Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
برای اشتراک رایگان نسخه چاپی آتش کلیک کنید
آتش در شهر؛ چیزهایی هست که نمی‌دانی

امروز برای رسانه نوپای «آتش» روز مهمی است؛ نخستین شماره هفته‌نامه آتش، چاپ شده و از امروز در اختیار فارسی‌زبانان تورنتویی قرار گرفته است.
انتشار نخستین اخبار آتش، سه ماه پیش با خبرنامه الکترونیکی آتش شروع شد و تصمیم گرفتیم فعالیت خود را ابتدا در فضای رسانه‌ای دیجیتال شروع کنیم. صفحه فیس‌بوکی «آتش‌بازی در تورنتو» و همچنین atash.ca نخستین محصولات ما بودند که در عرصه خبری و رسانه‌ای فارسی تورنتو متولد شدند. 
خوشحالیم که تلاش ما برای آشنا کردن فارسی‌زبانان مقیم کانادا برای ارتباط بیشتر با جامعه غیر ایرانی و همچنین پرداختن به اخبار و رویدادهای این کشور و به طور خلاصه، تحقق جمله «تورنتو را زندگی کنیم» به نتیجه رسید و با استقبال مواجه شد. 
صفحه فیس‌بوکی «آتش‌بازی در تورنتو» نزدیک به ۳۰۰۰ دنبال‌کننده دارد و هر کدام از مطالبی که در این صفحه منتشر می‌شود به طور متوسط حدود ۵۰ هزار بار در فیس‌بوک دیده می‌شوند.
دو ماه پس از آغاز فعالیت آنلاین، به گواه سایت معتبر رتبه‌دهی alexa، سایت آتش پربیننده‌ترین سایت فارسی‌زبان کانادا بود. ضمن اینکه استقبال خوب صاحبان کسب و کار در کانادا و ثبت‌نام روزانه ده‌ها نفر برای اشتراک در خبرنامه الکترونیکی آتش، بعد از سه ماه مخاطبان خبرنامه ما را به حدود ۵۰۰۰ نفر رسانده است. همین استقبال از گروه محصولات آنلاین رسانه آتش، مهم‌ترین دلیلی بود که تصمیم جدی‌تری برای آماده کردن و انتشار شماره اول چاپی خود گرفتیم.
امروز شماره اول آتش، به تورنتو آمده است. امروز برای تک تک ما، مانند نخستین روزی است که به تورنتو آمدیم؛ تجربیات پشت سر، آینده‌ای پر از بیم و امید و البته برنامه‌هایی که باید آنها را به نتیجه برسانیم. ممنون که در این سه ماه‌ ما را همراهی کردید و باعث دلگرمی ما بودید. البته این برای ما هنوز ابتدای راه است و به پشتوانه حمایت‌های شما، برنامه‌های زیادی در پیش رو داریم.
یادآوری این نکته ضروری است که صفحه فیس‌بوکی آتش‌بازی در تورنتو با محوریت زندگی بهتر در این شهر، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و خبرنامه آتش نیز به روال سابق، ۵ روز کاری هفته، با محتوای کسب‌وکاری-خبری و مرور روزنامه‌های کانادا به دست مخاطبان خواهد رسید. رسانه چاپی آتش نیز برای گروه دیگری از مخاطبان منتشر می‌شود که بیشتر عادت دارند به صورت هفتگی، مجلات چاپی را از مراکز توزیع نشریات ایرانی تهیه کنند. بنابراین طبیعی است مناسب سلیقه و خواسته این خوانندگان، محتوای این نشریه چاپی نیز با خبرنامه و سایت آتش متفاوت باشد. کما اینکه محتوای صفحه فیس‌بوک نیز، برای نیاز گروه دیگری از مخاطبان به روز خواهد شد.
هزاران نسخه چاپی آتش، از امروز به خانه‌های ایرانیان تورنتو می‌آیند. پیشاپیش از مهمان‌نوازی شما ممنونیم.

روزنامه‌های امروز کانادا - پنج‌شنبه ۱۳ گوست ۲۰۱۵

بحران کار پاره‌وقت؛ ۷۵ درصد آژانس‌های زیرنظر دولت تخلف دارند

سارا متجهدزاده مدتی است به سوژه شرایط نامناسب کار موقت در تورنتو و بی‌قانونی‌های آژانس‌های کار پاره‌وقت می‌پردازد. او امروز نیز در صفحه اول روزنامه تورنتو استار، مطلبی منتشر کرده که یافته‌های رسمی و جدیدی در این زمینه را بررسی می‌کند. به نوشته این گزارش، بازرسان وزارت کار که از آژانس‌های کار موقت بازرسی کرده‌اند دریافته‌اند بیش از ۷۵ درصد این آژانس‌ها که زیر نظر دولت حسابرسی می‌شوند، قوانین را زیر پا گذاشته‌اند.
طبق این بررسی از ۵۰ آژانس رسمی کار موقت ۳۷ آژانس، نسبت به پرداخت در روز تعطیل و اضافه‌کاری به کارکنان نیمه‌وقت، تخلف داشته‌اند. مجتهدزاده بر اساس این یافته‌ها به سراغ مسئولان و فعالان حقوق کار در تورنتو رفته است و شرایط نامناسب پرداخت‌ها به کارکنان پاره‌وقت را با جزئیات بیشتری پیگیری کرده است. او در ادامه گزارش خود به سراغ خود کارکنان رفته است و از شرایط نابه‌سامان آنها می‌نویسد.

 
 

نشنال پست

 • نایجل رایت، رئیس دفتر اسبق هارپر در دادگاه حاضر شد و برای پرونده فساد مالی سناتور مایک دافی شهادت داد
 • آمارها نشان می‌دهد بیماران برای آزمایش‌های خود هزینه پرداخت می‌کنند 
 • کانادایی‌ها در اوج شور و هیجان برای تیم بیس‌بال بلو جیز


گلوب‌اندمیل

 • نایجل رایت شهادت داد ۹۰۰۰۰ دلار صورتحساب سناتور مایک دافی را پرداخته و هارپر از این موضوع مطلع نبوده است
 • تعهد محافظه‌کاران برای حداکثر کردن پرداختی بازنشستگی برای کسانی که برای بار اول خانه می‌خرند
 • جیمی کارتر، سرطان دارد


ونکوور سان

 • محافظه‌کاران قول دادند درباره مالکیت افراد خارجی در بازار مسکن تحقیق و پژوهش کنند
 • انفجار در بندری در چین ۱۷ کشته بر جای گذاشت
 • دستور اداره بهداشت ونکوور برای پختن همه مواد غذایی محلی در رستوران‌ها
 

تورنتو استار

 • حضور نایجل رایت در دادگاه پس از دو سال سکوت
 • بازرسی‌ها نشان می‌دهد موسسات کاریابی زیادی در کانادا حقوق کارگران نیمه‌وقت را پایمال می‌کنند
 • نظرسنجی‌ از کانادایی‌ها: رهبر حزب NDP و هارپر به یک اندازه در اداره اقتصاد کانادا موفقند
Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook

روزنامه‌های امروز
روزنامه‌های امروز کانادا
مشاهده نسخه بزرگتر
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2015 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp