Copy
„Myslím si, že v lidské evoluci nebylo tak důležité objevení této látky - LSD. Je to pouze nástroj k přeměnění nás v to, co bychom měli být.“ Albert Hoffman

Hezký den, 


děkujeme za zájem o novinky z dílny České psychedelické společnosti.

Během roku 2016 vyšlo na našem blogu dohromady 12 článků pod pseudonymem Ondřeje Kyselého, které dohromady posbíraly přes 30 000 přečtení, přičemž průměrná čtenost jednoho článku byla cca 2750x. Pokud vám nějaký unikl, k přečtení jsou i na našich stránkách.

Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) rozšiřuje počet participantů v pilotní studii Humánní serotonergní model psychózy na 40 a z toho důvodu zařadil dalších 20 dobrovolníků pro intoxikaci psilocybinem. Současně v rámci této studie proběhl sběr demografických dat od potenciálních dobrovolníků, který se mj. zaměřil na jejich motivace.

Na 59. česko-slovenské psychofarmakologické konferenci (4. – 8. ledna 2017) proběhlo psychedelické sympozium za účasti prof. MUDr. Jiřího Horáčka Ph.D., MUDr. Tomáše Páleníčka Ph.D. a MUDr. Filipa Tylše, Ph.D. na téma Psychedelika: pouze výzkumný nástroj, nebo nová naděje v léčbě?
 

29. ledna proběhlo výroční setkání členů celé naší organizace. Sešla se nás více než polovina a z významných organizačních změn se vyplatí zmínit:

Novým členem řídícího výboru (tzv. Jádra) se stal Vojtěch Viktorin

Garantkou externí sekce byla zvolena Eva Césarová

Pavel Sládek a Martin Pažitný budou novými kolegy Leoše Ševčíka v Revizní komisi

Prof. MUDr. Jiří Horáček, PhD.

V březnu proběhne první běh dvoudenního kurzu Psychedelický sitter, který primárně poslouží pro zvýšení kompetencí psychedelických sitterů z Národního ústavu duševního zdraví a PsyCare týmu. Účastníci si po jeho absolvováni budou jistější v základních aspektech sitterování, od přípravy na straně sittera až po integraci zážitku. Pokud byste napříště měli také zájem se zúčastnit, kontaktujte garanta harm reduction sekce Standu: stanislav.milotinsky@czeps.org.
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp