Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1

ده شغل که در کانادا درآمد بالایی دارد

آتش در بخش «بازار کار» ویژه‌نامه چاپی خود مطلب منتشر کرده که طبق آمارهای جدید، ۱۰ شغل پردرآمد کانادا را معرفی می‌کند. پنج شغل از این لیست نیاز به مدرک دارند و پنج تای دیگر را بدون مدرک هم می‌توان به دست آورد. این مطلب برای کسانی که در آستانه تصمیم به شروع یک شغل یا حتی عوض کردن شغل خود هستند، مفید و کاربردی است. برای دانلود فایل پی‌دی‌اف این صفحه اینجا را کلیک کنید.

اگر شما هم جزو کسانی باشید که به دنبال کار می‌گردید، حتما دریافته‌اید که پیدا کردن کار در کانادا کار ساده‌ای نیست. اما برخلاف آنچه ممکن است به نظر برسد، اوضاع به نسبت سال گذشته بهتر شده است. آمارهایی که از سوی اداره آمار کانادا انجام شده است، نشان می‌دهد به ازای هر موقعیت استخدام موجود، ۴.۸ نفر جویای کار وجود دارد. این تعداد نسبت به سال گذشته کاهش چشم‌گیری داشته است. پارسال به ازای هر موقعیت کاری، ۵.۶ نفر جویای کار بودند.

دلیل این کاهش، کم شدن تعداد متقاضیان کار و افزایش تعداد موقعیت‌های شغلی موجود است. این شغل‌ها عبارتند از: طراح رابط کاربری، مدیر بازاریابی، مربی شغلی، مترجم، مراقبت‌های سلامتی، راننده ماشین‌های سنگین و .... ادامه مطلب

روزنامه‌های امروز کانادا - دوشنبه ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۵

نوزادان دومنیکنی که در «کبک» از مادران‌شان جدا شدند

روزنامه تورنتو استار امروز در گزارش صفحه اول خود به سراغ سوژه‌ای رفته است که به داستان غم‌انگیز خانواده‌های اهل دومنیکن می‌پردازد. این خانواده‌ها مجبور شده‌اند در دهه هشتاد میلادی، نوزادان خود را به مراکز پذیرش کودکان بی‌سرپرست در «کبک» بسپارند. طبق آمار رسمی، در دهه هشتاد میلادی حدود ۲۰۰ کودک از خانواده‌های خود جدا شده‌اند و حالا نویسنده روزنامه تورنتو استار به سراغ خانواده‌هایی رفته است که سرنوشت‌شان تحت تاثیر این جدایی رقم خورده است.

جوانا فلورانت یکی از زنانی است که در دهه هشتاد دو پسر خود را به موسسه Monde-Enfant در ایالت «کبک» سپرده بود. این موسسه کودکان را در اختیار خانواده‌هایی قرار می‌داد که تمایل داشتند کودکان را به سرپرستی قبول کنند. حالا بعد از سال‌ها، به سراغ اورلاندو، پسر جوانا رفته است و از هر دو درباره سال‌های دوری می‌پرسد. یکی دیگر از خانواده‌هایی که در این گزارش به آنها اشاره شده است، رزا و میگوئل رامیرز هستند. آنها در حالی که عکس کودک خود را در آغوش گرفته‌اند آرزو می‌کنند کاش شرایط اقتصادی‌شان به گونه‌ای بود که می‌توانستند فرزندشان را در دومنیکن بزرگ کنند و مجبور نباشند او را به خانواده دیگری بسپارند.

 

نگاهی به نقش شرکت‌های بزرگ اینترنتی در پیش‌بینی آینده انتخابات

روزنامه نشنال پست امروز در مطلبی با تیتر «ابر داده‌ها رای‌های محبوب را می‌دانند» به شرکت‌هایی اشاره کرده است که می‌توانند با بررسی و پردازش میلیاردها داده‌ای که از کاربران کانادا به دست می‌آورند، نتیجه انتخابات این کشور را پیش‌بینی کنند.
این گزارش به شبکه‌های اجتماعی بزرگی مثل فیس‌بوک و توییتر و همچنین موتور جستجوی گوگل اشاره می‌کند و حضور این سرویس‌ها را پدیده‌ای جدید در عرصه سیاست می‌داند. این گزارش در ادامه به سراغ کارشناسانی می‌رود که در این زمینه مطالعه کرده‌اند و نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ چگونه می‌توانند بر اساس کوچک‌ترین رفتارهای کاربران در شبکه‌های اجتماعی و بر اساس الگوریتم‌های پیچیده‌ای که دارند مسابقات ورزشی، بازارهای مالی و البته کمپین‌های انتخاباتی را با دقت فراوان پیش‌بینی کنند.


تورنتو استار

 • ادامه یک گزارش تحقیقی درباره جرائم ماموران پلیسی که هنوز با لباس پلیس خدمت می‌کنند
 • برای نخستین بار، جایزه «امی» برای بهترین بازیگر زن نقش اصلی سریال داستانی به یک زن آفریقایی-امریکایی رسید
 • سرنوشت نوزادان اهل دومنیکن که مجبور شدند در دهه هشتاد به «کبک» بروند و از مادران خود جدا شوند
 

نشنال پست

 • فعال اجتماعی بومی کانادا در جریان جشن «ایپرواش» آتش گرفت
 • نگاهی به نقش شرکت‌های بزرگ اینترنتی در پیش‌بینی آینده انتخابات
 • ترودو وعده داد تا اول ژانویه ۲۵ هزار پناهجو در کانادا اسکان داده خواهند شد
 

گلوب‌اندمیل

 • اتاوا پروسه پذیرش پناهجو را سریع‌تر می‌کند
 • پیروزی دوباره حزب چپگرای سیریزا در انتخابات یونان
 • بهترین سریال‌های تلویزیونی‌ای که می‌توانید ببینید
 

ونکوور سان

 • گزارشی از یک باشگاه یوگا در جنوب ونکوور
 • انتقاد به اتوماسیون جدید کامپیوتری در مدارس و آموزش‌گاه‌های بریتیش کلمبیا
 • نگاهی به طرح‌های انرژی سه حزب اصلی کانادا در شهر برنابی
Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook

روزنامه‌های امروز
روزنامه‌های امروز کانادا
مشاهده نسخه بزرگتر
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2015 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp