Copy
„Svět je jen projekce naší mysli.“ --M. Vančura
Česká psychedelická společnost - Newsletter

Zdravíme Vás,


právě jste obdrželi první newsletter České psychedelické společnosti. Od teď už nám nezbývá nic jiného, než pravidelně šířit novinky z „psychedelického světa“.

PSYCHEDELICKÁ HARM REDUCTION

V letních měsících budeme poskytovat psychedelickou harm reduction (psycare) na festivalech a akcích, kde se častěji vyskytuje zvýšený počet lidí procházejících náročnou psychedelickou zkušeností. K tomuto záměru připravujeme i crowdfundingovou kampaň, která by nám pomohla zajistit náklady na vybavení a realizaci.

  • Pokud byste měli zájem se zapojit (ať už do příprav, nebo poskytnutím financí) neváhejte kontaktovat Květu na kveta.surova@czeps.org. Organizační schůzka s možností probrat projekt osobně proběhne 4.3.2017 v Praze.
Vize psycare prostoru
  • Pokud byste měli tipy, kam konkrétně by se náš PsyCare team mohl vydat v Česku i v zahraničí, ozvěte se:
    • Svaťce, pokud jde o vícedenní akce (svatava.bardynova@czeps.org) nebo
    • Danče, pokud jde o akce jednodenní (daniela.koubkova@czeps.org).
  • Máte-li chuť a možnost se do našeho PsyCare teamu zapojit, tak se taktéž ozvěte Svaťce (mail výše), která Vám poskytne další informace.

SÍŤ ODBORNÍKŮ PRO INTEGRACI PSYCHEDELICKÉ ZKUŠENOSTI

Věříme, že jste zaregistrovali náš projekt Síť odborníků pro integraci psychedelické zkušenosti, kde velmi oceníme vaše návrhy a komentáře. Pokud víte o někom, kdo si prošel zkušeností, kterou potřebuje pomoci zintegrovat, tak je tato síť ta pravá. Jelikož bychom chtěli tuto službu rozšířit po celé republice, hledáme další vhodné kandidáty.

  • S případnými tipy a otázkami se prosím obraťte na Standu: (stanislav.milotinsky@czeps.org).

Na webu je vám k dispozici leták s podrobnými informacemi, jak si poradit s náročnou zkušeností/bad tripem. Díky za pomoc s šířením těchto užitečných informací.

PŘIPRAVOVANÉ AKCE

V rámci cyklu cestovatelských přednášek Diáky, který probíhá pravidelně v Kině BIO OKO, vystoupí i neurovědec a psychiatr z Národního ústavu duševního zdraví, garant odborné sekce CZEPS - MUDr. Filip Tylš. V loňském roce jsme se zapojili do soutěže Expedice Neuron a společný projekt Filipa a Tomáše Páleníčka získal divokou kartu a tudíž částečnou finanční podporu výpravy do Peru. Téma Filipovy přednášky je Expedice za hranice vědomí. Přijďte si poslechnout, kam až se v rámci výzkumu psilocybinu dostali a co si slibují od plánované expedice, během které dojde na výzkum ayahuasky. Více informací zde.

Jiří Horáček

Ve čtvrtek 9.2. 2017 Prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D. (neurovědec, lékař, výzkumný pracovník Národního ústavu duševního zdraví) přednášet v brněnské Hvězdárně a planetáriu na téma Dekonstrukce vědomí v psychedelické zkušenosti: Cesta tam a zase zpátky. Pokud vás zajímá, co se děje v mozku člověka, který užije psychedelika, je tato přednáška právě pro vás. Více informací o přednášce zde.

Filozofií CZEPS je evidence-based přístup s nohama pevně na zemi. Abychom ji mohli rozvíjet, snažíme se doplnit své znalosti a otevírat nové možnosti i v oblasti práva, které se k problematice psychedelik (zejména destigmatizace) zatím staví dost nejasně. Rádi bychom tímto vyzvali právníky a další lidi s legislativní zkušeností, aby nám pomohli (třeba jen konzultací) s některými citlivějšími projekty a tiskovými zprávami. Víte o někom? Ozvěte se na info@czeps.org.
Také hledáme programátory a další lidi s IT zkušenostmi, ochotné pomoci nám s rozvíjením našeho webu (na kterém publikujeme vyjádření CZEPS, články a další materiály důležité pro styk s veřejností).
Pokud o někom ochotném víte, ozvěte se prosím na info@czeps.org.
Česká psychedelická společnost na Twitteru
Česká psychedelická společnost na Facebooku
Web české psychedelické společnosti


Email Marketing Powered by Mailchimp
Pro posílání těchto e-mailů používáme Mailchimp. Pokud chcete, můžete si sami v nastavení upravit, jaké e-maily chcete dostávat nebo se úplně odhlásit od odběru dalších takovýchto newsletterů.