Copy
Pozrite si tento newsletter v prehliadači.
Dobrý deň,
 
posielame vám náš mesačný newsletter o aktivitách kancelárie Európskeho kontaktného bodu a o novinkách programu Európa pre občanov. Prajeme vám príjemné čítanie. 

Kancelária Európskeho kontaktného bodu pre program Európa pre občanov

Marcový Newsletter EKB

Máme za sebou infosemináre v Lučenci a v Banskej Bystrici

Pred marcovou uzávierkou (3.3.2020) sme vo februári uskutočnili dva infosemináre. V Lučenci 19.3. v priestoroch EUROPE DIRECT Lučenec a 20.3. v Banskej Bystrici v priestoroch Stredoslovenského osvetového strediska. 

Najbližší infoseminár nás čaká tento mesiac v Komárne. 

Spolu s EKB Maďarsko vás pozývame na seminár do Komárna

Každoročne žiadosť o grant na projekt v maďarskom jazyku zašle niekoľko desiatok slovenských žiadateľov. Rozhodli sme sa preto tentoraz usporiadať informačný seminár v spolupráci s národným kontaktným bodom pre program Európa pre občanov v Maďarsku v maďarčine. 

Na infoseminári sa tiež predstaví kancelária EUROPE DIRECT Komárno a príklady implementácie projektov nám príde predstaviť Judit Csókás, projektová manažérka, ktorá ma za sebou realizáciu šiestich projektov podporených programom Európa pre občanov. Záujemcovia, ktorí majú záujem o informácie v slovenskom jazyku, sa môžu zúčastniť na infoseminári od 12:00 hod. v čase vyhradenom na otázky a individuálne konzultácie. 

Na infoseminár je nutné sa zaregistrovať. Registračný formulár nájdete vyššie v pozvánke. Viac informácií o infoseminári nájdete na našom webe www.europapreobcanov.sk alebo na našom FB

Februárovú a marcovú uzávierku máme už za sebou 

Uzávierky na podávanie projektov do výziev Európska pamäť, Družobné mestá (4. február) a Siete medzi mestami (3. marca) máme už za sebou. 
Najbližšia a zároveň posledná uzávierka v tomto roku nás čaká 1. septembra, a to na tieto výzvy: 
Všetky výzvy sú už otvorené.
Neváhajte si u nás rezervovať termín individuálnej konzultácie. Sme tu každý pracovný deň od 8:30 do 16:30 hod., alebo nás kontaktujte emailom na adrese linda.vavricova@nocka.sk, alebo telefonicky na čísle +421 2 2047 1291. 
V tomto roku túto možnosť individuálnej konzultácie využilo už 25 žiadateľov. 

Projekt Globsecu EUact je úspešne ukončený

Záverečným podujatím v Bruseli sa dovŕšila úspešná realizácia projektu EUact – European Parliament Elections and Beyond. Podujatie sa uskutočnilo na pôde Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli a bolo vyvrcholením projektu, ktorý prebiehal od oktróbra 2018. 

Počas 14 mesiacov organizácia Globsec v spolupráci s partnermi z Nemecka, Bulharska a Poľska zbierala návrhy a odporúčania mladých ľudí na fungovanie a súčasný stav EÚ. V rámci projektu sa realizovali fókusové skupiny s mladými ľuďmi vo všetkých štyroch projektových krajinách, tzv. Transnational Reflection Group stretnutia na Slovensku vedené hlavným partnerom projektu a verejné debaty v Berlíne, Sofii, Lubline a v Bratislave, ktoré sa uskutočnili pred minuloročnými voľbami do Európskeho parlamentu. V rámci projektu boli tiež vydané dve publikácie pod názvom Young People, EU Citizenship and Activism VOL.I a VOL. II

Výstupy projektu boli na záver prezentované na podujatí v Bruseli koncom minulého roka. Súčasťou podujatia bola aj panelová diskusia, na ktorej sa zúčastnili ako hostia naša najvyššie postavená úradníčka v štruktúrach EÚ Katarína Maternová (ako zástupkyňa generálneho riaditeľa v EK pre krajiny východného partnerstva), Peter Javorčík (stály predstaviteľ SR pri EÚ) a iní. Viac info o projekte v slovenčine nájdete na našom webe: www.europapreobcanov.sk .

Copyright © 2020 Národné osvetové centrum.Všetky práva vyhradené.
www.europapreobcanov.sk

Naša emailová adresa:
europapreobcanov@nocka.sk 

V prípade, že si už neprajete, aby Vám boli zasielané novinky a informácie týkajúce sa programu Európa pre občanov alebo s ním súvisiace podujatia, môžete sa odhlásiť z odberu kliknutím na "
odhlásiť sa z odberu". 

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete
TU


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp