Copy
 Tarlabaşı Toplum Merkezi 
 
 B a h a r  B ü l t e n i  // 2019 
TTM Çocuk
Tarlabaşı Toplum Merkezi'nde Bahar Atölyeleri
Çok Güzel Atölye, Erbane Atölyesi, Felsefe Atölyesi, Parlayan Çocuklar, Sanat Atölyesi ve Sirk Atölyesi’yle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Uzaylılar Tarlabaşı'nda!
23 Nisan’da TTM "İç uzay dış uzay fark etmez, burada hepimize yer var!" diyerek, Sirko Fantastiko’dan çocukların katkılarıyla galaksiler arası gönülleri şenlendiren bir gösteriye ev sahipliği yaptı! Ardından Erbane Atölyesi’nin müthiş şovuyla dum trak trak’lar aleminde ritmik bir yolculuğa çıktık.

Pandomim Atölyesi
Kabile Sahne, 23 Nisan Uzaylılar Tarlabaşı’nda gösterisine destek olmak için 26 Mart ile 20 Nisan’da  pandomim atölyesi düzenledi. Dış uzaylı ağımız büyüyor!

TTM Gönüllü

Gönüllü Eğitimleri

10 Mart ve 13 Nisan tarihlerinde Efsun Sertoğlu yürütücülüğünde "Çocuklarla Çalışmalarda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" gönüllü eğitimleri yapıldı. Toplam 27 gönüllümüz eğitimlere katıldı.

TTM Haberler

 

Birlikte Güvendeyiz Projesi

Hayata Destek Derneği hibe programı kapsamında çalışmalarına başladığımız "Birlikte Güvendeyiz" projesi tüm hızıyla sürüyor.

Mart ayında proje kapsamındaki Çocuk Güvenliği İhtiyaç Analizini ve tüm süreci birlikte yürüteceğimiz, Çocuk Güvenliği Gönüllü Komitesi (ÇGGK), merkezin etik ilkelerinde ortaklaştığı ve konunun özeline ilgi duyan Psikoloji, Sosyal Hizmetler ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinden 4 gönüllümüz ile oluşturuldu. 21 Çocuk, 12 mahalleli ve 15 gönüllü, çalışan ve yönetim kurulu olarak 3 paydaşla ihtiyaç analizi yapıldı. Merkezin fiziksel  kapasitesini çocuk güvenliği kriterlerine uygun tadilatı için de gönüllü mimarlarımızla 3 görüşme yapıldı.
 

Psikosoyal Destek Çalışmaları
 
Psikolojik Danışman Melike İşleyen Mart ve Nisan boyunca her salı,  psikososyal destek çalışmaları kapsamında Tarlabaşılı çocuk ve yetişkinlerle seanslarına devam etti.
TTM Nerede?

Hareketin Özgür Belgeseli
Bomovu-Tarlabaşı Toplum Merkezi faydalanıcısı çocukların da öznesi olduğu Hareketin Özgür belgeselini izlemek için 23 Mart’ta Addar Toplum Merkezi ziyaret edildi.

İstanbul Medipol Üniversitesi PDR Günleri
TTM Danışma Kurulu üyelerinden Psikolog Ebru Ergün "Çocuğa Karşı Şiddeti Katılımcı Yöntemlerle Anlamak ve Önlemek” isimli atölyesi ile 9 Mart’ta İstanbul Medipol Üniversitesi PDR Günleri’nde konuşma yaptı.
World Heritage Guide ile geziyoruz!
World Heritage Guide iş birliği  ile yürüttüğümüz
Çocuklar İçin Kültürel Miras projemiz ocak ayından beri sürüyor! 24 Mart’ta Dolmabahçe Sarayı ve Resim Müzesi ziyaretlerinin ardından, 17 Nisan’da bu kapsamda resim atölyesi gerçekleştirildi.
Tarlabaşı Toplum Merkezi'ndeki çocukların eşit, özgür ve güven dolu bir ortamda çalışmalarını sürdürebilmeleri için desteğinize ihtiyacımız var!
Bağışçımız Olun!


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tarlabasi Toplum Merkezi · Zerdali Sokak No.9 Beyoğlu · Istanbul, 34 34000 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp