Copy
Aktivity europoslankyne Jany Žitňanskej

Chráňme chránené dielne


Účastníci workshopu k zamestnávaniu ľudí so zdravotným postihnutím zdôrazňovali fakt, že posledná novela zákona o službách zamestnanosti zapríčiňuje postupnú destabilizáciu chránených dielní, ktoré sa postupne zatvárajú. Cieľom nášho návrhu zákona je zlepšiť podmienky pre zamestnávanie osôb so zdravotným postihnutím v chránených dielňach a upraviť ich fungovanie tak, aby boli flexibilnejším nástrojom nie len na zamestnávanie, ale aj na prípravu na zaradenie na voľný pracovný trh.  


Rozprávky pre nepočujúce deti

 
Ukončenie Medzinárodného týždňa nepočujúcich sa v Materskom centre Prešporkovo oslávilo krstom nahrávky dvanástich rozprávok na Tyrkysovej párty. Vznik DVD iniciovalo občianske združenie Myslím – centra kultúry nepočujúcich, ktoré už 6. rok realizuje projekt DVD pre Nepočujúcich.


Ministerstvo obralo ľudí o 60 000 Eur!


Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny sa nezapojilo do pilotného projektu Európskeho preukazu zdravotného postihnutia, ktorý by umožnil slovenským držiteľom preukazu ZŤP využívať vo vybraných krajinách EÚ zľavy v oblasti kultúry, športu, cestovného ruchu či verejnej dopravy. Údajne nemali dostatok času, aj keď diskusie o podobe preukazu prebiehajú už 2 roky...
Jana Žitňanská: Pomoc začínajúcim podnikateľom

Mikroúvery končia v rukách zabehnutých podnikateľov

Jana Žitňanská: Deti so zdravotným postihnutím potrebujú viac asistentov do škôl

Deti so zdravotným postihnutím potrebujú viac asistentov do škôl

Ranking

2. miesto v meraní poslaneckej aktivity 
(z 13 slovenských europoslacov)

Pomôžme spolu

Kamilko sa narodil s ťažkým zdravotným postihnutím mamine Lenke, ktorá tiež trpí vážnymi zdravotnými problémami. Spoločne aj s dcérkou Annou Máriou žijú z príspevku na opatrovanie, z ktorého nedokážu vybudovať kúrenie, debariérizovať kúpeľňu, ani zaobstarať nevyhnutné hygienické potreby.

Vyhlasujeme preto zbierku trvanlivých potravín a hygienických potrieb. Prispieť finančne je možné cez portál Ľudia ľuďom.


Bižšie informácie Vám poskytne Radovan Ondrejka (0907 830 850).
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Website
Website
Email
Email
Copyright © 2015 Jana Žitňanská, All rights reserved.

odhlásiť sa z odberu Noviniek      aktualizovať moje nastavenia