Copy
Pozrite si tento newsletter v prehliadači.
Dobrý deň,
 
posielame vám nový newsletter o aktivitách kancelárie Európskeho kontaktného bodu a o novinkách programu Európa pre občanov. Prajeme vám príjemné čítanie. 

Kancelária Európskeho kontaktného bodu pre program Európa pre občanov

EKB NEWSLETTER OKTÓBER 2019 

CENE 2019 sa začína už tento týždeň! 

Fotky z CENE 2018 v Bratislave.
Od 9. do 11. októbra sa uskutoční Networkingové stretnutie krajín strednej Európy CENE 2019 v Jáchymove (ČR). Pilotný ročník Networkingového stretnutia krajín strednej Európy CENE 2018 sa uskutočnil minulý rok v Bratislave.

Tento rok prebral hlavnú úlohu organizátora
Európsky kontaktný bod Česko (Úrad vlády ČR)
Na stretnutí sa zúčastnia zástupcovia občianskej spoločnosti, slovenských samospráv a inštitúcií verejnej správy zo 6 krajín. Účastníci počas 3-dňového workshopu vytvoria menšie skupiny (podľa tematického zamerania) a spoločne budú pracovať na kreovaní projektových zámerov. Posledný deň podujatia bude venovaný prezentácii vytvorených projektov.
 
Cieľom stretnutia bude vytvoriť partnerstvá medzi zúčastnenými organizáciami a podporiť tvorbu nových medzinárodných projektov, s ktorými by sa účastníci CENE 2019 mohli potenciálne prihlásiť do budúcich výziev programu Európa pre občanov. Podrobný program nájdete TU

Tento ročník CENE sa uskutoční v spolupráci s neziskovou organizáciou
EUTIS.cz a političtí vězni.cz
Na podujatí budú tiež prítomní reprezentanti projektov, ktorí už podporu z programu Európa pre občanov získali, rovnako bude prítomná reprezentantka agentúry EACEA (Európska komisia) Luísa Rodrigues.

EKB navštevuje prebiehajúce projekty

Koordinátorka projektu Kinga Brudzinska predstavuje projekt EUact
Diskusia s vedúcou tímu ekonomických analýz Zastúpenia EK na Slovensku Líviou Vašákovou a zvolenou poslankyňou Európskeho parlamentu Miriam Lexmann. 

12. septembra 2019 sme sa zúčastnili na ďalšej aktivite v rámci prebiehajúceho projektu EUact – European Parliament Elections and Beyond (september 2018 – január 2020). Išlo už o druhé tzv. Transnational Reflection Group meeting, stretnutie 26 pozvaných účastníkov z rôznych krajín EÚ. 

Koordinátorky projektu z organizácie GLOBSEC predstavili doterajší priebeh projektu a výstupy prvého tvz. Transnational Reflection Group meeting, ktoré sa uskutočnilo v novembri 2018. 

V rámci tohto stretnutia boli vytvorené tematické pracovné skupiny, ktorých účastníci diskutovali na tieto témy: vzdelávanie, udržateľnosť, bezpečnosť, sociálne a ekonomické záležitosti a úloha EÚ vo svete. Účastníci mali za úlohu naformulovať odporúčania európskym a národným zákonodarcom. 

Viac o našej návšteve septembrového Transnational Reflection Group meeting si môžete prečitať na našej webovej stránke: www.europapreobcanov.sk 
Viac o projekte si môžete prečítať na oficiálnej webovej stránke projektu TU

 

Najbližší infoseminár bude v Žiline

Infoseminár v Poprade, júl 2019 
Ing. Peter Litavec predstavuje kanceláriu Europe Direct Poprad 
infoseminár v Prešove, jún 2019
EKB predstavuje výzvu Projekty európskej spoločnosti 
V poradí už 11. infoseminár k programu Európa pre občanov sa bude konať 6. novembra 2019 v Žiline. 
Infoseminár sa uskutoční v spolupráci s
Europe Direct Žilina v Univerzitnej knižnici Žilinskej univerzity, Ul. vysokoškolákov 24. 

Program:
10:00 – 10:15 predstavenie kancelárie Europe Direct Žilina 
10:15 – 11:00 všeobecné informácie o programe (všetky 4 typy výziev: Európska pamäť, Družobné mestá, Siete medzi mestami, Projekty občianskej spoločnosti)
11:00 – 11:15 prestávka
11:15 – 12:00 financovanie projektov, postup predkladania žiadostí, otázky a odpovede
12:00 – 13:00 individuálne konzultácie

Na infoseminár je potrebná registrácia. 
Registrácia bude sprístupnená koncom tohto mesiaca na našej webovej stránke www.europapreobcanov.sk

EKB koncom tohto mesiaca vydá novú brožúru úspešných slovenských projektov

EKB už čoskoro predstaví novú brožúru, v ktorej predstavuje šesť úspešných slovenských projektov, ktoré boli podporené v rokoch 2014 až 2018. 

Brožúra prináša rozhovory s vedúcimi podporených slovenských projektov. Ide o projekty občianského združenia Post Bellum SK, V.I.A.C. – Inštitútu pre podporu a rozvoj mládeže, mestskej časti Bratislava-Vajnory,  Mestského úradu vo Fiľakove, Katedry politológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského a organizácie GLOBSEC. 

V rozhovoroch sme sa pýtali na to, ako si vyberali partnerov do projektu, ako si rozdelili úlohy s partnermi, aké typy aktivít realizovali, ako prebiehalo šírenie výsledkov projektu, či na to, čo považujú za najväčší úspech či najväčšiu výzvu realizácie projektu. 

Cieľom tejto publikácie je nielen predstaviť samotné podporené projekty a tak priblížiť témy, ktoré grantový program Európa pre občanov podporuje, ale rovnako dúfame, že publikácia bude nápomocná žiadateľom o grant pri písaní projektových žiadostí a úspešným grantistom pri implementácii ich projektov. 
Copyright © 2018 Národné osvetové centrum.Všetky práva vyhradené.
www.europapreobcanov.sk

Naša emailová adresa:
europapreobcanov@nocka.sk 

V prípade, že si už neprajete, aby Vám boli zasielané novinky a informácie týkajúce sa programu Európa pre občanov alebo s ním súvisiace podujatia, môžete sa odhlásiť z odberu kliknutím na "
odhlásiť sa z odberu". 

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete
TU


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp