Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۶۲۷، سه‌شنبه ۱۵ جون ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۶۲۷
سه‌شنبه ۱۵ جون ۲۰۲۱


Today Stats: 10,641 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - سه‌شنبه ۱۵ جون ۲۰۲۱
 تورنتو: کمی‌ابری بارانی ۲۳ درجه   |   مونترال: نیمه‌ابری بارانی ۲۲ درجه   |   ونکوور: نیمه‌ابری بارانی ۱۷ درجه  |   کلگری: نیمه‌ابری بارانی ۲۵ درجه   |   تهران: آفتابی ۳۶ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
 • کاهش دوباره چشمگیر آمار کرونا در انتاریو؛ امروز فقط ۲۹۶ مورد ابتلا و ۱۳ نفر فوتی
 •  ۱۲۸ میلیون دلار؛ امشب تکلیف بزرگترین جایزه لاتاری تاریخ کانادا مشخص می‌شود
 • آمار کرونا در کانادا ۳ رقمی شد و به زیر هزار نفر رسید؛ تعداد فوتی‌ها ۱۳ نفر
 • شهردار ریچموندهیل پس از ماه‌ها بیماری، امیدوار است در پایان تابستان به سر کار برگردد
 • زن و شوهر اهل نیاگارا که ۱۱ میلیون دلار برنده شده‌اند می‌خواهند به سفر دور دنیا بروند
 • زمان‌بندی بازگشایی فعالیت‌های تفریحی و ورزشی و اداری در ریچموندهیل تا ماه سپتامبر
 • درخواست تشکل‌های بیزینسی در کانادا از دولت برای ارائه یک طرح جامع برای باز کردن مرزهای بین‌المللی
 
لایو اینستاگرام - آخرین خبرهای مربوط به مهاجرت به کانادا و پاسخ به پرسش‌های شما توسط خانم پریا اسکویی

پس از استقبال گسترده علاقمندان از نشست‌های پرسش و پاسخ‌های مهاجرتی در کلاب‌هاوس در شنبه‌های گذشته، خانم پریا اسکوئی مشاور رسمی مهاجرت این هفته در لایو اینستاگرام آخرین خبرهای این هفته درباره مهاجرت به کانادا را با شما در میان می‌گذارد و به پرسش‌های شما در این زمینه پاسخ می‌دهد.
زمان: روز جمعه ۱۸ جون - ۲۸ خرداد 
ساعت: ۱۲:۳۰ ظهر به وقت تورنتو و ۹ شب به وقت ایران
55C Condos؛ فقط با ۵ درصد در دو سال اول در تورنتو صاحب کاندو شوید

SherryDabir.ca
یک فرصت طلایی برای اینکه فقط با ۵ درصد پیش‌پرداخت در دو سال اول، در تورنتو صاحب کاندو شوید.
پروژه 55C Condos در یکی از بهترین مناطق دان‌تاون تورنتو، برای مدت محدودی واحدهای خود را فقط با ۵ درصد پیش‌پرداخت در دو سال اول، پیش‌فروش می‌کند.
این پروژه در چند قدمی خیابان یانگ و در جنوب خیابان Bloor واقع شده که یکی از بهترین مناطق دان‌تاون تورنتو محسوب می‌شود.
جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید
عضو حزب اپوزیسیون: وعده ترودو برای اهدای ۱۰۰ میلیون دوز واکسن غیرواقعی و گمراه‌کننده است

یک عضو حزب اپوزیسیون دولت لیبرال کانادا، جاستین ترودو نخست‌وزیر را متهم کرده که وعده او برای اهدای ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا به کشورهای در حال توسعه غیرواقعی و گمراه‌کننده است.
آقای Don Davies نماینده‌ی حزب نیودموکرات NDP در پارلمان کانادا می‌گوید آنچه که بخشش سخاوتمندانه دولت کانادا به نظر می‌رسد در واقع دوزهایی است که یا کانادا آنها را دریافت نکرده، یا هنوز آنها را تایید نکرده و یا از دریافت آنها از طریق برنامه COVAX منصرف شده است.
کانادا اعلام کرده که تاکنون ۴۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا پیش‌خریده کرده و ترودو هفته گذشته در اجلاس سران گروه هفت G7 اعلام کرده بود که ۱۰۰ میلیون دوز آن را در اختیار کشورهای در حال توسعه می‌گذارد.
دیروز کانادا از اهدای ۱۳ میلیون دوز واکسن به سایر کشورهای نیازمند خبر داد ولی به گفته این نماینده پارلمان، ۷ میلیون آن آسترازنکاست که کانادا برای وارد کردن آن به مشکل برخورده و ۶ میلیون بقیه هم Novavax است که کانادا توزیع آن را تایید نکرده و جانسون اند جانسون است که به دلیل مشکلات کنترل کیفیت، عرضه آنها به کانادا متوقف شده است.
موضوع زندگی در کانادا دوباره برای رامبد جوان داغ شد

یک بار دیگر موضوع زندگی رامبد جوان در کانادا مورد توجه رسانه‌های ایران و افکار عمومی در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.
رامبد جوان مجری برنامه خندوانه در لایو اینستاگرامی خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا هم‌اکنون در کشور کانادا اقامت دارد یا نه، گفت: «من هیچوقت کانادا نیستم. ایران هستم. هیچ وقت آنجا زندگی نمی‌کنم و هیچ جای دیگر دنیا غیر از ایران زندگی نمی‌کنم و پاسپورت هیچ کشوری جز ایران را هم ندارم.»
وی گفت که حال همسرش نگار و دخترش نوردخت خوب است. دختر رامبد جوان و نگار جواهریان سال گذشته در کانادا به دنیا آمد که با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.
گزارش CBC از دردسرهای تازه برای بازگشت کانادایی‌های خارج از کشور که واکسن مورد تایید کانادا را دریافت نکرده‌اند

خانم Katie Gibson، پس از دو سال که در خارج از کانادا زندگی کرده، می‌گوید از این که خانواده چهار نفره او بتوانند تابستان امسال به کانادا بازگردند ناامید شده‌اند.
کاهش تعداد ابتلا در کانادا این امیدواری را به آنها داده بود که محدودیت‌های مرزی مربوط به کرونا به اندازه کافی کاهش یافته است تا سفر برای آنها امکان‌پذیر شود.
بنابراین هنگامی که دولت فدرال هفته گذشته شرایط تازه‌ای را برای کاهش محدودیت کانادایی‌ها و دارندگان اقامت دائم PR به کانادا اعلام کرد، گیبسون نگران بود که ممکن است این شرایط در مورد او صدق نکند.

جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید
میلیاردر مقتول کانادایی وصیت کرده بود تا اموال او به طور مساوی میان ۴ فرزندش تقسیم شود
اسنادی که اخیرا به دستور دادگاه انتشار یافته نشان می‌دهد که Barry Sherman میلیاردر مشهور کانادایی و رییس Apotex وصیت کرده بوده که اموالش در صورت فوت همسرش به طور مساوی میان ۴ فرزندش تقسیم شود.
پرونده قتل آقای شرمن که جنازه او در سال ۲۰۱۷ همراه جنازه همسرش خانم Honey Sherman در منزل مسکونی آنها پیدا شد، هنوز یک راز سر به مُهر است.
در اسناد تازه اعلام شده املاک و دارایی‌ها، دارایی آقای شرمن بیش از ۱۲۴ میلیون دلار ذکر شده، اگرچه این آمار، شامل عمده ثروت وی در شرکت‌های مختلف هولدینگ نمی‌شود.
در واقع هنگام مرگ بری شرمن، فوربس دارایی خالص وی را ۳/۲ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده بود و تورنتو استار گزارش داده است که دارایی او می‌تواند بسیار بالاتر از این باشد.
اسناد دارایی‌ها تقریبا ۳/۵ سال پس از پیدا شدن جسد بری و هانی در خانه آنها در Old Colony Road منتشر شده است. جسد آنها توسط مشاور املاکی که خانه آنها را برای فروش نشان می‌داد، پیدا شد.
وصیت‌نامه اولیه بری مربوط به ۲۰۰۵  بوده، اما وی در مارچ ۲۰۱۷ ، درست پیش از مرگ خود، اصلاحاتی را در آن به عمل آورده است.
فروشنده این خانه را ۹۹۰ هزار دلار فروخت؛ ۳۰۰ هزار دلار بالاتر از قیمتی که ۵ سال پیش خریده بود
صاحب یک خانه سمی‌دیتچد در تورنتو که ۵ سال پیش آن را ۶۹۸ هزار دلار خریده بود امسال آن را ۳۰۰ هزار دلار بالاتر و به قیمت ۹۹۰ هزار دلار فروخت. 
این خانه دوخوابه حدود یک قرن (ساخت ۱۹۲۶) قدمت دارد و اخیرا بازسازی و مرمت شده است. 
فروشنده این خانه را که در شماره ۵۲۷ در Craven Rd در منطقه‌ای در شرق تورنتو واقع شده، با قیمت ۷۷۹ هزار دلار وارد مارکت کرد که در همان روز نخست، پس از اینکه ۲۰ نفر از آن بازدید کردند، ۲۱۰ هزار بالاتر فروش رفت.
یک هفته پیش از آن، یک خانه دیتچد در فاصله ۳۰ قدمی همین خانه به قیمت ۹۵۰ هزار دلار فروخته شده بود.
آشپزخانه U شکل این خانه کانتر گرانیتی، وسایل مدرن و استیل و دسترسی به حیاط دارد. بیسمنت دارای سرویس بهداشتی کامل است. زمین این خانه ۱۲ در ۷۳ فوت است و ملک فاقد پارکینگ است.
کانادا از آمریکای مرکزی پناهنده می‌پذیرد تا به آمریکا برای حل بحران مهاجران کمک می‌کند
آقای Marco Mendicino، وزیر مهاجرت کانادا می‌گوید که این کشور آماده است تا برای کمک به ایالات متحده آمریکا، که با هجوم مهاجران در مرزهای جنوبی خود روبروست، برخی از مهاجران آمریکای مرکزی را بپذیرد.
این موضوع را آقای مندیچینو پس از نخستین گفتگوی تلفنی خود با Alejandro Mayorkas وزیر امنیت داخلی آمریکا از زمان ادای سوگند دولت رئیس جمهور بایدن، بیان کرد. آنها در این تماس تلفنی در مورد مسائل گوناگونی از جمله مهاجرت آمریکای مرکزی بحث کردند. پس از آن بود که آقای مندیچینو گفت کانادا مایل است در این زمینه کمک کند: «من مطمئنا فکر می‌کنم که ما در چارچوب برنامه فعلی خود، ظرفیت لازم را برای اسکان بیشتر پناهندگان داریم.»
این انبوه‌ساز در تورنتو یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند تا صدها خانه مستقل را بخرد و اجاره بدهد
یک انبوه‌ساز کاندو در تورنتو در نظر دارد تا صدها خانه‌ی دیتچد در انتاریو را به ارزش یک میلیارد دلار بخرد تا آنها را اجاره بدهد و وارد مسیر تازه‌ای در بیزینس مسکن شود. خانم Faran Latafat رییس شرکت Core Development Group Ltd می‌گوید که برای این کار در حال اجرای یک عملیات اجاره خانه‌های تک خانواده در مقیاس بزرگ است.
اجاره‌ی خانه‌های مسکونی مستقل درکشور آمریکا بیزینس بسیار سودآوری است و بنگاه‌های خصوصی، صندوق‌های بازنشستگی و شرکت‌های بزرگ، میلیاردها دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند. 
اما در کانادا، سرمایه‌گذاران و همچنین شرکت‌های املاک و مستغلات، صدها ساختمان آپارتمانی را برای پاسخ به تقاضای اجاره در بازار مسکن، خریده‌اند، اما کمتر به بخش اجاره خانه‌های مستقل وارد شده‌اند.
دولت برای افرادی که هر دو دوز واکسن را گرفته‌اند دستورالعمل صادر کند؛ درخواست سیاستمداران و کارشناسان
در حالی که استان‌ها تلاش خود را برای واکسیناسیون کامل جمعیت خود در برابر کرونا سرعت می‌بخشند، کارشناسان از دولت فدرال می‌خواهند تا دستورالعمل‌های روشنی صادر کند درباره اینکه مردم پس از دریافت هر دو دوز چه کارهایی می‌توانند انجام دهند.
به نوشته روزنامه تورنتو سان، تعدادی از سیاستمداران و کارشناسان می‌گویند که دولت باید چارچوبی ارائه دهد که نشان بدهد کدام رفتارها برای بزرگسالان واکسینه شده ایمن تلقی می‌شود؛ همان چیزی که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ایالات متحده آمریکا صادر شده است، اما در مورد اینکه آیا این راه‌کار خوبی است یا نه، نظرات مختلفی وجود دارد.
خانم Alexandra Hilkene، سخنگوی كریستین الیوت، وزیر بهداشت کانادا می‌گوید: «ما از آژانس بهداشت عمومی كانادا می‌خواهیم تا مانند دستورالعمل‌های CDC در ایالات متحده آمریکا، دستورالعمل‌هایی را برای افراد كاملا واكسینه شده منتشر كند.»
همچنین عظیم شریف، روانشناس اجتماعی در دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌گوید داده‌های به دست آمده از آمریکا نشان می‌دهد که حذف محدودیت‌ها برای افراد کاملا واکسینه شده، می‌تواند انگیزه‌ای برای افرادی باشد که برای دریافت واکسن مردد هستند.
صندوق‌های اخذ رای در نقاط مرزی آمریکا برای حضور ایرانیان مقیم کانادا در انتخابات
سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده که در نقاط مرزی کانادا و آمریکا صندوق‌های اخذ رای گذاشته شده تا امکان حضور ایرانیان مقیم کانادا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری فراهم شود.
وی عدم همکاری دولت کانادا برای فراهم کردن امکان شرکت ایرانیان این کشور در انتخابات را سنگ‌اندازی در راه حقوق شهروندان ایرانی توصیف کرد.
وی گفت که ۳/۵ میلیون نفر در خارج از ایران واجد شرایط برای مشارکت در انتخابات این دوره ریاست جمهوری هستند.
ایران و کانادا از سال ۲۰۱۷ با هم روابط دیپلماتیک ندارند.
 
امروز در تاریخ کانادا: ۱۵ جون
۱۵ جون ۲۰۱۲: Nik Wallenda با باد تند و مه غلیظ مبارزه کرد تا در نهایت به عنوان نخستین نفر، روی طناب از آستانه آبشار نیاگارا عبور کرد. جمعیتی بیش از ۱۲۰ هزار نفر و میلیونها نفر دیگر از تلویزیون در سراسر جهان، در حالی که وی در ۲۵ دقیقه مسیری ۵۵۰ متری را از Goat's Island در ایالات متحده تا مرکز بازدیدکنندگان در کانادا طی می‌کرد، او را تماشا کردند.
بقیه اتفاقات این روز را اینجا بخوانید
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ سه‌شنبه ۱۵ جون ۲۰۲۱

تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​

گلوب‌ اند میل
 • نفر دوم ارتش، پس از گلف‌بازی با ونس، از سمت خود کناره‌گیری کرد
 • مرد متهم به حمله به خانوادهٔ مسلمان، با اتهام تروریسم مواجه شد
 • تفرقه در خانه: در میانهٔ امیدها به داشتن تابستانی اجتماعی‌تر، اختلاف‌نظرها دربارهٔ واکسیناسیون باعث دلخوری و چنددستگی در بین خانواده‌ها شده است

تورنتو استار
 • استعفای فرمانده بعد از گلف‌بازی با ونس
 • سرافکندگی برای دمکراسی
 • نبرد برای واکسن بار دیگر به انتاریو برگشته است و همه نمی‌توانیم در آن برنده باشیم


 

نشنال پست

 • موضع‌گیری سرسختانهٔ اعضای ناتو در مقابل چین: «چالش‌های سیستمیک» باید رفع شود
 •  فورتین ادعا می‌کند: نخست‌وزیر در اخراج من نقش داشت
 •  جزئیات ناگواری از تصادف مرگبار اولری، در دادگاه، به نمایش در آمد

ونکوور سان

 • انتقاد شدید از پلیس به خاطر موارد متعدد استفاده از تکنیک «اسلیپر هولد»
 •  کسب‌وکارهای بخش گردشگری از مردم خواسته‌اند که در مرحلهٔ بازگشایی اولیه شکیبا باشند

 
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences