Copy
Hea lapsevanem!

Teieni on jõudnud selle õppeaasta esimene Audentese lastekooli elektrooniline uudiskiri. Tänu sellele väljaandele saate paremini kursis olla lastekoolis toimuvaga ja võite kaasa elada meie vahvatele tegemistele. Uudiskiri ilmub kaks korda aastas: enne jõulupühi ja kevadel.

Esimene poolaasta saab lastekoolis kohe läbi, seepärast on hea aeg teha meie ettevõtmistest kokkuvõtteid ja kiigata uude aastasse.

Kui septembris vajas mõni lastekooli juntsu veel klassiruumi sisenemisel ema-isa julgustust, siis nüüdseks on koolipäeva alguse kohmetus asendunud tegutsemislusti ja õpihuviga. Koolipäevast on kujunenud lapse iganädalastes tegemistes oodatud aeg.

Peame koostööd kodu ja kooli vahel väga oluliseks, seepärast saadab õpetaja iga koolipäeva lõpus vanematele kokkuvõtva infokirja, andes ülevaate selle päeva tegemistest. Lisaks on lapsevanemal võimalik saada oma lapse arengu kohta tagasisidet õpetajalt iga koolipäeva alguses või lõpus.

Kevadkuudel toimub 3–4-aastaste rühmades taas lastevanemate koosolek, kus õpetaja annab lastekooli õppetööst ülevaate ning vanemad saavad küsida nõu ja soovitusi. 5–6-aastaste rühmades korraldame igale perele vestluse, kus räägitakse põhjalikumalt lapse arengust, tema edusammudest ning tugevatest ja arendamist vajavatest külgedest.

Lisaks toimub kevadel rahuloluküsitlus, et kaasata lapsevanemaid lastekooli arengusse ja õppetöö korraldamisse. Kutsun teid sellele küsitlusele kindlasti vastama, sest ainult nii saab lastekool muutuda veel paremaks, mitmekülgsemaks ja lapsele mugavamaks õpikeskkonnaks.

Meid rõõmustab, et nüüdseks juba kolmandat aastat toimuv lastekooli 5–7-aastaste laste linnalaager püstitas sügisesel koolivaheajal osavõtjate arvu rekordi. Linnalaagreid korraldame Audentese lastekooli vaheaegadel, et sisustada meie õpilaste õppetööst vaba aega mitmekülgselt. Järgmine linnalaager toimub 27. veebruarist 3. märtsini ja sinna on oodatud kõik huvilised.

Soovin lastekooli nimel teile kauneid saabuvaid pühi. Kohtumiseni juba uuel aastal!
 
Karin Pae
Audentese lastekooli juhataja

 
Harry Gustavson: „Õpetaja mängimine ja mänguline õpetamine on mulle üks ja sama“
Harry Gustavsonil läheb Audentese lastekoolis inglise keele õpetajana juba 14. õppeaasta. Teatritöö taust annab talle kindla veendumuse, et kõige paremini õpib laps mängu kaudu.

Loen edasi

Kuidas ära tunda, kas laps on kooliks valmis
Kuigi koolivalmidusest ja selle tähtsusest on räägitud ning kirjutatud palju, kerkib see teema iga kooliaasta alguses ja enne koolikatseid uuesti päevakorda. Mis vahe on kooliküpsusel ja koolivalmidusel? Paljud lapsevanemad peavad sõnu „kooliküpsus“ ja „koolivalmidus“ sünonüümideks, kuid ometi tuleks neil terminitel vahet teha.

Loen edasi

Lapsed räägivad
Tuginedes vanasõnale „Tahad kuulda tõtt, küsi lapselt“, esitasime lastekooli õpilastele kaks väga tähtsat küsimust. Avaldame nüüd muutmata kujul valiku 4–7-aastaste vahvaid vastuseid.

Loen edasi

Vastuvõtt Audentese erakooli 1. klassi
Vastuvõtt erakooli 2017/2018. õppeaasta esimesse klassi algab saabuva aasta jaanuarikuus. Sellekohase sooviavalduse saab lapsevanem esitada meie kodulehe kaudu.

Loen edasi

Linnalaager toimub taas veebruarikuu koolivaheajal
Audentese huvikeskus on juba aastaid korraldanud linnalaagrit 6–12-aastastele lastele, kes soovivad vaheaega veeta loovalt, arendavalt ja tegusalt. Nüüdseks juba üle kahe aasta on 5–7-aastased lastekooli lapsed saanud sisustada oma vaheaega just neile mõeldud linnalaagris.

Loen edasi

Beebikoolis õpivad nii beebi kui ka tema vanemad
Audentese lastekool pakub mitmekülgset arenemis- ja õppimisvõimalust beebieast koolieani. Meie beebikoolis osalevad koos ema ja isaga ka päris pisikesed, alates kolmandast elukuust. Vanimad beebikooli õpilased on kaheaastased.

Loen edasi

Lastekooli päkapikkudel on palju tegemist

Lastekooli laste salapärased jõuluüritused on juba toimunud või siis kohe-kohe toimumas. Kõik meie õpilased on olnud väga tublid: nad on koolieluga kohanenud, õppinud ja saanud päev-päevalt targemaks. Just seepärast on lastekooli päkapikkude viimased päevad olnud täis elevust, toimetamist ja kingituste pakkimist.

Loen edasi

Audentes meedias
Erakool läheb lapsevanemale kallimaks
Mida teha, kui laps ei taha õppida?
Audentese erakooli õpilased märgistasid ülekäiguradasid
Muretult kooli ja lasteaeda – just nii aitame lapsel uues keskkonnas paremini kohaneda
Klassiõpetaja Hedi Larionov räägib, millele pöörata tähelepanu õpikule ja vihikule paberit ümber pannes
Tähtis esimene koolipäev
Mida annab lapsele eelkool?
Kas 2–4-aastane laps võiks minna lastekooli?
Algkooli õppejuht Karin Pae soovitab: Kuidas valida lapsele koolitarbeid
 
Copyright © 2016 Audentes AS, Kõik õigused kaitstud.

Ma ei soovi seda kirja    Uuendan oma andmeid

Email Marketing Powered by Mailchimp