Copy

Tarlabaşı Toplum Merkezi 

 T e m m u z    B ü l t e n i
TTM Çocuk
"Kırmızı noktalar virüslü hava, sarılar virüssüz, temiz hava. Hastalık her yerde çünkü hocam, insanların üzerine geliyor virüsler."

Whatsapp üzerinden çocuklarla buluşmaya devam ediyoruz. Yukarıdaki resim 4 Temmuz'da iki kolaylaştırıcı eşliğinde yaptığımız online atölyemizden.
BoMoVu'dan Tarlabaşı Toplum Merkezi'nde Beden Perküsyonu eğitimi! Çocuların kendi bedenleri ile olan ilişkilerini kuvvetlendiren bu çalışmayı Hüseyin Korkma, Burcu Ayanoğlu ve Dilek Üstünalan yürüttü. Eğitim Temmuz ayı boyunca haftada bir gün video konferans aracılığıyla devam etti.
Yardımcı Materyâller
BBOM Derneği çocuklarla evde öğrenme süreçlerini kolaylaştırmak ve evde katılımcı ve barışçıl bir ortama katkı sağlayabilmek adına ebeveynlerle, evde duygular, ihtiyaçlar, haklar, pozitif etkileşim, ekoloji, demokratik karar alma, dijital okur-yazarlık, katılım ve barış konularına odaklanan bir webinar serisi gerçekleştirdi. Webinarların özet grafiklerine buradan ulaşabilirsiniz.
1 Kitap 1 Film
Bugün Burada, Yarın Orada, şiirsel üslûbu ve ince mizahıyla yuvasını arayan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Desen yayınları tarafından basılan ve her yaşa hitap eden bu keyifli kitabı Peter Stamm yazdı, Jutta Bauer resimledi, Ümit Mutlu çevirdi.
 
Le Monde gazetesi tarafından "müzik ve renk senfonisi" olarak tanımlanan "Hırsız Kedi Paris'te", bir kedinin ikili yaşamını anlatıyor. Çocuklara yönelik bir polisiye gerilim filmi olma özelliği taşıyan bu eğlenceli film 9 yaş ve üzeri çocuklar için öneriliyor.
TTM Gönüllü

TTM Gönüllü Eğitimleri video konferans buluşmaları aracılığıyla Temmuz ayında da devam etti.

25 Temmuz tarihinde Hayata Destek Derneği'nden Hamza Aktan kolaylaştırıcılığında, "Çocuk Koruma Mevzuat" eğitimi için bir araya gelindi. Eğitime toplam 11 kişi katıldı.

26 Temmuz'da ise yine Hayata Destek Derneği'nden Sevgi Serin kolaylaştırıcılığında, "Çocukların Eğitime Erişimi" eğitimi 10 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

 

22 Temmuz akşamı, Tarlabaşı Toplum Merkezi gönüllülerinden Mahir Takak'ın, "Tarlabaşı'nda Tarla Varken" adlı sunumu vesilesiyle bir araya geldik. Tarlabaşı'nın tarihsel, mekânsal ve kültürel dönüşümünü, istiklal caddesi ile olan ilişkisini ve göç mekânı haline gelişini tartıştığımız etkinlikte, Reşad Ekrem Koç'tan Ece Ayhan'a İstanbul'u anlatan kişileri de anmış olduk. 9 kişinin katılım sağladığı buluşma aynı zamanda Tarlabaşı Toplum Merkezi'nin dışarıya açık ilk etkinliği oldu.
 
Sevdiklerinizin doğum gününde Tarlabaşı Toplum Merkezi'ne bağış yaparak çocukları güçlendirmek ve çocukların seslerini duyurabilmek adına yaptığımız çalışmalara destek olabilirsiniz.
Doğum Günü Sertifikası
Facebook
Website
Email
Instagram


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tarlabasi Toplum Merkezi · Zerdali Sokak No.9 Beyoğlu · Istanbul, 34 34000 · USA

Email Marketing Powered by Mailchimp