Copy

PF 2018

Vážení a milí příznivci psychedelické tématiky, 
další rok uplynul jako voda a nám nezbývá, než abychom se ohlédli za významnými událostmi, které nás v něm posunuly dále. 

PsyCare

Proběhla  crowdfundingová kampaň na projekt psychedelické první pomoci - Psycare. Vybrali jsme více než jsme žádali, velké díky všem! Bohužel se ještě stále nepovedlo zpracovat a rozeslat všechny slibované odměny, omluvte nás, ale pracujeme na tom!

Jak to letos s psychedelickou první pomocí probíhalo? Byli jsme na třech velkých festivalech: Ufo bufo, Psy-high a Transform (SK). Pro zajímavost můžeme uvést čísla hned z prvního zmíněného festivalu: navštívilo nás celkem 22 lidí v obtížné situaci po požití psychedelické substance, další desítky lidí se přišly informovat nebo nabrat materiály. 12 klientů přišlo samo, 3 někdo přivedl, 6 bylo přivedeno mediky, jednoho našla náhodná pochůzka po areálu. Nejčastější užitou látkou bylo LSD a MDMA, důvod vyhledání pomoci byla nejčastěji úzkost a potřeba klidného a bezpečného prostředí. 

V současnosti navazujeme spolupráci s vládními úřady a společně s dalšími prevenčními službami chceme začít s testováním nezávadnosti substancí přímo na festivalech. I přes vybrané peníze z crowdfundingu sháníme další sponzory, aby se PsyCare mohl stabilizovat a byl k dispozici i na více akcích, než jsme aktuálně schopní pokrýt. V případě, že byste měli zájem naše aktivity podpořit , můžete zaslat dar na č.ú. 2500887321 / 2010. Do předmětu uveďte DAR PsyCare, případně i Vaši emailovou adresu, abychom mohli sepsat darovací smlouvu. 

www.psycare.cz

Fenomén psychedelie

Dlouho připravované a očekávané kolektivní dílo autorů z CZEPS a dalších, je konečně k zakoupení! Křest proběhl v neformálním duchu, hudba hrála až do rána a celkově jsme to důstojně oslavili, často v duchu jednotlivých kapitol.. :) Za velmi přátelskou cenu můžete knihu sehnat buď přímo od nás (stačí napsat mail a domluvit se), nebo na pultech všech větších knihkupectví.

Více informací. 

Setkání MDMA skupiny v Holandsku

Během prosincového víkendu (16.12. - 17.12. 2017) se na malém hradě Endegeest v Leidenu sešli výzkumníci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ), OPEN Foundation a dalších organizací. Cílem setkání byly diskuze a přednášky na téma MDMA terapie v Evropě.

Ve Spojených státech zahájila nezisková organizace Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (
MAPS) již třetí fázi klinického výzkumu MDMA terapie pro posttraumatickou stresovou poruchu a Evropa nechce zůstat pozadu.Více si můžete přečíst v našem blogovém článku.
Léčba depresí psilocybinem
Proběhla první jednání s britským start-upem Comapass Pathways a vypadá to, že v roce 2018 bude podán psilocybin prvním pacientům s depresí v ČR! Zhruba čtyřiceti vybraným pacientům budou vysazena antidepresiva a pak pod zdravotním a terapeutickým dohledem prodělají intoxikaci.
V následných týdnech se bude zkoumat jejich zdravotní i psychický stav. Ze současných studií vychází, že již po dvou dávkách psilocybinu přetrvává antidepresivní účinek celé týdny až měsíce! 
BRNO 1.2.2018: Microdosing šalvěje věštecké a potenciál terapeutického využití 

Přijměte pozvání na přednášku Martina Malce na téma šalvěje věstecké/divotvorné, ve které představí tradiční Mazatécký kontext, srovnání s moderním "psychonautstvím", přehled současných odborných poznatků i řadu osobních zkušeností. 
Více informací.
Článek.
FB.
Vstupenky.
PRAHA 16.2.2018: Microdosing psychedelik, cesta k rozvoji kognice?
Mgr. Jakub Bumba a Jan Tichý
od 19:00 v
NoD
Budou popsány oblasti využití, příklady konkrétních látek, chemická struktura a mechanismy účinku. Řeč bude i o souvisejících rizicích a nežádoucích účincích, zejména v souvislosti s nevhodným dávkováním a neuváženými kombinacemi.
Více informací.
FB.
Vstupenky.
Beyond Psychedelics 2018

Další ročník celosvětového diskuzního fóra se zaměřením na psychedelika proběhne letos 21.-24. června opět v Praze. Účast již mimojiné přislíbili zakladatel a ředitel Multidisciplinární asociace psychedelických studií Rick Doblin, PhD, psycholog a výzkumník z Univerzity Johna Hopkinse William Richards, PhD., investigativní novinář zabývající se výzkumy LSD, které vedla CIA Martin A. Lee a další.
www.beyondpsychedelics.cz

Mezinárodní transpersonální konference

Proběhla v září a šlo asi o největší událost roku s hojnou účastí zahraničních odborníků. Videa a slidy pro ty z vás, kdo se na konferenci nedostali, nebo by si něco z ní rádi poslechli znovu, k nalezení
ZDE.

Zejména musíme vypíchnout přednášku “Diamonds from Heaven: A 20 year Psychedelic Journey” od Chrise Bachea, která spoustu přítomných doslova rozplakala a je taktéž k nalezení v archivu. 

 

Psychedelic Experience Weekends

Nizozemská psychedelická společnost nabízí sezení s psilocybinem v bezpečném prostředí a v kontextu nizozemské legislativy i v souladu se zákonem. Zkušení psychonauti nejspíš neobjeví nic nového, ale pro prvouživatele by mohl být kontext legality a odborného dohledu lákavý, byť cena není zrovna nízká… 
http://psychedelicsociety.org.uk/experience-weekends

PsyPress

Vyšlo nové číslo britského psychedelického časopisu PsyPress. Exkluzivně pro CZEPs a přátele nabízí nakladatel 20% slevu pro předplatné čtyř čísel.

Časopis můžete začít odebírat zde:

https://psychedelicpress.co.uk/products/psychedelic-press-journal-subscription

Kód na slevu: PSYSUB666

Máte nějaké připomínky, nápady či dotazy?
Neváhejte nám napsat na info@czeps.org!
***
Česká psychedelická společnost, z.s.

Chcete změnit způsob, jakým dostáváte tyto e-maily?
Můžete změnit své nastavení nebo se odhlásit úplně ze všech dalších mailingů.

Email Marketing Powered by Mailchimp