Copy

CZEPS 2020 #2

Vážení a milí příznivci České psychedelické společnosti,
po delší odmlce vám s radostí přinášíme další newsletter nabitý shrnutím aktuálního dění i nejbližšími plánovanými akcemi. 

Setkání CZEPS na Slapech

O víkendu proběhlo již popáté tradiční setkání členů České psychedelické společnosti na přehradě Slapy. Toto setkání je otevřené všem členům společnosti a kromě vzájemného poznávání v příjemném prostředí se zde dlouze debatuje o stávajících i nových projektech a budoucím směřování společnosti.

"Jistota v době nejisté"
I přes stávající situaci se úspěšně daří pokračovat s projektem Psycare. Přestože je kulturní a festivalové dění momentálně spíše v útlumu, náš tým sitterů pomáhal na festivalu Stone Smoker a chystá se pokračovat na Digital Forest.

 

Psychedelika v terapii a seberozvoji
Podzimní sérii přednášek odstartuje 13. září v Městké knihovně v Praze svým poutavým vyprávěním MUDr. Filip Tylš. Psychedelika zažívají v současnosti renesanci nikoli jen v psychoterapii, ale také v seberozvoji a o jejich potenciál projevují zájem nejen psychonauti.
Přednáška se bude věnovat komplexnímu představení těchto fascinujících látek a nastíní některá úskalí spojená s jejich integrací do současné společnosti.
VSTUPENKY 

FB UDÁLOST

Kabinet Filmúz - LSD made in ČSSR
V brněnském Kabinetu múz proběhne 15. září promítání zajímavého dokumentu, jenž sleduje vývoj experimentálního výzkumu LSD v bývalém Československu. Pozoruhodné záběry nás zavedou do továrny Spofa, kde se tzv. "Lysergamid" vyráběl, svědectví o výzkumu podávají Stanislaf Grof, Jan Srnec a Miloš Vojtěchovský.
Hostem následující diskuse bude Jiřina Šiklová, jedna z prvních uživatelek LSD, která představí širší pozadí někdejšího výzkumu.

VSTUP ZDARMA - KAPACITA OMEZENA

Česká psychedelická republika
První akce svého druhu pořádaná Českou psychedelickou společností na podporu současného výzkumu psychedelik probíhajícího v Národním ústavu duševního zdraví. Benefice má za cíl představit široké veřejnosti aktuální projekty vědecké výzkumy.
Těšit se můžete na přednášky předních českých odborníků na psychedelika, panelovou diskusi, benefiční aukci obrazů českých umělců, koncerty, performance, audiovizuální instalace, fire show, veganské občerstvení, Wayusu, čaje a oheň.
Mimo to zde CZEPS oslaví páté narozeniny!!
Program sledujte na www.psychedelickarepublika.cz
FB UDÁLOST
VSTUPENKY

Blog
V neposlední řadě za pozornost jistě stojí dva články, které přibyly na našem blogu během léta. Věnují se tématice změněných stavů vědomí a psychotropních rostlin.

Patří právo na změnu vlastního vědomí mezi lidská práva?

Historický přínos psychotropních rostlin pro lidstvo

Na stránkách si můžete stáhnout nový infoleták o skupině látek DOx.

Pro více informací o možnostech, jak se zapojit, můžete navštívit sekci Zapoj se na webových stránkách CZEPS.
Podporu můžete samozřejmě vyjádřit také dary jakékoliv velikosti, které je možné zasílat na účet spolku: 2500887321 / 2010.

 

Máte nějaké připomínky, nápady či dotazy?
Neváhejte nám napsat na info@czeps.org!
***
Facebook
Twitter
Website
Rozesílá Česká psychedelická společnost, z.s. těm, kteří se v minulosti přihlásili k odběru novinek o naší činnosti na webu czeps.org nebo na našich akcích.

Chcete změnit způsob, jakým dostáváte tyto e-maily?
Můžete změnit své nastavení nebo se odhlásit úplně ze všech dalších mailingů.

Email Marketing Powered by Mailchimp