Copy

CZEPS 2020 #1

Vážení a milí příznivci České psychedelické společnosti, přejeme vše dobré v roce 2020 a přinášíme první vlnu novinek a aktualit z dění kolem psychedelických látek.

V Česku vznikla první psychedelická klinika - Psyon

Psyon sdružuje skupinu terapeutů, kteří se věnují psychoterapii a konzultacím v širokém spektru životních situací. Využívají pestrou paletu terapeutických směrů a přístupů.
Specializují se na psychologickou pomoc při komplikacích a potížích, které se rozvinuly v souvislosti s předchozím užitím psychedelických látek.
Do budoucna se chce Psyon profilovat jako zdravotnické zařízení nabízející tzv. psychedeliky asistovanou psychoterapii.
www.psyon.cz

V návaznosti na informaci o psychedelické klinice výše a informaci o školení českých psychoterapeutů v terapii s MDMA přinášíme zprávu o programu Enhanced Acces, který zpřístupňuje asistovanou psychoterapii s MDMA pacientům s posttraumatickou stresovou poruchou. Prozatím americká FDA spustí program v deseti zařízeních, nicméně jedná se o významný krok směrem k dostupné léčbě pro pacienty, jimž současná medicína nenabízí východisko.

 

Tomáš Páleníček z Národního ústavu duševního zdraví vystoupí v Holandsku na Interdisciplinary Conference on Psychedelic Research. Bohatý program konference pokrývá oblasti klinického výzkumu, neurovědy, mentálního zdraví, rituálu, settingu či psychedelik ve vztahu k ekologii.

 

Nový rok otevře v Brně již zítra svojí přednáškou Farmakologie pro psychonauty MUDr. Vojtěch Cink. Představí základní farmakologické pojmy a interakci psychedelických látek s lidským tělem.
Přednáška bude zaměřena zejména na praktické aspekty: jak se látka vstřebává, jak účinkuje na receptory, jak dlouho zůstává v těle, jak se dá detekovat a jaké jsou nebezpečné interakce.

VSTUPENKY 

FB UDÁLOST

Poznání neurověd a biohackingu nám umožňuje posouvat hranice našeho potenciálu. Zároveň tyto znalosti umožňují vypořádat se se zdánlivě neřešitelnými problémy naší doby - chronickým stresem, depresemi, obezitou, závislostí či syndromem vyhoření.
4. března proběhne přednáška v brněnském klubu ArtBar II. Pád, 31. března pak v pražském Prostoru 39.

VSTUPENKY BRNO
VSTUPENKY PRAHA

Sue Moondragon bude přednášet o rostlinných učitelích z pohledu toltéckých, keltských a šamanských tradic. Předává učení o tzv. bodech spojení, s nimiž se setkáváme na cestě do svého nitra.
FB UDÁLOST

Benefiční párty CZEPS

Chystáme psychedelický večírek!!!
Bude to benefiční párty na podporu Psycare a dalších neziskových projektů České psychedelické společnosti. Těšit se můžete na skvělý line up, který pro vás v následujících dnech doladíme, promítání, přednášky a celodenní workshop sitterování psychedelické zkušenosti.
Do svých kalendářů si zapište datum 7. března, akce se uskuteční v brněnském ArtBaru II. Pád.
Aktuální dění sledujte na FB a stránkách CZEPS.

Pro více informací o možnostech, jak se zapojit, můžete navštívit sekci Zapoj se na webových stránkách CZEPS.
Podporu můžete samozřejmě vyjádřit také dary jakékoliv velikosti, které je možné zasílat na účet spolku: 2500887321 / 2010.

 

Máte nějaké připomínky, nápady či dotazy?
Neváhejte nám napsat na info@czeps.org!
***
Facebook
Twitter
Website
Rozesílá Česká psychedelická společnost, z.s. těm, kteří se v minulosti přihlásili k odběru novinek o naší činnosti na webu czeps.org nebo na našich akcích.

Chcete změnit způsob, jakým dostáváte tyto e-maily?
Můžete změnit své nastavení nebo se odhlásit úplně ze všech dalších mailingů.

Email Marketing Powered by Mailchimp