Copy
Pozrite si tento newsletter v prehliadači.
Dobrý deň,
 
posielame vám nový newsletter o aktivitách kancelárie Európskeho kontaktného bodu a o novinkách programu Európa pre občanov. Prajeme vám príjemné čítanie. 

Kancelária Európskeho kontaktného bodu pre program Európa pre občanov

EKB NEWSLETTER SEPTEMBER 2019 

Všetky tohtoročné výzvy na podávanie projektov sú uzavreté

Máme za sebou aj septembrovú závierku. Žiadatelia mohli žiadosti o grant na projekty podávať do 2. septembra 2019 do 12:00 hod. Posledná tohtoročná uzávierka bola určená pre projekty v rámci nasledujúcich opatrení:

·         Družobné mestá,

·         Siete medzi mestami,

·         Projekty občianskej spoločnosti.

O výsledkoch, ktoré budú známe najneskôr do 6 mesiacov, vás budeme informovať. Všetkým žiadateľom držíme palce a dúfame, že tak ako každý rok, aj teraz si Slovensko udrží miesto na popredných priečkach v počte podporených projektov.

Tlačová správa k výsledkom februárovej a marcovej uzávierky

Vydali sme tlačovú správu k výsledkom februárovej a marcovej uzávierky programu Európa pre občanov. V tlačovej správe sa dozviete, koľko slovenských projektov uspelo v medzinárodnej konkurencii, o aké projekty ide a tiež sumu, ktorá vďaka programu Európa pre občanov poputuje na Slovensko. Tlačovú správu nájdete aj na webovej stránke Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

CENE 2019

Projektové manažérky EKB sa koncom augusta zúčastnili na koordinačnom stretnutí k Medziregionálnemu stretnutiu krajín strednej Európy (CENE 2019).

Pilotný ročník Medziregionálneho stretnutia krajín strednej Európy sa konal minulý rok v októbri v Bratislave. Na trojdňovom stretnutí sa zúčastnili zástupcovia organizácií občianskej spoločnosti a samospráv zo šiestich krajín: Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska, Rakúska a Luxemburska. Cieľom stretnutia bolo vytvoriť partnerstvá medzi zúčastnenými a tvorba projektov, ktoré by žiadatelia mohli podať do otvorených výziev programu Európa pre občanov.

Tento rok prebral organizáciu podujatia Európsky kontaktný bod v Českej republike a podujatie sa bude konať v dňoch 9. – 11. októbra 2019 v Jáchymove (Česká republika). Tento ročník bude výnimočný nielen miestom konania podujatia, ale tiež programom, ktorý si pre vás pripravili organizátori podujatia v spolupráci s občianskym združením Političtí vězni.cz a neziskovou organizáciou EUTIS.

Pozvánku, program podujatia a spôsob registrácie nájdete TU.

Fotky z CENE 2018 v Bratislave.

Agentúra EACEA zverejnila správu o výsledkoch programu Európa pre občanov za rok 2018

Na našom webe vám prinášame zhrnutie správy o výsledkoch programu Európa pre občanov za rok 2018 v slovenčine. V správe okrem opisov podporených slovenských projektov nájdete aj príklady podporených projektov z celej Európy a tiež sa dozviete, akým témam sa podporené projekty najčastejšie venovali. V správe nájdete aj podrobné štatistiky za rok 2018.

Copyright © 2018 Národné osvetové centrum.Všetky práva vyhradené.
www.europapreobcanov.sk

Naša emailová adresa:
europapreobcanov@nocka.sk 

V prípade, že si už neprajete, aby Vám boli zasielané novinky a informácie týkajúce sa programu Európa pre občanov alebo s ním súvisiace podujatia, môžete sa odhlásiť z odberu kliknutím na "
odhlásiť sa z odberu". 

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete
TU


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Európsky kontaktný bod · Námestie SNP 12 · Bratislava 81234 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp