Copy

NEWSLETTER
apríl 2015

Vážení kolegovia, milí priatelia,

v apríli využívame v kancelárii krátku pauzu s organizovaním informačných seminárov a pripravujeme pre vás ďalšie – od naplánovania nových miest konania (chceme sa dostať do nových regiónov, bližšie k vám), aktualizácie materiálov o programe, až po prípravu ďalších podujatí, o ktorých sa včas dozviete. Aj tento mesiac vám v našom newslettri prinášame novinky z kancelárie a informácie, ktoré nás zaujali.

Príjemné čítanie praje

Tím Európskeho kontaktného boduRok 2015 je Európskym rokom rozvoja. Ide o vôbec prvý európsky rok, ktorý je venovaný vonkajšej činnosti Európskej únie a úlohe Európy vo svete. Foto: www.slovakaid.skNOVINKY Z EKB


Výsledky marcovej uzávierky už v máji!

Podľa aktuálnych informácií, ktoré sme priniesli zo stretnutia siete kontaktných bodov programu Európa pre občanov v Rige, by mali byť výsledky marcovej uzávierky známe v priebehu mája. Žiadatelia budú informovaní o výsledku výberového konania písomne priamo agentúrou EACEA. Zároveň bude zoznam podporených projektov uverejnený na webovej stránke EACEA.

Deň Európy

Pri príležitosti Dňa Európy (9.5.2015) sa aj tento rok uskutoční podujatie, ktoré pripravuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Informačná kancelária Európskeho parlamentu s ďalšími partnermi. Oslava dňa, ktorým si pripomíname prvý krok k vytvoreniu Európskej únie bude prebiehať v Bratislave 
7. mája 2015 na Hlavnom námestí a aj tento rok na ňom budete môcť zastihnúť kanceláriu EKB. Pristavte sa pri našom stánku, ktorý budeme zdieľať spoločne s Creative Europe Desk Slovensko a informujte sa o možnostiach podpory.
 

POST BELLUM SK hľadá výpomoc s výstavou

Post Bellum SK, občianske združenie, ktoré sa orientuje na spomienky historicky významných skupín obyvateľov Slovenska, hľadá produkčného, ktorý bude mať na starosť technické a administratívne zabezpečenie výstavy k 70. výročiu konca vojny, prebiehajúcej na začiatku mája v Bratislave. V prípade záujmu kontaktujte pre bližšie informácie:  lenka.koprivova@postbellum.sk.
 
 
Rumunská sieť hľadá partnerov do septembrovej uzávierky

Pripomíname, že do 30.8.2015 sa môžete v prípade záujmu stať partnerom rumunského projektu v rámci akcie 2.1. Družobné mestá. Durnești commune sa nachádza vo východnej časti okresu Botoșani a zlučuje 6 obcí. Cieľom projektu bude hlavne podnietenie debát a diskusií na rôzne témy týkajúce sa poľnohospodárstva, kultúry, hudby, tradícií a športu. Viac informácií TU.
 
 
Nezabudnite, EKB je na facebooku

Ak ste ešte nenavštívili facebookovú stránku Európskeho kontaktného bodu, neviete o čo prichádzate. Na stránke nájdete aktuálne informácie k programu, pozvánky na podujatia EKB a našich partnerov a zaujímavé témy súvisiace so spoločnou európskou pamäťou a občianskou participáciou. Sledujte nás.

 

ZAUJALO NÁS
 

Európska sieť Pamäť a solidarita pozýva na sympózium pri príležitosti 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny , ktoré sa uskutoční vo Viedni, 11.-13. máj 2015. Až do 22. apríla sa môžete zaregistrovať a uchádzať sa o grant na cestu a ubytovanie. Viac informácií tu.
 
V Tallinne sa v termíne 4-6. mája 2015 uskutoční v poradí už piate stretnutie organizácií zaoberajúcich sa európskou pamäťou: 5th Networking Meeting with organisations active in the field of memory and remembrance. Podujatie je organizované Európskou komisiou a za Slovensko sa ho zúčastní organizácia Post Bellum SK, ktorá získala v roku 2014 grant z Akcie 1. Európska pamäť na projekt Minulosť v súčasnosti.
 
Mimovládne neziskové organizácie alebo neformálnej iniciatívy, ktorým sú blízke priority a ciele Európskeho roka rozvoja sa môžu pridať k Aliancii občianskej spoločnosti, ktorú iniciuje sieť Concord, konfederácia mimovládnych rozvojových organizácií. Stačí vyplniť formulár.
 
Otvorená výzva za urýchlenie ratifikácie a implementácie Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu (tzv. Istanbulského dohovoru). Pridajte sa.
 
Na stránke Európskeho parlamentu nájdete voľne k dispozícii100 kníh o európskej pamäti“, ponúkajúcich komplexný výber akademických, politických a intelektuálnych diel, venovaných myšlienke Európy a integračného procesu. Zastúpené sú rôzne jazyku EÚ.
 


 

PRIPOMÍNAME SI

7. apríla 2015 si pripomíname Medzinárodný deň Rómov a Rómiek. Tento deň si Rómovia pripomínajú ako svoj pamätný deň na počesť prvého celosvetového stretnutia Rómov v roku 1971. Odmietli označenie cigán a požiadali medzinárodné organizácie o rešpektovanie svojho vlastného (etnického) mena Róm/Rómovia. Prihlásili sa ku krajine svojho pôvodu k Indii a prijali rómsku vlajku a hymnu.KONTAKT

Európsky kontaktný bod / ECP Slovakia
Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava
(+421) 918 716 070, (+421) 2 2047 1291
office@europapreobcanov.sk
www.facebook.com/europapreobcanov
www.europapreobcanov.sk
 

Copyright © 2015 EKB, All rights reserved.

unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp