrazili do regiónov s našimi štandardnými offline seminármi. Počas júna a augusta sme spolu navštívili päť slovenských miest. Spolu sme tak vyškolili okolo 50 účastníkov. Po každom seminári sme poskytli viacero individuálnych konzultácií. Semináre boli primárne určené predkladateľom projektov do septembrových uzávierok programu Európa pre občanov. Na seminároch vystúpili aj viacerí hostia ako riaditeľka Turčianskeho kultúrneho strediska Soňa Buckulčíková či riaditeľ občianskeho združenia V.I.A.C. Branislav Kožuch. 

Viac info nájdete na našom webe v sekcii
podujatia

Seminár v Žiari nad Hronom (22. júla), Pohronské osvetové stredisko 
Seminár v Trnave (6. august), kultúrne centrum Malý Berlín 
Seminár v Martine (11. augusta), Turčianske kultúrne stredisko 
Seminár v Trstenej (12. augusta), Informačné centrum EUROPE DIRECT 

Seminár v Košiciach (20. augusta), Košické kultúrne centrum Výmenník Štítová 

Máme za sebou posledné uzávierky výziev programu Európa pre občanov v rámci prog. obdobia 2014 – 2020
 
Prvého septembra 2020 sa uzavreli výzvy na podávanie projektových žiadostí o grant z programu Európa pre občanov. Išlo o posledné výzvy nielen v rámci tohto roka, ale aj v rámci celého súčasného programového obdobia 2014 – 2020.

V novom programovom období vznikne nový program pod názvom Práva a hodnoty (Rights and Values Programme), ktorý zlúči dva súčasné programy 2014 – 2020: 

- Práva, rovnosť a občianstvo (
Rights, Equality and Citizenship Programme – REC Programme
- Európa pre občanov (
Europe for Citizens – EfC Programme)

Program Práva a hodnoty bude  rozdelený na tri menšie podprogramy. Jeden z týchto podprogramov Citizens Engagement and Participation Strand bude podporovať projekty zamerané na podporu občianskej participácie na úrovni EÚ a do istej miery sa dá práve tento podprogram považovať za nasledovateľa súčasného programu Európa pre občanov. Ďalšie dva podprogramy, tzv. strandy, budú: Equality and Rights a Daphne – Preventing and Combatting Violence

Viac informácií o novom programe vám budeme prinášať v nasledujúcich mesiacoch. 

V rámci posledných mesiacov súčasného programu plánujeme pre vás realizovať inštruktážne stretnutia, primárne pre úspešných grantistov, na ktorých sa budeme venovať tomu, ako správne implementovať projekt podporený programom Európa pre občanov, ukážeme si príklady dobrej praxe či ako správne vyplniť záverečnú správu a pod. O termínoch inštruktážnych stretnutí vás budeme informovať v októbrovom newsletteri. 

 
Facebook
Website
Instagram
Copyright © 2020 Národné osvetové centrum.Všetky práva vyhradené.

Naša emailová adresa:
europapreobcanov@nocka.sk 

 
V prípade, že si už neprajete, aby Vám boli zasielané novinky a informácie týkajúce sa programu Európa pre občanov alebo s ním súvisiace podujatia, môžete sa odhlásiť z odberu kliknutím na "odhlásiť sa z odberu". 

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp