Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۶۲۶، دوشنبه ۱۴ جون ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۶۲۶
دوشنبه ۱۴ جون ۲۰۲۱Today Stats: 10,644 Subscribers
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - دوشنبه ۱۴ جون ۲۰۲۱
 تورنتو: نیمه‌ابری بارانی ۲۴ درجه   |   مونترال: بارانی ۲۲ درجه   |   ونکوور: بارانی ۲۳ درجه   |   کلگری: آفتابی ۳۰ درجه   |   تهران: آفتابی ۳۷ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
 • آمار کرونا در انتاریو؛ ۴۴۷ مورد ابتلا، ۴ نفر فوتی - دوشنبه ۱۴ جون ۲۰۲۱
 • بازگشت به نرمال؛ مرز انتاریو با کبک و مونترال از روز چهارشنبه  به روی همه مسافران باز می‌شود
 • شرکت Novavax از تاثیر ۹۰ درصدی واکسن خود برای کرونا خبر داد
 • کانادا ۱۳ میلیون دوز واکسن کرونا به سایر کشورها کمک می‌کند؛ جاستین ترودو
 • پس از کبک؛ مرز میان استان‌های انتاریو و منیتوبا هم از روز چهارشنبه باز می‌شود
 • بازگشت به نرمال؛ واندرلند کانادا در تورنتو از ۷ جولای بازگشایی می‌شود
 • پسر ۱۶ ساله در جریان چاقوکشی در یک پارک دان‌تاون تورنتو مجروح شد
 • دردسرهای آقای پنمن با طلاق نیست، ‌با پارالگال قلابی است که برای این کار انتخاب کرده بود
کانال تلگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
برای فارسی‌زبانان در کانادا؛ یک فرصت شغلی پاره‌وقت از خانه در یک موسسه معتبر بین‌المللی

شرکت بین‌المللی Lionbridge AI، متعلق به شرکت TELUS International که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت دارد از افراد فارسی‌زبان که علاقمند به همکاری به صورت پار‌ه‌وقت از منزل هستند دعوت به همکاری کرده است.
اگر شما در کانادا استقرار دارید، اینترنت‌باز هستید و به زبان انگلیسی و فارسی تسلط دارید، این شغل می‌تواند برای شما باشد.
کار شما این خواهد بود که آگهی‌های تبلیغاتی آنلاین را، به منظور ارتقای محتوا، کیفیت و طرح‌بندی آنها، بررسی کنید. بازخورد و تحلیل خود را در ارتباط با تبلیغات درج شده در کنار نتایج موتور جستجو، ارائه دهید و میزان متناسب‌بودن آنها با عبارات جستجو شده را ارزیابی کنید. 
همچنین زبان مورد استفاده در آگهی‌ها را، از طریق آزمودن گرامر، لحن و تناسب فرهنگی آن، بررسی کنید. 
شما متناسب با زمانی که دارید می‌توانید این کار را انجام بدهید و تا ۲۰ ساعت در هفته ممکن است به شما سفارش کار داده شود.
برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانید
به این لینک بروید. توضیحات به دو زبان فارسی و انگلیسی گذاشته شده است.
خبر فوری - بازگشت به نرمال
بازگشت به نرمال؛ مرز انتاریو با کبک و منیتوبا از روز چهارشنبه  به روی همه مسافران باز می‌شود
همزمان با بازگشایی در استان انتاریو که از روز جمعه گذشته آغاز شد، امروز مقامات استان اعلام کردند که مرزهای میان انتاریو با کبک و منیتوبا از روز چهارشنبه (۱۶ جون) به روی سفرهای غیرضروری باز می‌شود.
خبر بازگشایی مرزهای میان انتاریو با کبک را وزارت امنیت عمومی کبک اعلام کرد و افزود که این بازگشایی برای همه نوع سفر است و برای هر کسی که مایل به سفر بین دو استان باشد، بدون استثنا اعمال می‌شود.
اما باز شدن مرز با منیتوبا را امروز مقامات استان انتاریو اعلام کردند. 
به این ترتیب تردد میان استان‌های انتاریو با کبک و منیتوبا به صورت زمینی و یا آبی برای همگان آزاد خواهد بود.
خبر فوری - عامل قتل چهار عضو یک خانواده مسلمان در لندن انتاریو امروز رسما به تروریسم متهم شد

دادستان‌ها علیه فردی که متهم به کشتن چهار نفر از اعضای یك خانواده مسلمان در لندن انتاریو است امروز اتهامات تروریستی صادر کردند. دادستان‌ها چهار اتهام Nathaniel Veltman در مورد قتل درجه اول، را از مصادیق تروریسم تشخیص دادند و این اتهامات را طبق ماده ۸۳ قانون کیفری ارتقا بخشیدند.
وی همچنین به دلیل این فعالیت تروریستی، با یک اتهام اقدام به قتل روبه‌رو است. صبح امروز ولتمن از طریق تماس ویدئویی برای مدت کوتاهی در دادگاه حاضر شد. پلیس ادعا می‌کند این حادثه یک حمله برنامه‌ریزی شده علیه مسلمانان بوده است.
جاستین ترودو انتخاب نخست‌وزیر جدید اسرائیل را تبریک گفت و از همکاری‌های نتانیاهو قدردانی کرد

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا، با صدور بیانیه‌ای تشکیل دولت جدید در اسرائیل را تبریک گفت. در این بیانیه آمده است:
«من به نمایندگی از دولت کانادا، به آقای نفتالی بنت به خاطر تشکیل دولت جدید اسرائیل تبریک می‌گویم. از بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق برای همکاری ارزشمند وی در طول سال‌ها تشکر می‌کنم؛ در زمانی که کانادا و اسرائیل با هم به موفقیت‌های زیادی دست یافتند.»
«کانادا در تعهد خود به راه‌کار وجود دو کشور اسرائیل و فلسطین، و زندگی مردم دو کشور در صلح، امنیت و کرامت - بدون ترس و رعایت حقوق بشری آنها، ثابت‌قدم است. کانادا به تلاش برای ارتقای صلح و امنیت پایدار در منطقه ادامه خواهد داد.»
نفتالی بنت دیروز با یک تفاوت رای در پارلمان اسرائیل به نخست‌وزیری این کشور برگزیده شد و به ۱۲ سال نخست‌وزیری بنیامین نتانیاهو پایان داد.
جاستین ترودو در انگلیس با جو بایدن برای بازگشایی مرز آمریکا و کانادا مذاکره کرد

نخست‌وزیر جاستین ترودو گفت که وی با جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، در مورد چگونگی رفع محدودیت‌های مرزی مربوط به همه‌گیری بین دو کشور صحبت کرده است، اما افزود که پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است.
رهبران تجاری آمریکا و کانادا، در مورد نگرانی روزافزون در مورد ممنوعیت سفرهای غیرضروری که برای اولین بار در مارچ ۲۰۲۰ اعمال شد و از آن زمان به صورت ماهانه تمدید می‌شود هشدار داده‌اند. 
محدودیت‌های مرزی باعث از بین‌رفتن گردشگری بین دو کشور شده است. مشاغل کانادایی، به ویژه شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های وابسته به جهانگردی، در حال لابی‌گری در دولت لیبرال برای کاهش محدودیت‌ها بوده‌اند.
صف‌های طولانی در برابر فروشگاه‌ها و پاسیوهای پر از جمعیت؛ چهره شهرهای انتاریو در آخر هفته‌ای که گذشت

صف‌های طولانی در بیرون فروشگاه‌ها و پاسیوهایی پر از جمعیت چهره شهرهای انتاریو را در نخستین آخر هفته پس از کاهش محدودیت‌ها دگرگون کرد.
انتاریو جمعه‌ی گذشته وارد مرحله اول برنامه‌ی بازگشایی خود شد که اجازه‌ی بازگشت غذاخوری در پاسیوها و باز‌شدن فروشگاه‌های غیرضروری صادر شد.
برای دومین روز متوالی، صف‌های طولانی در فروشگاه‌های بزرگ تشکیل شد. مشتریانی که بیرون از فروشگاه‌ها منتظر بودند به CTV News Toronto گفتند که صبح شنبه برای ورود به فروشگاه بیش از یک ساعت انتظار کشیده‌اند.
پاسیوی رستوران‌ها پس از ماه‌ها تعطیلی در نخستین آخر هفته پس از بازگشائی مملو از جمعیت بود. انتظار برای رسیدن به میز گاهی ساعت‌ها طول می‌کشید و در حال حاضر محدودیت ۴ نفر برای هر میز در حال اجراست که البته استثناهایی هم دارد.
لوله‌های قدیمی که دارای نشتی و خرابی هستند هزینه آب خانواده‌ها در انتاریو را تا یک سوم افزایش می‌دهد

قدیمی‌بودن لوله‌هایی که دارای نشتی و خرابی هستند، باعث می‌شود تا متوسط ماهیانه‌ی هزینه‌ی آب خانوار در انتاریو تا یک سوم افزایش بیابد.
مطالعه جدیدی که توسط اتحادیه‌های صنفی ساختمانی و پیمانکاران در مورد وضعیت زیرساخت‌های آب استان انجام شده، به بررسی مشکلات موجود در ۴۴۴ شهر انتاریو پرداخته است.
البته این مطالعه شامل جوامع بومی نیست که ده‌ها سال است با مشکل دسترسی به آب آشامیدنی پاک و قابل اطمینان دست و پنجه نرم می‌کنند. 
در این مطالعه آمده است، فقط در تورنتو تخمین زده شده كه این شهر طی ۱۵ سال گذشته ۱۰۳ میلیون لیتر آب تصفیه‌شده را از دست داده است.
افزایش مرگ و میرها در یک سال گذشته فقط به خاطر کرونا نبوده؛ عوارض جانبی هم تاثیر داشته است

گزارش تازه‌ای که اداره آمار کانادا StatsCan منتشر کرده نشان می‌دهد که از ابتدای پاندمی کرونا در مارچ ۲۰۲۰ تا مارچ ۲۰۲۱ تقریبا ۱۸ هزار نفر بیش از آنچه که جمعیت‌شناسان پیش‌بینی کرده بودند در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. 
در سال اول همه‌گیری، در سراسر کشور، تغییرات مرگ و میر نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی، ۶/۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.
اداره آمار کانادا پس از محاسبه عواملی مانند افزایش سن، به این نتیجه رسیده که این مرگ و میرهای بیش از حد، فقط به دلیل مرگ بیشتر افراد در اثر کرونا نیست.
اداره آمار کانادا Statistics Canada در گزارش خود آورده است: «فراتر از مرگ‌هایی که به بیماری کرونا ارتباط دارند، پاندمی همچنین می‌تواند عواقب غیرمستقیمی داشته باشد که باعث افزایش یا کاهش تعداد مرگ و میر در اثر عوامل مختلف، از جمله تاخیر در اقدامات پزشکی، افزایش مصرف مواد یا کاهش مرگ و میر ناشی از دلایل دیگر از جمله آنفلوانزا شده است.»
اگر جوان هستید و مشکلات مالی دارید، این پادکست جدید تورنتو استار برای شماست

نخستین اپیزود پادکست Millennial Money که توسط روزنامه تورنتو استار تهیه می‌شود، منتشر شد. 
این مجموعه پادکست جدید که هر هفته پخش می‌شود نگاهی به امور مالی نسل هزاره دارد و اینکه چگونه می‌توان با ارائه‌ی نکات و آموزش‌های مالی به آنها برای حل مشکلات کمک کرد: مشکلاتی از بدهی دانشجویی گرفته تا بحران ناتوانی در خرید ملک. 
یک مربی امور مالی در مورد این مشکلات توضیح می‌دهد و راه‌حل‌هایی ارائه می‌کند.
نخستین اپیزود این پادکست، به زندگی احمد یک جوان ساکن تورنتو پرداخته که ۱۳ هزار دلار بدهی دارد.

این پادکست را می‌توانید در همه پادگیرها و یا در این لینک بشنوید.
گزارش رادیو کانادا از صدها میلیون دلار کلاهبرداری یک شرکت مستقر در مونترال از کاربران اینترنت
رادیو کانادا Radio-Canada اعلام کرده که در تحقیقات خود دریافته است یک شرکت بازاریابی مستقر در مونترال، در مرکز یک طرح کلاهبردارانه شامل یک شبکه‌ی گسترده از وب‌سایت‌های استریم پخش آنلاین قرار دارد که از هزاران کاربر اینترنت با وعده‌های دسترسی نامحدود و رایگان به محتوای برتر، کلاهبرداری کرده است. 
این خدمات دسترسی نامحدود هرگز به مشتریان ارائه نشده و اگرچه هزینه‌ی عضویت اندک بوده ولی درآمد آنها در مجموع به صدها میلیون دلار رسیده است. این وب‌سایت‌ها توسط یک شرکت باربادوس به نام Hyuna International اداره می‌شوند و امکان دسترسی به فیلم، کتاب و موسیقی را به کاربران ارائه می‌دهد.
کاربران با وعده‌های دروغین و تبلیغات گمراه کننده‌ای که توسط شرکت تبلیغاتی AdCenter اجرا شده، فریب خورده‌اند.
تحقیقات نشان داده است که هر دو شرکت AdCenter و Hyuna International با شخصی به نام Philip Keezer که یک بیزینس‌من کانادایی است، در ارتباط هستند.
همه‌گیری کرونا نحوه‌ی سفرهای خارجی کانادائی‌ها را دگرگون کرده است؛ درست مانند پس از ۱۱ سپتامبر
دولت کانادا با صرف صدها میلیون دلار هزینه برای نوسازی امنیت مرزها و به روز‌رسانی اقدامات بهداشت عمومی در فرودگاه‌ها، نحوه‌ی سفر مردم در سطح بین‌المللی را در دوران پسا کرونا دگرگون می‌کند؛ درست مانند اتفاقی که پس از حملات ۱۱ سپتامبر افتاد.
دولت کانادا طی ۵ سال ۶۵۶ میلیون دلار برای نوسازی امنیت مرزی کانادا در نظر گرفته است. همچنین در بودجه اخیر، دولت فدرال ۸۲/۵ میلیون دلار برای تامین بودجه زیرساخت‌های انجام آزمایش کرونا در فرودگاه‌های کانادا و ۶/۷ میلیون دلار دیگر برای خرید تجهیزات ضدعفونی برای اداره امنیت حمل و نقل هوایی کانادا Canadian Air Transport Security Authority در نظر گرفته است. 
آقای Daniel Gooch، رئیس شورای فرودگاه‌های کانادا می‌گوید که بازیگران اصلی صنعت هوانوردی این کشور هنوز تصور روشنی از آنچه از آنها انتظار می‌رود ندارند.
کانادا در زمینه تزریق دوز اول واکسن از اسرائیل هم پیشی گرفته، اما نگرانی‌هایی هم وجود دارد

نشریه تحقیقاتی Our World in Data، مستقر در دانشگاه آکسفورد، گزارش داده که کانادا در زمینه‌ی واکسیناسیون و تزریق حداقل یک دوز به بیش از ۶۵ درصد از جمعیت خود، در دنیا از اسرائیل پیشی گرفته است. 
به گفته Edouard Mathieu، رئیس داده‌ی این گروه تحقیقاتی، در این زمینه هشدارهای قابل توجهی وجود دارد. 
وی در ایمیلی به سی‌بی‌سی نیوز گفت، افزایش واکسیناسیون کانادا بیشتر به دلیل استراتژی این کشور در واکسیناسیون هرچه بیشتر افراد با دوز اول و تأخیر انداختن در دوز دوم اتفاق افتاده است. وی گفت: «این بدان معنی است که کانادا در حال حاضر یکی از کمترین نسبت‌های تزریق دوز اول به دوز دوم را در جهان دارد.»
این کاندو در دان‌تاون تورنتو را می‌توانید با ۲۵ هزار دلار در ماه اجاره کنید

یافتن موارد اجاره در خانه‌های لاکچری چندان آسان نیست، چون معمولا صاحبان این نوع خانه‌ها خود در آنها زندگی می‌کنند، اما هر از گاهی هم یکی از آنها برای اجازه لیست می‌شود. این کاندو با زیر بنای ۵ هزار فوت مربع یکی از آنهاست که با اجاره ماهانه ۲۵ هزار دلار هم اکنون در مارکت وجود دارد.
کاندوی شماره ۳۰۰ در نشانی ۴۶۸ در Wellington Street West، یکی از ۱۰ واحد موجود در این ساختمان است که ۳ اتاق خواب با دِن و ۳ سرویس بهداشتی دارد. این واحد وسایل و امکانات مدرن و ویژگی‌های خانه‌های لاکچری مثلا سقف بلند، گرمایش از کف، پنجره‌های بزرگ، بار به سبک رستوران، شومینه گازی و کمد واک‌این دارد. 
اگرچه اجاره‌ی این کاندو، زیاد به نظر می‌رسد ولی در صورتی که نرخ اجاره را به ازای هر فوت مربع در نظر بگیرید، چندان برای یک ملک لاکچری زیاد نیست.
این مجتمع در دان‌تاون تورنتو در غرب Spadina Ave و در جنوب King St West قرار گرفته است.
کانادائی‌ها تابستان امسال برای تعطیلات به سفر می‌روند؟ ۸۰ درصد می‌گویند که نگران کرونا هستند
۸۰ درصد کانادایی‌ها می‌گویند که نگران ایمنی خود برای سفر در بحبوحه‌ی پاندمی هستند و بسیاری قصد دارند تا از سفر به خارج از شهر خود پرهیز کنند.
این بخشی از یافته‌های یک نظرسنجی است که اخیرا توسط انجمن حسابداران قسم‌خورده کانادا CPA Canada در مورد برنامه‌های تعطیلات تابستانی کانادائی‌ها انجام شده است. 
یافته‌های این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۳۰ درصد از کانادایی‌ها قصد ندارند در تابستان امسال به سفر تفریحی بروند. ۳۵ درصد هنوز بلاتکلیف هستند و یا اینکه تصمیم خود را برای تعطیلات به تأخیر انداخته‌اند و ۱۵ درصد قصد دارند تعطیلات خود را در همان منطقه‌ای که زندگی می‌کنند بگذرانند و ۲۲ درصد از کانادایی‌ها قصد دارند برای تعطیلات به خارج از منطقه محل زندگی خود سفر کنند.
یک خانه که هم محل سکونت شماست، هم کاتیج، هم قایق و هم وسیله‌ای برای سفر روی آب‌ها؛ قیمت ۳۳۹ هزار دلار
تابستان و هوای گرم و آفتابی که به تورنتو می‌رسد، بازار خانه‌های قایقی که زندگی در آن لایف استایل خیلی از کانادائی‌هاست هم گرم می‌شود. خانه‌های قایقی در واقع هم خانه شماست، هم کاتیج شما، هم قایق شما و هم وسیله‌ای برای سفر بر روی آب‌ها.
این روزها یک خانه‌ی قایقی با قیمت ۳۳۹ هزار دلار لیست شده که یک اتاق خواب به اضافه دِن و یک سرویس بهداشتی دارد. این خانه دارای یک پاسیو روی بام است که کل فضای بالای قایق را در بر گرفته و به همین دلیل فضای کافی برای پذیرایی از مهمان دارد. 
شما به خاطر داشتن وسایل گرمایشی گازی، در تمام طول سال می‌توانید از این خانه دقایقی برای سکونت خود استفاده کنید. 
این قایق یک موتور هم دارد، در نتیجه اگر از اطراف خانه خسته شدید، می‌توانید بدون دردسر جمع کردن وسایل، جابه‌جا شوید و جای خانه را عوض کنید.
اگر علاقمند شده‌اید کافیست تا نشانی شماره ۷ در Brimley Road را در MLS جستجو کنید.
امروز در تاریخ کانادا: ۱۴ جون

۱۴ جون ۲۰۱۰: مجلس عوام به اتفاق آرا رأی داد تا بندرگاه Pier 21 در هلیفکس به عنوان موزه ملی مهاجرت کانادا تعیین شود. از سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۷۱، یک میلیون مهاجر وارد Pier 21 شدند. با وارد شدن مهاجران بیشتری با هواپیما به کانادا، این اسکله در ۸ مارچ ۱۹۷۱ بسته شد.
بقیه اتفاقاتی که در همین روز در تاریخ کانادا افتاده را اینجا بخوانید
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ دوشنبه ۱۴ جون ۲۰۲۱

تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​​

گلوب‌اند‌میل
 • فرماندهٔ نیروی دریایی، به خاطر گلف‌بازی با ونس، عذرخواهی کرد
 •  گروه جی‌هفت چین را به خاطر نقض حقوق بشر در سین‌کیانگ مؤاخذه کرد و خواستار تحقیقاتی «شفاف» دربارهٔ منشأ کووید ۱۹ شد
 •  دو شرکت کانادایی تجهیزاتی را به میانمار فروخته‌اند که در بازیابی داده‌های رایانه و تلفن همراه کاربرد دارد
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

تورنتو استار
 • اختیارات دولت استانی در تغییر کاربری زمین‌ها به نفع پیمانکارانی است که با سیاستمداران ارتباط دارند
 •  در مدتی که در لاک‌داون بودیم، شهر چقدر تغییر کرده است
 •  با قدرت گرفتن یک ائتلاف جدید در اسرائیل، نتانیاهو از منصب نخست‌وزیری به زیر کشیده شد

توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوور سان
 • پلیس از اظهارات شهردار دربارهٔ تبعیض نژادی در این نیرو ناخرسند است
 • برنامه‌نویس برندهٔ جایزهٔ اپل: «در محاصرهٔ باهوش‌ترین آدمهای روی زمین قرار گرفتم.
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست
 • کشورهای جی‌هفت، متحداً، چین را آماج انتقاد قرار دادند
 •  اسرائیل ائتلاف جدید را تأیید کرد
 •  ترودو «پیش‌کسوت [dean]» گروه جی‌هفت می‌شود؟
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences