Copy

Pozdě ale přece.

S malým zpožděním Vám přinášíme akutality z psychedelického dění u nás.  

Na největší psychedelické konferenci Psychedelic Science 2017, která proběhne 19. - 24.4. v Kalifornii, budeme mít také svoje zástupce. Mezi přednášejícími je MUDr. Tomáš Páleníček, Ph.D., který bude mluvit na téma: "The Effects of Psilocybin on Perception and the Dynamics of Induced EEG/fMRI Correlates of Psychedelic Experience".
Přijaty byly také postery od MUDr. Filipa Tylše, PhD. s titulem: "Dynamic Changes of Brain Networks Induced by Psilocybin: Multidimensional Approach to EEG Connectivity" a Mgr. Rity Kočárové: "Human Studies with Psychedelics and Delirogens in the Former Czechoslovakia: Implications for Future Research". Děkujeme našim členům za jejich úsilí, konference bude určitě stát za to!

Psychedelika v Čechách

Přijďte si poslechnout Mgr. Ritu Kočárovou, která bude přednášet v rámci programu Žižkovské noci, dne 23.3. od 20:00 v prostoru divadelního sálu Venuše ve Švehlovce, na téma “Psychedelika v Čechách”

Stinné stránky psychedelik

Zveme vás na přednáškovou besedu na téma “Stinné stránky psychedelik”, která se uskuteční 12.4. od 18:00 v divadle Buranteátr v Brně. Můžete se těšit na dvě kratší přednášky s tématikou rizik užívání psychedelických látek (MUDr. Milan Hrabánek) a psychedelické harm reduction (Mgr. Svatava Bardynová).

Číst více..

Psilocybin: Ďábel anebo mocný pomocník?

27.4. 2017 v 19:00 se v rámci cyklu přednášek Psychedelikatesy opět sejdeme v alternativních prostorách kavárny NoD, kde si tentokrát budeme moci poslechnout českého neurovědce Tomáše Páleníčka z Národního ústavu duševního zdraví prezentovat výsledky jejich výzkumu v kontextu nálezů zjištěných v jiných laboratořích.

 

Snažíme se navázat komunikaci s  certifikovanými organizacemi primární prevence a nabídnout jim spolupráci, která spočívá především v poskytování aktuálních informací ohledně rizikového chování ve spojitosti s užíváním psychedelik. Snažíme se tak uvést do povědomí služby, které se snažíme v této oblasti poskytovat, rozšířit vzdělanost lektorů primární prevence v oblasti užívání nelegálních látek a podpořit tak harm reduction v primární prevenci. Časem bude tedy potřeba dobrovolníků, kteří budou komunikovat s těmito organizacemi a pracovat na tvorbě  informačních materiálů pro práci v primární prevenci. Pokud máte zájem se do tohoho projektu zapojit, tak kontaktujte agata.cervenkova@czeps.org.
Copyright © 2017 Česká psychedelická společnost, z.s., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp