Copy
Pozrite si tento newsletter v prehliadači.
Dobrý deň,
 
posielame vám nový newsletter o aktivitách kancelárie Európskeho kontaktného bodu a o novinkách programu Európa pre občanov. Prajeme vám príjemné čítanie. 

Kancelária Európskeho kontaktného bodu pre program Európa pre občanov

EKB NEWSLETTER JÚN 2019 

EKB na cestách

Mesiac máj bol plný cestovania a nebude to inak ani v júni.

V dňoch 7.- 8. mája 2019 sa projektové manažérky EKB zúčastnili na stretnutí európskych kontaktných bodov v Bukurešti. Na dvojdňovej konferencii sa diskutovalo o novinkách v programe Európa pre občanov na rok 2020, o novom programe Práva a hodnoty, ktorý nahradí Európu pre občanov od roku 2021, o úlohe európskych kontaktných bodov v súčasnom, aj v budúcom programe. 

Na stretnutí sa tiež preberali štatistiky programu za rok 2018 a tiež sme sa dozvedeli štatistiky za rok 2019. Slovensko sa po Taliansku a Maďarsku umiestnilo na 3. mieste v počte podaných žiadostí o grant z programu v tomto roku. Do tohtoročných výziev sa o grant z programu celkovo prihlásilo 76 projektov zo Slovenska. Koľko projektov bude podporených sa dozvieme už v priebehu jú
la a augusta tohto roku. 
 

EKB v Trenčíne a v Senici

Kancelária EKB sa vybrala do regiónov: dňa 14. mája 2019 sa uskutočnil infoseminár k programu Európa pre občanov v Trenčíne a 21. mája 2019 v Senici.

Na seminári sa účastníkom poskytli všetky potrebné informácie o programe. Úvod seminára sa zameral na prezentáciu všeobecných informácií o programe a na predstavenie všetkých 4 typov výziev: Európska pamäť, Družobné mestá, Siete medzi mestami a Projekty občianskej spoločnosti. Po prestávke nasledovala praktická časť, kde sa účastníkom vysvetlilo financovanie projektov, postup predkladania žiadostí a na záver mali účastníci priestor aj na otázky a individuálne konzultácie.

Všetkým zúčastneným ďakujeme! 
Viac informácií nájdete na našej webovej stránke

EKB smeruje do Prešova!

Európa pre občanov na podujatí Granty pre samosprávu v Košiciach

Chýbajú vám komplexné informácie o grantových možnostiach dostupných v SR?
Pozývame vás do Košíc na podujatie Granty pre samosprávu, ktoré sa uskutoční 7. júna v aule Technickej univerzity.

Na podujatí budú predstavené rôzne európske finančné mechanizmy, aktuálne výzvy a nebudú chýbať ani príklady úspešných projektov z praxe.

Prosíme všetkých záujemcov o podujatie, aby sa registrovali na adrese jan.pangrac@vlada.gov.sk s uvedením svojho mena a priezviska, spoločnosti/firmy/organizácie, ktorú zastupujú, a svojho kontaktu. 


Program podujatia môže byť priebežne aktualizovaný.

Post Bellum: 30 rokov po páde železnej opony

Nezisková organizácia Post Bellum realizuje projekt s názvom 30 rokov po páde železnej opony, ktorý je podporený programom Európa pre občanov v rámci opatrenia Európska pamäť.

Pri príležitosti 30. výročia nežnej revolúcie sa projekt venuje nakrúcaniu príbehov spojených s revolúciami na Slovensku, v Česku, Poľsku aj Rumunsku. V rámci implementácie projektu je naplánovaná aj výstava a rôzne workshopy pre základné, stredné aj vysoké školy.


Viac informácií nájdete na webovej stránke organizácie Post Bellum alebo na Facebooku.
Copyright © 2018 Národné osvetové centrum.Všetky práva vyhradené.
www.europapreobcanov.sk

Naša emailová adresa:
europapreobcanov@nocka.sk 

V prípade, že si už neprajete, aby Vám boli zasielané novinky a informácie týkajúce sa programu Európa pre občanov alebo s ním súvisiace podujatia, môžete sa odhlásiť z odberu kliknutím na "
odhlásiť sa z odberu". 

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete
TU


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp