Copy

Tarlabaşı Toplum Merkezi 

 A g u s t o s    B ü l t e n i
TTM Çocuk
Ağustos ayı boyunca haftanın dört günü 3-6 yaş aralığındaki iki ayrı grupla gerçekleştirdiğimiz oyun grubu atölyelerinde bu ay çocukların bilişsel gelişimlerini desteklemeye yönelik aktiviteler üzerinde durduk. Birlikte kitap okuyup, okuduğumuz kitaptaki görselleri yorumlayarak çocukların odaklanma ve dinleme becerileri üzerine çalıştık. Ayrıca motor gelişimlerini desteklemeye yönelik olarak, atık malzemelerden dürbün yaptık. Yapılan dürbünleri daha yakından incelemek için fotoğrafı büyütebilir, nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz!
 
Sihirli bir değneğin olsa neyi değiştirmek isterdin?:

Etkiniz AB programı desteğiyle yürüttüğümüz "COVID-19 Sürecinde İstanbul'un Farklı Yerleşimlerinde Çocukların Haklarına Erişimi Araştırması" vesilesiyle yaptığımız görüşmelerde, çocukların halleri ile bağ kurabilmek niyetiyle sorduğumuz bu soruya gelen cevapları derleyerek, seslerini ve ihtiyaçlarını görünür kılmak amacıyla sosyal medya hesaplarımızdan #SözÇocukta etiketiyle paylaştık. Tamamını incelemek için tıklayabilir, siz de kendi cevaplarınızı iletisim@tarlabasi.org adresine göndererek bizlerle paylaşabilirsiniz!
Yardımcı Materyâller

KODA hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin pandemi sonrası okula dönüş sürecine destek olmak amacıyla öğretmenlere yönelik "Covid-19 Salgını Sonrası Okula Dönüş Kitapçığı" yayımladı. İncelemek için tıklayabilirsiniz.
Genç Hayat Vakfı, pandeminin çocuklar üzerinde yarattığı stresin nasıl yönetilebileceğine dair hazırladığı "Çocukların İyi Olma Hali ve Pandemi" adlı klavuzu yayımladı.
1 Kitap 1 Film
Olağanüstü Özgürlük Makineleri,
bir çocuğun kendi özgürlük makinesini arayışını ve sonrasında makinesi ile yaptığı keşiflerini şiirsel bir üslup ile anlatıyor. Hippo Kitap tarafından basılan bu her yaş kitabını Kirli Saunders yazdı, Matt Ottley resimledi, Lora Sarı çevirdi.
Coraline ve  Gizli Dünya, 11 yaşındaki Coraline'in paralel bir gerçeklikteki hayatını keşfedişini ve bu yeni garip dünyadaki maceralarını izlediğimiz, Neil Gaiman'ın aynı adlı romanından uyarlanmış, 2009 yapımı bir animasyon.
TTM Gönüllü

22  Ağustos'ta, yeni normal, okulların durumu ve belirsizlikle baş etme hallerimizi paylaştığımız IV. online gönüllü buluşmamızı (nam-ı diğer "kavuştay") gerçekleştidik.
 

"Hastalıkla ilgili daha doğru şeyler anlatılsın. Bir şeyi bilemeyince insan üzülüyor, korkuyor."

Sivil Düşün desteği ile çocukların salgına ve normalleşme sürecine dair doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak ve belirsizlikle baş etme mekanizmalarını desteklemek amacıyla bilgilendirici bir animasyon için hazırlıklara başladık! Animasyonu önümüzdeki ay yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

*
Çocukların animasyonda neler görmek istediğini öğrenmek amacıyla yapılan ihtiyaç analizinden.
 
Sevdiklerinizin doğum gününde Tarlabaşı Toplum Merkezi'ne bağış yaparak çocukları güçlendirmek ve çocukların seslerini duyurabilmek adına yaptığımız çalışmalara destek olabilirsiniz.
Doğum Günü Sertifikası
Facebook
Website
Email
Instagram


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tarlabasi Toplum Merkezi · Zerdali Sokak No.9 Beyoğlu · Istanbul, 34 34000 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp