Keila Korvpallikooli kuukiri
Vaata kuukirja veebis! Kliki siia...
Head alanud aastat! ;)

U16 poisid tõid Poolast pronksmedalid

Keila Korvpallikooli U16 meeskond saavutas Poolas Varssavis peetud turniiril 3. koha. Kuue meeskonna osavõtul toimunud turniir näitas baltikumi korvpalli üleolekut – esikoha napsas Vilniuse Korvpallikool, niinimetatud surnud ringiga sai hõbeda lätlaste Ventspils ja pronksi Keila.
Turniir algas Keilale kahe kaotusega. Mängu ei saadud kuidagi käima ning Vilniusele kaotati 56:71. Keila elu tegi kibedaks vastaste 213 cm pikkune tsenter, kes keeras oma korvialuse lihtsalt lukku. Ventspilsi vastu lagunes mäng viimasel veerandajal ning see tõi kaotuse 64:74.
Turniiri teiseks päevaks saadi aga end hästi käima. Esmalt saadi jagu kodupubliku marulisel toel mänginud Polniast 79:63, kus mäng keerati enda kasuks just viimasel veerandil, mis võideti 23:7. Sarnaselt kulges mäng ka Inowroclawi vastu, viimane veerand-aeg võideti 20:9 ja kogu mäng 81:74.
Enne turniiri viimast kohtumist Wloclaweki vastu oli selge, et võit tagaks pronksmedalid, kaotus jätaks 4. kohale. Pärast viigiga lõppenud avaveerandit saadi turvaliselt juhtima ning väga ohtlikuks vastane enam ei muutunud. Tasuks võit 97:82.

U16 meeskond tõi Poolast pronksi
U16 meeskonnas mängisid (ees vasakult) Roland Liiva, Mart Maide, Markkus Sildam, Conrad Sengbusch, (taga vasakult) Margus Pahv, Norman Rüütsalu, Roland Tamkivi, Markkus Kikkatalo, treener Peep Pahv, Marek Uusoja, Kevin Sepik, Hannes Hiie.
Kuigi alati on põhjust soovida paremat – seekord eriti kahes esimeses kohtumises – jäid kokkuvõttes domineerima positiivsed detailid. Treener Peep Pahvile valmistas heameelt, et turniiri käigus jagunesid punktid mängijate vahel ühtlaselt. Samuti sai Eesti meistrivõistluste mängudega võrreldes jagada ühtlasemalt ka mänguminuteid ning vähemalt mõnes
mängus kerkisid kõik poisid ka selgelt tegijatena esile. Kuna turniiril tehti igast mängust täisstatistika, andis see poiste tegemiste kohta ka väga head tagasisidet.
Norman Rüütsalu valiti turniiri tähtede viisikusse ja sai eriauhinna ka suurima arvu resultatiivsete söötude eest.

U11 poisid lõpetasid Balti liiga alagrupiturniiri viienda kohaga

U11 vanuseklassi meeskond osales peale jõule Balti liiga järjekordsel etapil Riias ning naases sealt kolme võidu ja kahe kaotusega.
Mõlemad kaotused teenisime turniiri avapäeval, kui alistusime 19:56 Vilniuse SKM Dragonsile ning 18:39 Permi Ural Great’ile. Vastaseid olid meist selgelt paremad ja tulemused peegeldasid jõudude vahekorda objektiivselt. Üks asi valmistas nende kaotuste juures siiski treenerile palju rõõmu. Nimelt kui tavaliselt kaotavad Eesti tiimid leedukatele ja venelastele sellepärast, et jäädakse haledalt alla lauavõitluses, siis Keila poisid olid selles mänguelemendis väga tublid. Kuigi mõlemad vastased olid meist pikemad, võitsime Dragonsi vastu lauavõitluse nelja palliga ja Permi vastu kaotasime vaid kolmega.
Teisel päeval alistasime 39:15 Ridzene ja taas

väga raskes mängus Peterburi Admiraliteiskaja 32:21. Viimasel päeval kohtusime koduste rivaalide KK Hitoga. See mäng oli muidugi omaette nähtus. Läksime vastast selgelt mütsiga lööma ning sitked virumaalased olid väga lähedal selle ära karistamisele. Peale kolmandat veerandaega olime veel kuue punktiga taga, lõpuks saime siiski tänu heale lauavõitlusele ja kaitsemängule 44:29 võidu.
Kokkuvõttes lõpetasime alagrupiturniiri kuue võidu ja nelja kaotuse ning ilmselt viienda kohaga - osadel tiimidel on veel paar mängu pidamata. Heade esituste eest saame nüüd liiga kolmandal etapil viis kõva mängu teise alagrupi viie parema vastase vastu, teiste seas näiteks Moskva CSKA ning leedukate ASKA ja Perkunas.
U11 poiste Balti liiga alagrupiturniirile tõmmati joon alla

U14 poiste meistrivõistluste kontol 4 võitu ja 2 kaotust

U14 poiste Eesti meistrivõistlused jätkusid detsembri algul kodusaalis mänguga Viimsi KK vastu. Resultatiivselt tegutsenud Marcus Lenki vedamisel haarasime kohe initsiatiivi ja tasapisi edu suurendades teenisime lõpuks päris kindla 90:57 võidu.
Nädal hiljem toimus kohtumine võõrsil mulluse hõbemedali omaniku BC Kalev/Cramoga. Alustasime hästi ja läksime kohtumist ka 7:2 juhtima. Seejärel hakkas järjest rohkem maksvusele pääsema vastaste pikem ja ühtlasem pink ning väikeste vahespurtide toel kasvatasid nad vahe suuremaks.
Meie omaltpoolt olime suures hädas visketabavusega. Vabaviskeid tabasime näiteks 33-st vaid 16. Kolmese joone tagant olime täpsed ainult kahel korral ning päris palju eksisime ka lihtsamatel visetel korvi alt. Lõppseisuks 54:78 kaotus.
Nii treener kui ka võistkonda toetamas käinud lapsevanemad nõustusid siiski, et poisid andsid tugevale vastasele hea lahingu ning lõpetasid raske nädalavahetuse, mil kahe päevaga mängiti kolm mängu, millest kaks endast vanemate vastu, väärikalt.

U16 poisid hoiavad hetkel meistivõistlustel 3. -4. kohta

Keila Korvpallikooli U16 I meeskond sai laupäeval Eesti meistrivõistluste tugevamas grupis võõrsil raske võidu KK Viimsi/Kesklinna meeskonna üle 54:47.
Kogu kohtumise vältel oli kerge initsiatiiv võõrustajate käes, kelle eduseis kõikus ühe ja viie punkti vahel. Keila mängule avaldas oma mõju ka see, et meeskonna üks liidreid Norman Rüütsalu kukkus teise veerandaja alguses valusalt ja istus kuni suure vaheajani varumeeste pingil. Kolmandal veerandajal ta küll naasis, kuid õige   mängu   käivitamisega  –  eelkõige  just
rünnakul – oli ikkagi probleeme. Paar minutit enne kolmanda veerandaja lõppu pääses Viimsi 8:0 vahespurdi järel ette 42:32.
Alates sellest hetkest, pääses aga Keila mäng justkui paisu tagant: viimasel veerandajal lubati väljakuperemeestel visata vaid kolm punkti, enda rünnak aeti aga kiireks – nii mängijate, kui ka palli liikumise mõttes ning mäng võideti 54:47.
Keila meeskonnal on nüüd tabelis 3 võitu ja 2 kaotust, mis annab 3.-4. koha jagamise.

Keilas toimus mikroliiga I etapp

Keilas toimus mikroliiga (2006.a. sünd ja nooremad) poiste esimene etapp, kus Keila Korvpallikool oli esindatud kahe võistkonnaga. Esimeses võistkonnas mängisid sünniaastaga 2006 ja teises 2007  poisid. Mõlemad võistkonnad mängisid kolm kohtumist.
Esimene võistkond võitis Kohila SK-d, kaotus tulis vastu võtta Raplamaa ja Audenetse võistkondadelt.
Teine võistkond ehk aasta nooremad poisid tegid väga võitluslikud mängud ja võitsid MärjamaaSK
ja Kohila SK ning kaotati Raplamaale. Keila II võistkonda juhendas esimesel etapil abitreener Erik Rüütel.
Kuna mängude formaat rõhub sel hooajal rohkem individuaalsetele oskustele - mäng algab sammudelt visetega ja lõppeb vabavisetega - siis iga mängu tulemusest oli tähtsam poiste oskuste parandamine ja see eesmärk sai täidetud.
Lisaks oli Eesti Korvpalliliidu poolt kõikidele osalejate välja pandud väikesed auhinnad.

Korvpallikooli noorimad said esimesed võistluskogemused

1. klassi poiste esimesed võistlusedDetsembri alguses pidasid oma esimese võistluse Keila Korvpallikooli kõige nooremad pallurid. Saue Korvpallikooli 1. klassi poistega võeti mõõtu teatevõistlustes, rahvastepallis ja korvpallis.
Positiivseid emotsioone saadi esimestelt võistlustelt kuhjaga.
1.-2. klassi tüdrukute esimene võistluskogemusOma esimestel võistlustel käisid ka korvpallikooli 1.-2. klassi tüdrukud.
Külas käidi Audentese tüdrukutel, kellega võisteldi teatevõistlustes, viskevõistlustes, õpetati külla tulnud Jõuluvanale sammuviskeid ning mängiti kõik koos korvpalli.

U18 ja U 16 II meeskonnal meistrivõistluste võiduarve avamata

U18 sarjas kohtuti detsembri algul võõrsil BC Tarvaga. Selles mängus oli eesmärk anda rohkem mänguaega nendele poistele, kes seni pidanud rohkem pingil istuma.
Kuni kolmanda veerandaja keskpaigani oli kõik hästi ning seis püsis tasakaalus. Siis aga tegi Tarvas 11:0 vahespurdi ning enam lähemale Keila ei jõudnud. Lõpuks kirjutati kaotusenumbriteks 65:83.
U18 tugevamas grupis on Keilal võiduarve veel avamata.
Ka U16 vanuseklassis III divisjonis mängiv Keila KK II võistkond võiduarvet veel avada ei suutnud, kuid kõva mängupraktika said just 2001 aastakäigu poisid.
Kuigi mängus Audentes II-ga seisid avapoolaja lõpus tablool viiginumbrid, suutis vastane teisel poolajal initsiatiivi hoida ja tulemuseks 60:56 Audentese kasuks.
Kohtumises KK Tallinn/TSK vastu meil võiduvõimalused puudusid. Vastane oli igas mõttes meist üle. Tulemuseks kaotus 55:101