Copy
Februárový newsletter informuje o marcovej uzávierke, o možnosti zmeniť program a pozýva na dve bratislavské podujatia financované z programu. 

EKB newsletter február 2017

20. február 2017

Marcová uzávierka 2017

Výzva na prekladanie projektov do marcovej uzávierky 2017 je otvorená od 23. 12. 2016 a trvá do 1.3. do 12h (obed). Viac nájdete na www.europapreobcanov.sk alebo webe agentúry EACEA

Informačné dni k marcovej uzávierke 2017

Prezentáciu a fotografie z informačných seinárov k marcovej uzávierke 2017 z Čadce (2.2.), Bratislavy (7.2.), Banskej Bystrice (9.2.) a Košíc (14.2.) si môžete pozrieť/stiahnuť na našej web stránke.

Verejné konzultácie k programu

Máte nápad alebo pripomienku ako vylepšiť program Európa pre občanov? Práve teraz tak máte možnosť urobiť prostredníctvom tzv. verejných konzultácií! Tieto sa týkajú programu Európa pre občanov v rokoch 2014 - 2016 a budú prebiehať do 10. apríla 2017! Zapojiť sa môžte online na Your Voice in Europe a DG HOME (generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti).
Zapájať sa môžu jednotlivci, programový partneri, verejné inštitúcie, občianske združenia, prijímatelia grantov ale aj neúspešný žiadatelia.  

Partnerstvá

Pokiaľ sa chcete pridať k projektom vrámci programu EpO alebo potrebujete partnerov, pokojne kontaktujte: 

13.3. - marcové Stredoeurópske fórum

Neviete sa už dočkať novembrového Stredoeurópskeho fóra? Máme pre Vás príjemnú novinku. Už 13. marca Projekt Fórum a Nadácia otvorenej spoločnosti pre vás pripravili jeho marcovú edíciu o fašizme v bratislavskej Starej Tržnici (Nám. SNP 25). Srdečne pozývame! Viac informácií nájdete už čoskoro na www.osf.sk
Stredoeurópske fórum je spolufinancované štrukturálnym grantom z programu Európa pre občanov. 
PDCS pozýva na medzinárodnú konferenciu "Value Based Conflicts and Violence," ktorej cieľom je posilniť schopnosť občianskej spoločnosti v regióne CEE zabrániť vzniku a šíreniu násilia, do Bratislavy (Hotel Saffron, Radlinského 27) a to 5. až 6. apríla 2017. Program konferencie bude poskytovať platformu pre dialóg medzi extrémistami a obeťami a nenásilným spôsobom sa zameria na špecifické aspekty štrukturálneho a kultúrneho násilia. Registrácia je nutná. Jazykom konferencie je angličtina. 
Konferencia ako i projekt, v rámci ktorého sa koná je spolufinancovaný programom Európa pre občanov. 

Príbehy Rómov 20. storočia na webe

Do pozornosti dávame spoločný web organizácií Človek v ohrození a DROM (ČR), kde nájdete 24 výpovedí Rómov o ich živote v 20. storočí a dokument o ich zbere. Obsah webu sa opiera o zvukové a video (8) nahrávky alebo len perom zapísané výpovede, ktoré zozbierala rómska mládež u svojich príbuzných a susedov v slovenských obciach Spišské Podhradie/Roškovce a Plavecký Štvrtok a v českom meste Brno.
Pokiaľ máte záujem o živé rozprávanie o živote Rómov v 20. storočí napr. na vašej škole, kontaktujte prosím petra.melikantova@peopleinneed.sk.  

TEDxBratislava 2017

Rezervujte si termín 2. júla 2017 na už 8. ročník TEDxBratislava. Podujatie je oslavou kreativity, inšpiratívnych príbehov a prekvapení. Zároveň tam veľa nájdete aj o aktivizme a o tom, ako byť lepším k svojmu okoliu. EKB preto vrelo odporúča a teší sa na stretnutie spolu s vami priamo na podujatí. Registrácia bude spustená čoskoro. 
Copyright © 2016 Európsky kontaktný bod Slovensko, Všetky práva sú vyhradené. 
Európsky kontaktný bod Slovensko, Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava
www.europapreobcanov.sk, www.facebook.com/europapreobcanov

Naša emailová adresa je:
office@europapreobcanov.sk

Chcete zmeniť príjem tohto emailu? 
Môžte upraviť nastavenia odberu alebo sa odhlásiť z odberu.
This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp