Copy

Tarlabaşı Toplum Merkezi 

 M a y ı s    B ü l t e n i
Duyuru
Tarlabaşı Toplum Merkezi, Mekanda Adalet Derneği - Umut Arşivi'nde bir umut mekanı olarak yerini aldı! Umut Arşivi, kentsel ve kırsal mekanda verilen adalet mücadelelerinin katılımcı ve müşterek bir görsel hafıza platformu olma özelliği taşıyor.

Uluslararası İnsan Hakları Çerçevesinde Uyumun İzlenmesi için Etkiniz AB Programı desteğiyle Başak Kültür ve Sanat Vakfı, Zeytin Ağacı Derneği - bilinen ismiyle Small Projects İstanbul (SPI) - ve Sulukule Gönüllüleri Derneği (SGD) ile birlikte yürüttüğümüz “Covid-19 sürecinde İstanbul’un Farklı Yerleşimlerinde Çocukların Haklarına Erişimi” projesine ilişkin ön araştırma raporu yayımlandı!

Tarlabaşı Toplum Merkezi'nin ön araştırma raporunu detaylı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Final raporu için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalabilirsiniz.


 
“Covid-19 sürecinde İstanbul’un Farklı Yerleşimlerinde Çocukların Haklarına Erişimi” ön araştırma raporumuzun çocuk ve bakım veren verilerini içeren infografiklerin tamamını incelemek için görsellere tıklayabilirsiniz.
Yardımcı Materyaller

Sosyal ve Duygusal Öğrenme Akademisi'nin derlemiş olduğu, çocukların sosyal/duygusal gelişimini destekleyebilecek kısa filmlerin listesine bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

AÇEV'in çocukların ve ebeveynlerin fiziksel ve psikolojik iyi olma hallerine destek olabilmek amacıyla hazırlamış olduğu "Covid-19 Salgını Döneminde Evde İyi Olma Halini Koruma Rehberi" yayımladı! incelemek için tıklayınız.

7 yaşındaki Liyan Demirel'in 30 Mayıs itibariyle her Cumartesi yayımlamaya başladığı 'Şirin Mirin Gazete'yi gördünüz mü? Liyan'ın havai fişekler ve kuşlara olan etkisi ile incir ağacı yazılarını okuduktan sonra bir sonraki sayıyı heyecanla beklemeye başladık! İlham olması dileğiyle.

Eşitlik Forumu'nun düzenlemiş olduğu, Alper Yalçın'ın moderatörlüğünü üstlendiği, Ezgi Koman ve Melda Akbaş ile özel koruma önlemi ile desteklenmesi gereken çocukların salgın sürecinde yaşadıkları sorunları ve alınması gereken önlemleri konuştuğu video konferansın kaydına buradan ulaşabilirsiniz.
1 Kitap 1 Film

"Sihirbaz Kıvrık Bıyık ve muhteşem gösterisi" kişinin taşıdığı farklılıkların değeri üzerine yazılmış incelikli bir resimli kitap. KVA Çocuk tarafından basılan Kıvrık Bıyık'ı Gülçin Kocabuğa yazdı, Şeyda Ünal resimledi.

"Yaşamaya Değer" 12. doğum gününde yaşamına son vermeye karar veren ve o gün gelene kadar gündelik hayatını ve düşüncelerini kaydetmeye karar veren Palome'nin hikayesi üzerine keyifli bir film.
TTM Gönüllü
 

 
TTM ekip ve gönüllüleri ile Zoom'da bir araya gelerek seçtiğimiz filmler üzerine gerçekleştirdiğimiz sohbetlere Mayıs ayında da devam ettik. Bu kapsamda 10 Mayıs'ta Abbas Kiyarüstemi'den 'Arkadaşımın Evi Nerede'; 31 Mayıs'ta ise yine Kiyarüstemi'den 'Ve Yaşam Sürüyor' odağımıza aldığımız filmler oldu.

TTM Kavuştayı adını verdiğimiz buluşmaların üçüncüsü 16 Mayıs'ta gerçekleşti. Toplam 14 kişinin katılım gösterdiği son kavuştayda pandemi sürecinde bağlantıda kalmaya ve hem topluluk hem de bireysel olarak yapabileceklerimiz üzerine fikir alış-verişi yapmaya devam ettik.

Gönüllü Videolar serisinden Online İngilizce Atölyesi devam ediyor!

Naz Beril Akan, Seher Kaya ve Gonca Baviker'in hazırladığı video serisinin bu bölümünde konu "sentence game".
 
Sevdiklerinizin doğum gününde Tarlabaşı Toplum Merkezi'ne bağış yaparak çocukları güçlendirmek ve çocukların seslerini duyurabilmek adına yaptığımız çalışmalara destek olabilirsiniz.
Doğum Günü Sertifikası
Facebook
Website
Email
Instagram


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tarlabasi Toplum Merkezi · Zerdali Sokak No.9 Beyoğlu · Istanbul, 34 34000 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp