Copy

OGK INFOKIRI 05.04.2015

PALJU ÕNNE!

Käesoleval aastal püüame alates aprillist meeles pidada meie klubi liikmeid nende tähtsatel päevadel. Aprill tundub meie klubi liikmete jaoks olevat eriliselt hea kuu, sest tähtpäevasid on hulgim - lausa 23 sünnipäevalast! Seega peame päevakangelasi meeles väikese golfipoeemiga ning soovime ainult kordaminekuid!

Aprillikuu sünnipäevalapsed:
 
Huik Arno
Kilk Peeter
Tein Reet
Maamägi Villu
Milder Meelis
Pormeister Sirje
Tamme Toomas
Linnamäe Aivar
Sõrmus Ülle
Schmidt Lea
Kulbin Margit
Orav Anti
Kuusik Kalev
Visnapuu Priit
Paloots Piret
Kikerpill Lauri
van Buuren Karel Peter
Tammpere Tanel
Veisner Eero
Karus Siim
Kork Mihkel
Paloots Mihkel
Koni Sander

 


Winning Is Not Everything

Just need two under par
I've mastered this shot
and my partners will lose.

One is my only son,
and a friend from college.
Fond memory's my muse.

Soar among the Eagles!
I'll let my soul sing,
their spirits to bolster.

I let loose measured stroke.
My eagle's in flight
soaring t'wards a bunker.

OGK LIIKMEMAKS 2015

Käesoleval aastal palume tasuda OGK liikmemaksu 14.aprilliks. Suured tänud kõigile, kes seda juba teinud on. Selline palve on sellepärast, et saaksime Eesti Golfiliidust tellida esimese osa liikmekaarte. Kui liikmemaksu tasumine jääb hilisemaks, saab liikmekaardid kätte hiljem. Vastavalt OGK põhikirjale on liikmemaksu tasumise tähtaeg 30.aprill. Kui liikmemaks jääb 30. juuniks tasumata, arvatakse liige klubist selleks hooajaks välja. 

Liikmemaksu suurused 2015. aastal

Liikmemaks 2015. aastal on 54eur + 20eur litsentsitasu, noorliikmetele (U18 on 17 aastased ja nooremad 1. jaanuari 2015 kell 00:00 seisuga) 11eur + 8eur litsentsitasu, 
Üliõpilasele, ka õpilasele (kuni 25-aastased. Isik peab 01.01.2015 seisuga olema 24-aastane) 11eur+20eur. Õpilane on kohustatud oma õpilasstaatust tõendama isikut tõendava dokumendi alusel sekretäri meilile. 

Selgituseks veel eelnevale:
18 kuni 25 vahemikus üliõpilane=õpilane (ehk peab tõendama dokumendiga, et kuskil koolis õpib, ehk saatma koopia klubi sekretärile) on liikmemaks 11.-. Kui on alla 21 on litsents 8.-, kui on üle 21 on litsents 20.- (U21 on 20 aastased ja nooremad 1. jaanuari 2015 kell 00:00 seisuga).
 
Kui õpilaspiletit ei esita, on liikmemaks alates 18-aastastele 54.-

Liikme- ja liitumismaksud palume tasuda klubi arveldusarvele: 
MTÜ Otepää Golfiklubi
a/a: EE402200221025812777
 
Selgituseks palume kindlasti märkida liikme nimi, kelle eest tasutakse.

Täiendavat infot klubi liikmemaksu kohta leiate siit
 

IHASTE RANGE AVATUD

Alates märtsist

Ihaste range on ametlikult avatud juba mõnda aega. Töötab nii pallimasin kui toimuvad treeningud pro Valdek Apivala juhendamisel.
 
Kui peaks tekkima mingi tõrge, nt ei saa pallimasinast golfipalle kätte (võib juhtuda, kui ilmad taas külmemeks peaksid minema), siis palun võtke ühendust kohapealse kontaktiga:
Aimar Hussar 53452944.
 
Samamoodi võtke ühendust hr Aimariga, kui pole varem range'is käinud ning vajalikud on tõkkepuu alt läbipääsemiseks vajalikud vahendid, pallid jne. 

Treeninguteks võtke palun ühendust meie PRO Valdek Apivalaga - 56215605, valdek@progolf.ee

Individuaaltreeningu hind on 35 eurot tund. Kui grupp on suurem, jaguneb hind grupis osalejate vahel. Grupi suurus ei saa olla suurem kui 6 osalejat.

Aadress: Raeremmelga 1, Tartu 51011

UUDISED

Otepää Golfiväljak avatud alates 10.aprillist!

10.aprillist 9:00 alates on Otepää Golfiväljak ja harjutusalad avatud mängijatele ja kursuste graafik on kodulehel uute tulijate jaoks! Aegade ette broneerimine on soovitatav, et vältida pettumusi kohapeal vabade tiiaegade puudumisel soovitud ajal.

Riikliku spordistipendiumi pälvis kahekordne Eesti meister Egeti Liiv.

Kahekordne Eesti Meister löögimängus, WAGR 1475  olles üksiti parim eestlane edetabelis ja parim golfimängija 2014 Egeti Liiv pälvis riikliku spordistipendiumi.

Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas esimese poolaasta spordistipendiumide saajad, 72 sportlase vahel läheb jagamisele 62 160 eurot.

Enamik sportlastest saavad poolaasta peale stipendiumina 840 eurot, neljale sportlasele otsustati määrata kõrgendatud stipendium, 1260 eurot. Tegemist on täiskasvanute klassis võistlevate edukate sportlastega, kellel on reaalne võimalus 2015. aastal täita Rio de Janeiro olümpianorm ja kvalifitseeruda 2016. aasta olümpiamängudele, või kes on seda juba teinud. Kõrgendatud stipendium otsustati määrata Martin Loole, Karl-Martin Rammole, Ingrid Puustale ja Katrina Lehisele.

Stipendiumide määramise aluseks on spordialaliitude ja maakondade spordiliitude taotlused, neid laekus tähtajaks 122 kandidaadi kohta. Komisjon võttis taotlusi hinnates arvesse sportlaste saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, vastava spordialaliidu seisukohti, sportlaste osalemist treening- ja võistlusprotsessis, professionaalset suhtumist eesmärkide saavutamisse ning arengut. Arvestati ka teiste organisatsioonide poolt eraldatud toetusi, et tagada erinevate toetuste jõudmine võimalikult laia ringi sportlasteni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. 2015. aasta eelarves on spordistipendiumide määramiseks kokku 128 212 eurot, II poolaasta riigi spordistipendiumide jaoks jäi seega 66 052 eurot.

Allikas: Kultuuriministeerium

Reeglite ja HCP komitee viimase koosoleku olulisemad otsused

Ülevaade olulisematest otsustest, mis said vastuvõetud 19.märtsil 2015 toimunud Reeglite ja HCP Komitee koosolekul:

3. Juhendajad 2015 aastal:

2015 aastal on juhendajate kasutamise soovist teada andnud:

Niivälja golfiklubi, kes sooviks Prode Martin Toomi ja Paul Põhi abilistena kasutada 2014 aastal abiks olnud Terje Tederit ja Allan Eleranda ning uuena võtta appi kehalisekasvatuse õpetajana töötava Anne Matsise.

Estonian Golf & Country Clubi juures Eesti Golfikooli Pro Enrico Villo soovib jätkata Merlin Palmi kasutamist juuniorite (5-9.aastased) treeningute läbiviimisel

Otsustati:

  • Peasekretäril selgitada järgmiseks koosolekuks, milline on juhendajate kasutamisest tulenev kasu Eesti golfi kasvatamisele.
  • Juhendajate ankeedid vaadatakse läbi ja kinnitatakse järgmisel koosolekul ning seni võivad juhendajad tegutseda vastavalt 2014 aastal kokkulepitule.

4. Aimpointi kasutamine

Otsustati:
Ei tehta piiranguid ,kui on jälgitud golfireeglites toodud nõudeid ehk siis ei tohi puudutada puttamisjoont ning tuleb jälgida mängutempot(mängijatel on rangelt soovituslik tutvuda ka vastava USGA ja R&A ühise avaldusega ,eesti keelde tõlkinud Teele Tohver).

5. Mattias Varjuni AHRi uue hcp kinnituse vormistamine

Peale AHR langes Mattias Varjuni uus arvestuslik HCP II HCP kategooriast I HCP kategooriasse.Vastava muutuse peab kinnitama rahvusliku  alaliidu HCP toimkond

Otsustati:
Kinnitada Mattias Varjuni hcp’ks peale AHR’i 4.1.

6. J. Tarieni avaldus AHRi raames hcp tõstmine max 2 võrra

J. Tarieni on teinud avalduse Niitvälja golfiklubile , et tõsta tema HCP tema mängutasemele vastavaks.Niitvälja golfiklubi suunas selle taotluse edasi alaliidu HCP toimkonnale.

Otsustati:
Taotlust mitte rahuldada. Avalduses toodud põhjused ei anna piisavad alust, et taotlust rahuldada. EGA hcp reeglite süsteemi punkti 3.16 alusel ei ole lubatud mängija hcp tõstmine muul juhul, kui meditsiinilistel põhjustel (EGA HCP System 2012: “It would not be expected, on other than medical grounds, to make upwards adjustments. These should be applied during the AHR”).

11. EGL 2015 HardCardi kinnitamine

Otsustati:

  1. Kinnitada EGL HardCard 2015 aastaks tegemata muudatusi 2014 aastal kehtinud HardCardis.

Ajakirja Golf tellimus poole hinnaga

Ajakirja Golf on nüüd võimalik tellida aastaks poole hinnaga. Oma tellimuse saad vormistada Ajakirja Golf webis ja  SIIT

Alates 01.aprillist saab jälle teha Eestis EDS ringe

Alates 01. aprillist  saab taas registreerida Eestis mängitavaid EDS ringe ja korrigeerida oma hcp’d. 

2014 kevadel võttis RHCP komitee vastu otsuse, mis puudutab HCP arvestamist talvel. Seoses talvereeglite kehtimisega 1. novembrist kuni 31.märtsini  ei ole enam võimalik teha Eestis EDS ringe ning samuti sellel ajavahemikul toimunud võistluste tulemused ei muuda mängija HCP’d. Seda hoolimata väljaku seisukorrast. Nimetatud reegel hakkab kehtima alates 1. november 2014 ning on kehtestatud Reeglite, HCP ja CR (RHCR)komitee otsusega.

EDS ringe on talveperioodil võimalik mängida väljaspool Eestit.

Otepää Golfiklubi 
Looritsa, Mäha küla 
Otepää vald, Valgamaa 67406 
Eesti 
ursula@ogk.ee
www.ogk.ee