Copy
Augustový newsletter Vám prináša pripomienku SEPTEMBROVEJ UZÁVIERKY, ponuky na zahraničné PARTNERSTVÁ a POZVANIA na zaujímavé septembrové podujatia. 
Pozri si v prehliadači.

EKB Newsletter August 2016

26. august 2016 

Septembrová uzávierka 

1.9.2016, 12 hodina bruselského /stredoeurópskeho/ času je uzávierka /deadline/ pre projekty programu Európa pre občanov. Uzávierka sa týka opatrení: 
Projekty je možné podávať jedine elektronicky! Jedinou prílohou projektu je Čestné vyhlásenie žiadateľa! Žiadateľ ako i partneri musia byť zaregistrovaný na tzv. Registračnom portály výkonnej agentúry EACEA. Viac /postup/ o registrácii sa dozviete tu  

Partnerstvá 

Ponuka pre organizácie hľadajúce partnerov alebo možnosť nabrať skúsenosti s programom Európa pre občanov. Partnerov hľadajú: 

Cena za občiansku spoločnosť roka 2016

EHSV ocení výnimočné iniciatívy v oblasti migrácie
 

Poznáte vo svojom okolí nekoho alebo organizáciu, ktorá zrealizovala za posledný rok niečo vnimočné na poli práce s migrantami alebo utečencami?

Ak áno, už len do 9. septembra 2016 máte možnosť posielať príhlášku na Cenu pre občiansku spoločnosť roka!  Vac nforácií tu: 2016 EESC Civil Society Prize. Prihlášky uchádzačov musia byť zaslané priamo EHSV.  
 


Pozvánky na september

 

Letná škola grafického designu SELF 


Festival grafického designu SELF bude tento rok prebiehať ako letná škola, na ktorú ste srdečne pozvaní.
Od  5. do 10. septembra na Vysokej škole výtvarných umení absolvujete zaujímavé prednášky a workshopy. Vašimi lektormi budú: Oliver Klimpel, Marieke Berghuis, Jan Čumlivski, Juraj Sukop a Bardhi Haliti.
Podrobné informácie a program nájdete tu. Prihlášky posielajte sem.

 

Dialóg s občanmi o Európe


Aký je váš názor na Európsku úniu? Ako riešiť kľúčové otázky? Ako Slovensko prispieva do Európskej únie a čo z Únie dostáva? A mnoho ďalších otázok budete mať možnosť prediskutovať 10. septembra v Historickej radnici v Košiciach, s hosťami diskusného fóra, európskym komisárom pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tiborom Navracsicsom a ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Petrom Plavčanom.
Registrovať sa môžete tu.

 

Scénická žatva

Pod záštitou Národného osvetového centra sa v piatok, 26. augusta 2016, začína jeden z najväčších festivalov amatérskeho divadla v Európe a to v slovenskom Martine, kde na vás čaká naozaj pestrý program nabitý predstaveniami amatérskych divadiel z celého Slovenska, v rámci festivalu sa každoročne od roku 2004 konajú tvorivé divadelné dielne, tohto roku pod názvom EDUART2016. Festival trvá do utorka 30.8. 2016.
Podrobné informácie a program nájdete tu.


Copyright © 2016 Európsky kontaktný bod Slovensko, Všetky práva sú vyhradené. 
Európsky kontaktný bod Slovensko, Námestie SNP 12, 812 34 Bratislava
www.europapreobcanov.sk, www.facebook.com/europapreobcanov

Naša emailová adresa je:
office@europapreobcanov.sk

Chcete zmeniť príjem tohto emailu? 
Môžte upraviť nastavenia odberu alebo sa odhlásiť z odberu.

 


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by MailChimp